Raudondvario dvare gimsta nauji projektai

Didžiuliu RDMI pranašumu rezidencijų menininkai vadina galimybę kurti šalia vienas kito. "Čia – panašiai kaip studijų VDA KF laikais: gauni studiją, dirbi, kuri, žinai, kad ir šalia kažkas kuria. Vaikštai vieni pas kitus, dalijiesi idėjomis. Tau pataria, pastabą pasako, tu taip pat pasakai. Juk kokia yra pirminė inkubatoriaus reikšmė? Tai – aparatas paukščiams dirbtinai perėti. O čia, galima sakyti, dirbtinėmis priemonėmis skatinama kūryba: sumetama krūva menininkų, kurie nori nenori bendrauja, šnekasi. Taip gimsta idėjos, bendri projektai", – užsiminė A.Velžys.

Trūksta avilio ir bičių

RDMI gimsta ir bendri projektai, gaminiai. Taip atsirado gintarėliais puoštos sojų vaško žvakės, kurias, pasikonsultavusi su L.Paknyte-Šetkuviene, pradėjo gaminti kita RDMI rezidentė – natūralaus vaško žvakių gamintoja Justina Rebždienė. Dar neįžengus į jos rezidenciją, nosį ima kutenti malonus bičių vaško kvapas. "Pagaliau turime savo nuolatinę vietą, kur galime rengti edukacijos užsiėmimus, lieti žvakes. Bitės, vaškas, žvakės domina visus, nuo mažiausių iki didžiausių – edukacijas rengiame ir darželinukams, ir suaugusiesiems. Čia atsivežėme korių, dūminę – vasarą, tikiuosi, dalį edukacinės programos bus galima rengti lauke. Dabar mums čia tik avilio ir bičių trūksta", – juokėsi su vyru Andriumi edukacijos programas rengianti J.Rebždienė.

Laukė trejus metus

Fotografas Liutauras Domeika RDMI įkurdino savo studiją. Čia dažniausiai atvyksta moterys – fotografas kuria jų portretus. Studijine fotografija jis susidomėjo prieš dešimt metų. "Viskas prasidėjo nuo senų studijinių lempų, įsigytų iš Romualdo Požerskio. Savo namų palėpėje įsirengiau pirmą fotostudiją. Kiek vėliau likimas suvedė su fotografe Svetlana Batura, kurios studijoje glaudžiausi keletą metų. Tačiau visada norėjau turėti savo kampelį. Esu raudondvarietis, tad žinia, kad Raudondvario dvaro sodybos arklidėse bus steigiamas menų inkubatorius, mane labai nudžiugino, – fotografas prisipažino galimybės išsinuomoti čia rezidenciją laukęs trejus metus. – Menininkams reikia savo kampelio, kur jie gali pasislėpti nuo realybės ar rutinos ir kurti. Ir man reikalinga erdvė, kur galiu atsiriboti nuo daugelio kasdienių dirgiklių ir susikoncentruoti sielą džiuginančiam darbui."

L.Domeika džiaugėsi, kad rezidencijos patalpos – palankios fotografuoti. "Čia aukštos lubos, viskas šiuolaikiškai įrengta, patogi vieta. Tiesa, mano pasirinktos patalpos gal kiek mažokos – fotostudijai turbūt nebūna per didelių patalpų. Deja, yra ir finansinė pusė. Kol kas negaliu daug investuoti į studiją", – prisipažino raudondvarietis.

Ateityje RDMI L.Domeika planuoja surengti savo sukurtų fotoportretų parodą.

Klasikiniai interjerai gydo

RDMI įsikūrusi ir interjero dizainerės Kristinos Grybaitės studija. Baldų kūrimą į interjero dizainą prieš dešimt metų iškeitusi kaunietė pajuto, kad šioje srityje gali visiškai save realizuoti, atsiskleisti. Per tą laiką moteris sukūrė daugiau kaip 100 interjerų.

Be daugybės privačių erdvių, ji yra sukūrusi Lietuvos futbolo federacijos biuro, Kauno senamiestyje esančios užeigos "Da Gida" interjerus. Ne vienas jos darbas yra tapęs interjero konkursų laureatu. "Mano mėgstamiausi interjerai yra klasikiniai, jie visiškai atitinka mano požiūrį į namus, erdves. Klasikiniai namai ir interjerai, mano manymu, pilni paslapčių, jie saugo, gydo ir globoja", – pasakojo K.Grybaitė. Tačiau pašnekovė prisipažino mielai kurianti ir jaukius, šiltus modernių namų interjerus.

Žavisi ir užsakovai

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių