Po nesėkmių serijos tėškė antausį lyderiams

„Mano žaidėjai buvo tiesiog fantastiški!“ – po pergalės prieš A lygos lyderius šyptelėjo Rokas Garastas. 33 metų trenerio vedami „Kauno Žalgirio“ futbolininkai savo aikštėje 2:1 patiesė „Panevėžio“ ekipą ir atitolo nuo turnyro lentelės dugno.

Greitas įvartis nepalaužė

„Gal po rungtynių buvo per daug emocijų, bet žinojome, kaip svarbu buvo nutraukti tą nesėkmių seriją, ypač žaidžiant su čempionato lyderiu“, – lengviau atsiduso R.Garastas.

A lygos 11-ąjį turą kauniečiai pasitiko gilioje duobėje. Trejos iš eilės pralaimėtos rungtynės (1:3 Gargždų „Bangai“, 0:1 Vilniaus „Riteriams“ ir 1:3 Kauno rajono „Hegelmann“) ir neplanuotos lygiosios 0:0 su kuklia „Šiaulių“ ekipa praėjusio sezono bronzos prizininkus nubloškė į 8-ąją poziciją. Panevėžiečiai į Kauną atvyko būdami vienvaldžiai A lygos lyderiai, o jų pergalių serija driekėsi keturis turus iš eilės. Per du mėnesius, kuriuos trunka šis sezonas, Valdo Urbono auklėtiniai apskritai dar nebuvo pralaimėję.

Dvikovą Vytauto Didžiojo universiteto Valdo Adamkaus stadione geriau pradėjo panevėžiečiai. 7 min. jie išprovokavo pražangą, po kurios bulgaras Nasko Milevas tiksliu grybštelėjimu galva uždarė brazilo Elivelto perdavimą.

Po praleisto įvarčio „Kauno Žalgiris“ perėmė kamuolio kontrolę ir nuolat bandė ieškoti galimybių įmušti. Jiems pasisekė sužaidus beveik valandą. 58 min. puolėjas Moussa Sangare įsiveržė į baudos aikštelę ir atliko perdavimą – kamuolys rikošetu nuo „Panevėžio“ gynėjo Joshua Akpudje įskriejo į vartus – 1:1. 78 min. po keitimo pasirodęs žalgirietis Benas Anisas atliko puikų perdavimą į baudos aikštelę taip pat antrajame kėlinyje į aikštę žengusiam brazilui Michaelui Thuique'ui, kuris galva nukreipė kamuolį į dešinį vartų kampą – 2:1.

Gal po rungtynių buvo per daug emocijų, bet žinojome, kaip svarbu buvo nutraukti tą nesėkmių seriją.

Taškų nebarsto

„Varžovai buvo pavojingiausi atliekant standartines padėtis ir kontratakuodami. Sykį su tuo nepavyko susitvarkyti, bet šiaip žaidimą kontroliavome“, – konstatavo R.Garastas.

„Jautėsi nuovargis po praėjusio turo rungtynių. Jau per pirmąjį kėlinį atidavėme iniciatyvą, ypač truko vieningumo ginantis ir sugebėjimų žaisti vienas prieš vieną“, – aiškino „Panevėžio“ treneris Valdas Urbonas.

„Kauno Žalgiris“ po pergalės su 12 taškų šoktelėjo į šeštąją vietą. „Panevėžys“ (26 taškai) po turo ir toliau išlieka lentelės viršūnėje. Tiesa, aukštaičiams į nugarą kvėpuoja Kauno rajono „Hegelmann“ ir Vilniaus „Žalgiris“.

Kauno rajono komanda šeštadienį įsirašė 24-ąjį tašką namuose 4:0 nušluodama A lygos autsaiderę „Jonavos“ ekipą. Pirmajame kėlinyje po sykį pasižymėjo Augustinas Klimavičius (6 min.) ir Mantas Fridrikas (30 min.), o po pertraukos – 11 m baudinį realizavęs Vilius Armanavičius (55 min.) ir Alexas Souza (65 min.). Jonaviečiai nuo 54 min. žaidė be už antrą geltoną kortelę pašalinto legionieriaus iš Kolumbijos Sebastiano Vasquezo.

„Džiugina ne tik pergalė, bet ir tai, kad leidome pažaisti daugeliui atsarginių žaidėjų“, – sakė nugalėtojų strategas Andrius Skerla.

„Jonavos“ treneris iš Ukrainos Jevgenijus Lutcenka konstatavo, kad jo ekipos liga tampa greitai praleidžiamas pirmasis įvartis, kuris keičia visą rungtynių eigą.

Išdalijo licencijas

Nuo kauniečių neatsilieka ir Vilniaus „Žalgiris“, užvakar savo taškų kraitį padidinęs iki 23. Čempionų titulą ginančių Vladimiro Čeburino auklėtinių spaudimo 11-ajame ture neatlaikė „Šiauliai“.

A lygos naujokai tradiciškai susitelkė į veiksmus gynyboje, bet vis tiek praleido Ovidijaus Verbicko dūrį 33 min. ir nusileido 0:1. Tiesa, šiauliečiai galėjo išplėšti tašką, bet Danielis Romanovskis 72 min. nerealizavo savo paties uždirbto 11 m baudinio.

Sekmadienį turą užbaigė Gargždų „Bangos“ ir Marijampolės „Sūduvos“ akistata bei Vilniaus „Riterių“ ir Telšių „Džiugo“ mūšis.

Prieš turo pradžią keturi A lygos klubai oficialiai gavo UEFA licencijas, leidžiančias dalyvauti kito sezono Europos taurių turnyruose. Vilniaus „Žalgiris“ gavo teisę žaisti Čempionų lygos atrankoje, o „Sūduva“, „Kauno Žalgiris“ ir „Panevėžys“ kausis Europos ir Konferencijų lygose.