Populiarioms mokykloms žada pakirpti sparnus

Dienraščio „Kauno diena“ rašinys

Pasiteiravus, kur slypi paslaptis, dėl kurios daug kauniečių renkasi būtent "Vyturio" gimnaziją, direktorė sakė, kad tam įtakos turėjo kryptingas gimnazijos darbas. "Siekėme gimnazijos statuso, bendruomenė labai susitelkusi, ir stengsimės to neišbarstyti. Tėvai pripažįsta, kad gimnazijos aplinka saugi, gera atmosfera, kryptingas meninis ugdymas – turime muzikos skyrių, kuris skirtas ne tik mūsų, bet ir kitų mokyklų mokiniams. Mokykloje vaikai gali būti užimti iki 20 val. vakaro ir ekonominis efektas tikrai yra", – pasidžiaugė A.Bancevičienė, tačiau savivaldybės planai leidžia manyti, kad sėkmingas mokyklos darbas patinka ne visiems.

Kaip tai padaryti?

J.Grušo meno gimnazijoje mokosi 1 207 mokiniai. Šios įstaigos direktorė Nijolė Šimienė prisipažino dar negirdėjusi, kad reikės sumažinti mokinių skaičių iki 900, tačiau užsiminė, kad kalbų apie tai būta ir anksčiau.

"Kaip tai padaryti, jeigu ši įstaiga yra paklausi? Mes dirbame pagal savitą sistemą su meno pakraipa ir akredituota programa. Jeigu plane yra toks dalykas, gal būsime kviečiami pokalbio", – svarstė J.Grušo meno gimnazijos vadovė.

Pasak N.Šimienės, nuoseklus darbas padėjo pasiekti, kad dabar gimnazijai nereikia papildomos reklamos ir ji paklausi. Ir šiemet jau gauta daug prašymų priimti vaikus į gimnaziją, tačiau kol kas laukiama savivaldybės sprendimų, kiek klasių bus leista komplektuoti.

"Kai dirbtinai įsikišama, jau yra negerai, bet manau, kad per ketverius metus mes natūraliai pasieksime tą planuojamą skaičių", – pridūrė J.Grušo meno gimnazijos direktorė.

Pirmenybė – kokybei

"Tai bendras, o ne prievartinis susitarimas", – tikino KTU inžinerijos licėjaus direktorius Dainius Žvirdauskas ir pabrėžė nematantis nieko blogo, kad savivaldybės planuose numatytas ženklus mokinių skaičiaus mažinimas jo vadovaujamoje įstaigoje.

Šioje inžinerijos kryptį pasirinkusioje mokykloje mokosi 1 128 mokiniai, yra 40 klasių. Pasak direktoriaus, mokinių mažinimo planas jau aptartas ir su mokyklos taryba, ir su bendruomene.

"Aš, kaip vadovas, esu įgaliotas ieškoti būdų, kaip gerinti ugdymo kokybę. Esant tiek mokinių ir tiek klasių komplektų, sudėtinga sudaryti tvarkaraštį, kartais jis būna nepatogus. Esame susidėlioję tokį planą ir visiškai pritariame steigėjui, kad per ketverius metus mums reikėtų sumažinti mokinių skaičių, ir esame raštu nurodę, kad jis būtų mažesnis nei 1 000", – dėstė D.Žvirdauskas. Anot jo, per ketverius metus planuojama sumažinti mokinių keturiomis klasėmis, dėl to bus patogesnis pamokų tvarkaraštis, mokiniams – saugiau.

Ši mokykla yra pirmoji Kaune ir Lietuvoje specializuota inžinerinio ugdymo gimnazija – licėjus, tačiau mokinukų antplūdžio sulaukusi įstaiga apie plėtrą kol kas negalvoja. "Turime pasiekti nepriekaištingą kokybę viduje, ir tik tada svarstyti apie plėtrą. Supraskite, kaip specializuota inžinerinio ugdymo mokykla dirbame tik metus. Reikia rimtai padirbėti bent ketverius penkerius metus. Turime susivokti, kaip viską daryti maksimaliai kokybiškai: kad ugdymas būtų šiuolaikiškas, modernus, atitiktų bendrąsias ir specializuotas inžinerines programas, pagal kurias mes dirbame. Su kiekiu kokybės nepasieksime. Mokinių ir klasių komplektų skaičius dabar tikrai yra per didelis", – įsitikinęs licėjaus vadovas.

Apie išskirtines sąlygas

Savivaldybės specialistai tikina, kad siūlymas apsispręsti dėl mokinių skaičiaus mažinimo kilo diskusijose – esą to reikia siekiant sukurti optimalias sąlygas mokyklose besimokantiems vaikams.

"Mokyklose yra reikšmingų skirtumų tarp mokinių skaičiaus ir atitinkamai vienam moksleiviui tenkančio patalpų ploto. Keturios įstaigos iš tikrųjų turi didelį mokinių skaičių, ir vadovai pripažįsta, kad optimalus skaičius, kai mokytojas pažįsta mokinį ir nėra kamšaties, yra apie 900 mokinių", – aiškino savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Virginijus Mažeika ir pridūrė apie tai kalbėjęs su KTU inžinerijos licėjaus direktoriumi, kuris esą palaiko mokinių skaičiaus mažinimo idėją.

"Sakykime, panašiuose pastatuose Šv.Pranciškaus gimnazijoje ir KTU inžinerijos licėjuje vienu atveju yra apie 1 200 moksleivių, kitų atveju nėra net 600. Skaičius skiriasi dvigubai", – palygino V.Mažeika.

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Mama

Mama portretas
Mokėmės iki 8kl. vienoje iš minimų mokyklų. Džiaugiamės pakeitę. Dideli skambūs šūkiai, o realybėje neįmanoma paklausti, ką daryti, kad geriau sektųsi, kaip būtų sprendžiamos rūkymo problemos- rūkalais ir visa kuo ,kas priklauso prie jų prie jų prekiaujama tiesiog mokykloje....patyčių problemos... Po tokių klausimų vaikas" tapo " beveik nusikaltėliu. Liūdna. Atmosfera tapo nepakeliama. O kitoje mokykloje sugebėjo tikrai gerai užbaigti mokslus, dabar 2 kurso studentas universitete.

Mokinės mama

Mokinės mama portretas
Dukra mokosi vienoje iš minimų mokyklų - patekom pagal gyvenamą vietą, nes tiesiog nėra kur dėtis vaikui nuo penktos iki gimnazijinės klasės, bet visiems visada sakiau, kad ta mokykla tiesiog fiziškai per siūles susprogs nuo vaikų kiekio.

blyn

blyn portretas
Taigi nauja vadovybė - reikia gi naujai šluotai švystelti... Įdomu, kam nukeliaus atkatai už "atlaisvintus" mokyklų pastatus. Gal atsiras sveikai mąstančių žmonių, kurie pakels vėją tokiems "porceliuotojams"? O gal STT vėl įsisuks...
VISI KOMENTARAI 55

Galerijos

Daugiau straipsnių