„Profesorių taurės“ turnyre – meistriškumo pamokos

"Ąžuolyno sveikatingumo centre" aidėjo plojimai ir sveikinimų kalbos – čia buvo apdovanoti jubiliejinio – 25-ojo – teniso turnyro "Profesorių taurė" prizininkai, pagerbti organizatoriai bei rėmėjai.

Debiutas pavyko

Buvusio Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) rektoriaus profesoriaus Vytauto Kaminsko bei kelių bendražygių sumanytas, puoselėjamas, ketvirtį amžiaus gyvuojantis turnyras šiemet įtraukė ne tik mokslo vyrus, bet ir moteris.

"Pralaimėjusiųjų pas mus nebūna. Tik nugalėtojai", – šypsojosi prof. V.Kaminskas.

Jėgas išmėgino keturios Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) profesorės. Finale profesorė Olivija Gustienė 6:2, 6:3 pranoko prof. Skaidrą Valiukevičienę. Trečią vietą užėmė prof. Džilda Veličkienė, ketvirtąją – prof. Vita Mačiulskienė.

"Nežinau, ar verta kalbėti vien apie sportinius varžybų rezultatus, tačiau nugalėti visada smagu. Juolab kad nebuvo taip paprasta. Ne veltui sakoma, kad kamuoliukas yra apvalus, aikštyne visada gali būti netikėtumų, – sakė O.Gustienė, dienraščio "Kauno diena" organizuojame konkurse "Metų kaunietė" šiemet išrinkta "Metų kauniete 2018". – Man svarbiau, kad šiame turnyre turime progą susitikti, pabendrauti su kolegomis, o drauge ir propaguojame sveiką gyvenimo būdą. Būdama kardiologė galiu pasakyti, kad tenisas – puiki veikla širdies ligų prevencijai, tinkama ir jaunesniems, ir vyresniems,  ypač – moterims."

Kauno klinikų Išeminės širdies ligos skyriaus vadovės žodžiais, po sėkmingo moterų debiuto kitąmet "Profesorių taurės" turnyre ji norėtų matyti ne tik kolegių iš Kauno, bet ir iš Vilniaus bei kitų miestų.

Atkaklios dvikovos

Moterų debiutą, kaip pagrindinę turnyro naujieną, išskyrė ir LSMU rektorius Remigijus Žaliūnas.

"Mane ypač džiugina, kad pirmą kartą per 25 metus surengėme ir moterų profesorių varžybas. Jų negalėjome organizuoti, kol nebuvo bent keturių turnyro kriterijus atitinkančių dalyvių. Smagu, kad šį kartą į varžybas užsiregistravo kaip tik keturios LSMU profesorės", – teigė R.Žaliūnas.

Pašnekovas neliko ir be apdovanojimų vyrų varžybose. Jis užėmė trečiąją vietą vyrų "Junior" amžiaus grupėje. Lemiamame susitikime R.Žaliūnas po atkaklios kovos ir papildomo seto 10:8 pranoko kolegą Daumantą Matulį.

Šioje amžiaus grupėje nugalėtojas bus išaiškintas vėliau. Dėl pirmos vietos kausis Vilniaus universiteto (VU) atstovai Aidas Alaburda ir Mindaugas Gedvilas.

"Senior" amžiaus grupėje nugalėtoju tapo Vilniaus universiteto profesorius Gediminas Stepanauskas, mūšyje dėl pirmos vietos 6:4, 6:0 įveikęs Ramūną Būdą. Trečia vieta atiteko vilniečiui Gintautui Dzemydai, ketvirtoji – kauniečiui Vitui Linoniui.

Pasak prof. V.Kaminsko, būtinybę skirstyti žaidėjus į "Junior" ir "Senjorų" grupes padiktavo kaskart vis didesnis žaidėjų skaičius bei jų amžiaus skirtumai.

"Tapo sudėtinga 70-mečiams kovoti su 40-mečiais. Tad nauja klasifikacija aplygino tenisininkų jėgas, suteikė daugiau azarto", – sakė V.Kaminskas.

V.Kaminskas, R.Žaliūnas, M.Mickevičius ir R.Jocius.

Rado naujus namus

Jubiliejinė "Profesorių taurė" vyko pagal įprastinį formatą – kelias savaites skirtingų aukštųjų mokyklų profesoriai aikštyne aiškinosi lemiamų kovų dalyvius, o jų pastangas vainikavo finalo etapas.

Turnyro rėmėjo "Ąžuolyno sveikatingumo centro" savininkas Robertas Jocius sakė, kad šiemet renginys paskutinį kartą vyko Kauno "Žalgirio" sporto komplekso teniso aikštyne.

Kitąmet turnyras kelsis į "Ąžuolyno sveikatingumo centrą", kuriame jau ir šiemet vyko laureatų apdovanojimai. Prizininkams drauge su medaliais buvo įteikti išskirtiniai rankų darbo prizai, o ateityje planuojama įsteigti vertingą pereinamąją nugalėtojų taurę. Ąžuolyno sveikatingumo centre bus skirta garbinga vieta šio turnyro istorijai.

"Ąžuolyno sveikatingumo centras bus nuolatinis "Profesorių taurės" globėjas, o centre esantys atnaujinami kortai – šio turnyro namais", – kalbėjo R.Jocius.

Šių metų turnyro uždarymo renginyje dalyvavęs dienraštį "Kauno diena" leidžiančios bendrovės pagrindinis akcininkas Mindaugas Mickevičius pažadėjo prisidėti garsinant turnyro vardą. 

"Šis turnyras – graži iniciatyva, virstanti tradicija. Labai džiaugiamės, galėdami prisidėti ją puoselėjant", – kalbėjo M.Mickevičius.    NAUJAUSI KOMENTARAI

To Rasa

To Rasa portretas
Manote, kad jie turi dirbti 24 valandas i parą?

Rasa

Rasa portretas
Ir kada jie visi dirba?
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių