Renovacijos aušroje atnaujintas daugiabutis bjauriai pažaliavo

Kaune einant P.Plechavičiaus gatvės 16-ojo namo kiemu neįmanoma nepastebėti, kad daugiabučio fasadas pažaliavęs. Nors namas Eigulių mikrorajone daugiau nei prieš dešimtmetį buvo renovuotas, jo išorinės sienos atrodo negražiai, nes „pasipuošė“ pelėsiniu grybeliu.

Žaliuoti ėmęs fasadas – didelė estetinė problema. Pelėsinis grybelis, kerpės, bakterijos – svarbiausi kaltininkai, dėl kurių fasadai papilkėja arba pradeda žaliuoti.

„Pamatęs P.Plechavičiaus gatvėje esantį penkių aukštų namą, nustebau. Akivaizdu, kad jis kažkada jau renovuotas, tačiau sienos apipelijusios, atrodo labai nepatraukliai. Už daugiabučio atnaujinimą gyventojai juk turėjo mokėti. Kažin, ar dabar jie patenkinti rezultatu“, – portalui kauno.diena.lt pasakojo pažįstamas kaunietis.

Penktadienį su fotografu apsilankėme prie P.Plechavičiaus gatvėje esančio daugiabučio, pažymėto 16-uoju numeriu.  Pakalbinome du jo gyventojus.

Vienas iš namo laiptinės į lauką parūkyti išėjęs vyras nebuvo kalbus. „Nepamenu, kada buvo renovuotas mūsų namas. Tačiau po atnaujinimo kelerius metus sienos buvo gražios, tik vėliau ant jų  atsirado pelėsinis grybelis“, – portalui kauno.diena.lt sakė vyras.

Teko gerokai palaukti kol kieme pasirodys kalbesnis namo gyventojas. Tokio sulaukėme prie kitos daugiabučio laiptinės.

Šis daugiabutis renovuotas seniai, pats pirmas šiame kvartale. Datos tiksliai pasakyti negaliu, tačiau pamenu, kad tuo metu Lietuvos premjeras buvo Gediminas Kirkilas.

„Šis daugiabutis renovuotas seniai, pats pirmas šiame kvartale. Datos tiksliai pasakyti negaliu, tačiau pamenu, kad tuo metu Lietuvos premjeras buvo Gediminas Kirkilas (G.Kirkilas premjeru buvo 2006-2008 m. – Aut. past.). Gyventojams buvo taikomos lengvatos, todėl jie skubėjo renovuoti. Po kažkiek metų namo sieną pradėjo „puošti“ pelėsinis grybelis“ , – pasakojo šiame P.Plechavičiaus gatvės penkių aukštų name gyvenantis vyras.

Pasak jo, esant dabartinėms technologijoms, viskas tikriausiai būtų padaryta geriau, o tada buvo skubama, stengiamasi viską padaryti kuo greičiau ir pigiau. „Gal dėl to tas pelėsis ir „išlindo“, – svarstė pašnekovas.

Jis pastebėjo, kad šalia stovintis dešimtuoju numeriu pažymėtas daugiabutis, kuris renovuotas vėliau, atrodo puikiai:  „Ten viskas gerai, nes darbai atlikti naudojant naujausias technologijas“.

Paklaustas, ar gyventojai nežada vėl remontuoti daugiabučio, vyras atsakė: „Ne, nes tai brangiai kainuotų, o name gyvena daug pensininkų, jie neturi pinigų“.

Kita vertus, kaunietis dėl pažaliavusio namo fasado ir nesiskundė: „Daugiabutis tik iš išorės atrodo negražiai, o visos sistemos funkcionuoja puikiai, 80 metų senukas namuose vaikšto basas ir jam nešalta“.

Namo sienos apipelijusios iš tos pusės, kur niekada nebūna saulės. Iš pietų pusės pastatas atrodo normaliai, tik iš pietvakarių pusės atsilupę dažai.

Priminsime, kad daugiabučių namų renovacija Lietuvoje prasidėjo dar 2005 metais.


Šiame straipsnyje: P.Plechavičiaus gatvėrenovacijarenovuotas namaspelėsinis grybelisdaugiabutisskaitytojo naujienaapipelijusios sienos

NAUJAUSI KOMENTARAI

jonas

jonas portretas
Prismenu pries 12 metu, koks buvo geltonas, o dabar sunku patiketi. O gyventojai turetu sunerimti, nes pelesis patenka ir i patalpu vidu, o kvepavimui ir ypac per karantina tikrai nera sveika.

konservatorius STARKEVIČIUS senai ž a d ė j o prieš rinkimus

konservatorius STARKEVIČIUS senai ž a d ė j o prieš rinkimus portretas
Pramonės pr. Kaune n u g r i a u t i blokiniu namus , jų vietoje pastatyti NAUJUS,---PRAĖJO daugiau 20 metų nuo p a ž a d ų-JIS besėdėdamas seime PASENO , o ž a d ė t ų naujų NAMŲ kaip nėra taip ir n ė r a .---Ei, Kazimierai , jei esi gyvas a t s i l i e p k;--- SVEIKATOS s u s t i p r i n i m u i kauniečiai tau p a r u o š ė PIRTĮ su b e r ž i n e vanta.

pelė

pelė portretas
pažiūrėkite į blokinius namus,nerenovuotus,blokų sujungimo vietose yra tuščios erdvės,rutulio formos,kad kvėpuotų namas,kad NERŪDYTŲ armatūra,jungianti blokus,vykstant "renovacijai"viskas aklinai užklijuojama,namas nekvėpuoja,armatūra,rūdija,ar ilgai namas stovės?Atkreipkite dėmesį į senus blokinius namus,Kalniečiuose,Eiguliuose,namai kvėpuoja.Pelėsiai tik žiedeliai...Patarimas-nulupti tą visą chemiją ir vėl namas kvėpuos,ir nudažyti
VISI KOMENTARAI 72
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių