Policijos skyrius, kurio sėkmės galima pavydėti

Dienraščio „Kauno diena“ rašinys

"Jei jis sutinka, pinigai dedami į depozitinę sąskaitą ir byla keliauja į teismą kartu su asmeniu. Tą pačią dieną į teismo posėdį atvyksta nusikalstamą veiką užfiksavę ir tyrimą pradėję pareigūnai, į teismą ateina prokuroras ir valstybės skirtas advokatas įtariamajam. Pareiškimas yra kaip kaltinamasis aktas. Jeigu įtariamasis sutinka, pakanka vieno teismo posėdžio ir procesas baigtas – paskelbiama teismo nutartis", – apie greituosius tyrimus paaiškino A.Giedraitienė.

Perima krūvį

Nusikalstamų veikų registravimo skyrius dirba su nesunkiais ir apysunkiais nusikaltimais. Skyriaus pareigūnai reagavo į daugiau nei 21 tūkst. pranešimų apie galbūt įvykdytas nusikalstamas veikas. Pradėjo 9 002 ikiteisminius tyrimus.

Priėmė per 4 tūkst. nutarimų atsisakyti pradėti ikiteisminius tyrimus. Taip elgiamasi tais atvejais, kai pareigūnai mato, kad piliečio surašytame pareiškime nėra nusikaltimo sudėties. Vertinant šiuos nutarimus, A.Giedraitienė pabrėžė, kad taip mažinamas Viešosios policijos pareigūnų darbo krūvis.

"Naujojo skyriaus pareigūnai kažkiek sumažino krūvį ir kriminalinių skyrių pareigūnams. 2015 m. šio padalinio pareigūnai pagreitinto proceso tvarka į teismą perdavė 93 nusikalstamas veikas", – pirmųjų veikos metų rezultatus skaičiavo A.Giedraitienė.

Nukentėjusiojo labui

Kai kūrėsi šis skyrius, Policijos departamento rūpesčiu buvo organizuojami mokymai, keičiami blankai, pareigūnai išmoko kitokių darbo metodų.

Penkialapis protokolas, kurio viename lape telpa penki pareiškimai, naudojamas, pvz., vagysčių iš automobilių atveju: pareigūnas užtrunka ne valandą ar daugiau kaip anksčiau, bet 20 min.

"Patogumas ir nukentėjusiajam. Nemalonioje situacijoje jam nereikia ilgai laukti", – pranašumus vardijo skyriaus viršininkė.

Maždaug pieš mėnesį "Kauno diena" rašė apie Senamiestį krečiančias vagystes iš automobilių. Tąsyk buvo kalbintas ne vienas nukentėjęs asmuo. Beveik visus šokiravo, kad policija tik atvažiavo. Surašė ir išvažiavo, o po kelių dienų nukentėjusiuosius pasiekė pranešimai apie sustabdytą ikiteisminį tyrimą.

A.Giedraitienė įsitikinusi, kad žmonėms paprasčiausiai pritrūko teisinio išprusimo. "Sustabdytas, tai nereiškia, kad nebetiriamas. Tai reiškia, kad ta byla nesimėto pareigūnui ant stalo, o įtariamasis ieškomas toliau. Pernai tyrėjams atidavėme septyniolika sustabdytų bylų dėl multimedijų vagysčių iš automobilių. Buvo sulaikytas įtariamasis, jis prisipažino ir taip tamsiomis vadintos bylos tapo baltomis", – dėstė A.Giedraitienė.

Lagaminėlyje – kabinetas

Metus veikiančio, pirmo tokio Lietuvos policijoje Nusikalstamų veikų registravimo skyriaus viršininkė minėjo ir kitus teigiamus dalykus, susijusius su šio skyriaus įsteigimu. Tiesa, prisiminė, kad veiklą skyrius pradėjo vos su 32 pareigūnais, nors būta 42 etatų. Šiuo metu skyriuje dirba 52 žmonės. Vilniuje toks pat skyrius pradeda veiklą šiais metais – su 92 darbuotojais.

Naujojo skyriaus pareigūnų darbo grafikas taip pat kitoks: po dvylika darbo valandų. Anksčiau buvo įprasta budėti parą, o po budėjimo ilsėtis ne vieną laisvą dieną. Nepaisant kitokio darbo grafiko, veikia skyrius visą parą – kad ir kada užsuktų, žmogus ras pareigūną, jei reikia, papildys pareiškimą.

Išskirtinis šio skyriaus pareigūnų akcentas – juodas lagaminėlis, kuriuo ginkluotas kiekvienas ekipažas. Jame viskas, ko gali prireikti pareigūnui įvykio vietoje: fotografuojantis planšetinis kompiuteris, skeneris, spausdintuvas. Tai palengvina ne tik pareigūno darbą. Nusikalstamos veikos aukai nereikia prisitaikius prie pareigūno darbo grafiko vežti dokumentų, rašyti pareiškimo – viskas pildoma, rašoma, fotografuojama ir fiksuojama iš karto vietoje.



NAUJAUSI KOMENTARAI

as

as portretas
paskaicius neuniformuotos virsininkes pasakas, koktu darosi

123

123 portretas
Ir koks dar lagaminelis budingas kiekvienam ekipazui? :D dirbau cia ir jokiu planceciu neturejom, skeneriu ir spauzdintuvu taip pat nesiveziojom. Zmonems kita diena liepdavom atnest dokumentus reikiamus patiems. Kartais ivykio vieta nufotografuodavome telefonu.

123

123 portretas
Višininkė, bei vyr. Tyrėja Vilma liepia darbuotojams nešioti uniformas, pačios rodydamos pavyzdį ir sėdėdamos darbo vietoje su aukštakulniais , suknelėm nuogomis nugaromis, visai nederančiomis įvaizdžiui darbe. Taip pat svarbu paminėti, kad NVRS vyr. Tyrėja Vilma mano nuomone yra labai nemandagi nes teko su ja susidurti. Taip pat ne darbo metu vyr. Tyrėja Vilma rašinėja savo pavaldiniams ne su darbu susijusias meilias žinutes. Tai yra labai gėdinga. Visame straipsnyje išsakiau savo nuomonę apie šioje institucijoje mano manymu esamus nesklandumus. Tai yra mano nuomonė.
VISI KOMENTARAI 12

Galerijos

Daugiau straipsnių