Atviras pokalbis po skandalo Jėzuitų gimnazijoje: sovietmečio šlovinimas ar jaunatviškas maištas?

Rasa

Rasa portretas
Labai geras pokalbis, o gimnazija turi nuostabų lietuvių kalbos ir literatūros mokytoją Mindaugą Grigaitį.

Tikintis į NSO

Tikintis į NSO portretas
Toks tokį atrado: nesvarbu kuo tikėti, svarbu nemąstyti.

Živilė

Živilė portretas
Įsivaizduokim, kad Š. Aleichemo žydų gimnazijos moksleivis rašinyje retoriškai paklaustų kodėl Holokausto aukų skaičius kasmet auga. Išmestas iš gimnazijos ko gero būtų tą patį vakarą, o reakcijų audros turinys, spėju, būtų: "kaip TOKIE patenka į gimnaziją ir kaip dar reiktų jį, jo tėvus ir giminę nubausti". Jei jėzuitams svarbi jų reputacija, dabar turėtų ne gintis kad tikrai neišmes, nebaus ir nedraus, o persvarstyti savo misijos deklaraciją, atrankos ir ugdymo procesą ir formalizuoti procedūras kaip užtikrinti atstovaujamų (tikiuosi, krikščioniškų? vertybių laikymąsi. Ne moksleivių IQ t.b. svarbiausia, - protingas blogis, yra daug didesnis blogis, - Stalinas berods irgi buvo baigęs dvasinę akademiją?...

duokite moksleiviams išreikšti save rašiniu

duokite moksleiviams išreikšti save rašiniu portretas
Šėtonas bažnyčioje. (Kaip ne kaip komunistai ir yra šėtono tarnai, nes jiems nėra nieko švento). Tegul dėsto moksleiviai fantazijas, ką jie darytų. Ar vytų iš bažnyčios, ar jam tarnautų?

Gal jau ir einama prie to...

Gal jau ir einama prie to... portretas
Kai kurie piktinasi draudimu mokiniams reikšti savo nuomonę, neleidžiant kurti savo nuomones atspindinčių filmukų ir pan.Tai tada gal greta ATIFOS atsiranda kita organizacija,šlovinanti Hitlerį,gal net holokaustą.Juk tai irgi būtų reiškmas savo nuomonės ,kuri negali būti draudžiama,nes tai juk irgi nedemokratiška.Ot įdomu,ar taip pat atsainiai į tai būtų žiūrima,kaip į šių stribyno palikuonių Stalino-Lenino garbinimą.Tiesiog įdomu...

Tėvas

Tėvas portretas
Mokykla per daug tolerantiška. Būtų mano vaikas, -išspirčiau iš namų, kaip šiukšlę. Matyt, tėvai - rublių pripampę stribvaikiai.

pasidomekite kokio lygio vadoveliai -

pasidomekite kokio lygio vadoveliai - portretas
tevynes meiles - nerasta, o ir mokytojai daugiau finansus skaiciuoja, o ne rodo vertus krikscionisko gyvenimo pavyzdzius

Anonimas

Anonimas portretas
Dar viena anarchistų jaunimėlio karta. Ideologija nedaug turi bendro su sovietmečiu, greičiau ideologijų mišinys paplitęs pasaulyje tame tarpe ir JAV. Pas mus įgavo CCCP prieskonį, gal dėl ex komunistų senelių pasakojimų. Grįžtant į sovietmetį, ten už kitokį požiūrį buvo baudžiama. Ar kartojamės? Kol nėra agresijos, nėra pagrindo bausti.

CPPC

CPPC portretas
Čia iš serijos - kai vasarą Armonaitės kompanija už gerą afro gyvenimą kovojo, mitingą vilniuje organizavo, nežinodami patys už ką kovoja ir ko susirinko. Ir man labiausiai patiko plakatas kur vienas jaunuolis, potamsis, nešė "Fu.. the polce" - suprask pasimylėti su policininkais nori?

mistika

mistika portretas
šėtonas su penkiakampe kaktoje yra bažnyčioje ir niekas nieko negali padaryti. Kvieskit egzorcistus. Manau su komunistuojančiu jaunimu reikia elgtis kaip elgtųsi komunistai su savo priešininkais - pistoletas į pakaušį ir problemos nėra, kaip Medininkuose pasielgė su pasieniečiais ar 1941 metais Rainiuose. Šiais laikais būtų - mesti iš mokyklos be jokio aiškinimosi. Sakyti, kad šiuo atveju jėzuitai pasielgė kaip komunistai. Komunistuojantis jaunimas turėtų nepykti - ko norėjo, tą ir gavo :)

Algirdas

Algirdas portretas
Mano tėvai buvo tremti į Sibirą, atimtos jų sodybos, turtai. Seneliai buvo iškilūs Lietuvos veikėjai. Mano tėvai skiepijo mane būti pilietišku, Lietuvos patriotu sušiktoje sovietijoje. Toks ir esu. Nemačiau nei vieno savo aplinkoje kokio nors sovietinio veikėjo ar dar kokio šoodžiaus savo aplinkoje. Stebina - kaip dabar tokie lenda į eterį? Gal jie mano atrasti bendraminčių? Lai nusivilia - tokių nebus - veltui bandė nevykėliai.

Noriu tikėti

Noriu tikėti portretas
Noriu tikėti, kad čia minimi moksleiviai, dėl patirties stokos įsivėlė, patys nesuprasdami į ką. Vaikai, blogio jėgos nesnaudžia. Matot, kaip išpūtė burbulą, kokios skambios antraštės: " Katalikų gimnazijoje vaikai ilgisi sovietmečio", "Katalikų gimnazija cenzūruoja jaunų žmonių mąstymą" ir t.t.... Siūlau mokiniams įsiklausyti, kas giedama Jūsų gimnazijos himne: „Mes augam, mes bręstame Tau, mūs Tėvyne/ Lietuviško žodžio šviesa/ Į trečiąjį tūkstantį pėdas įmynę/ Su Dievo vardu širdyse“. O jei nepriimtinos šitos vertybės, ar nepatinka gimnazijos tvarka, nes reikia "per daug melstis", ar norėtųsi "liberaliau" mąstyti, garbinant diktatorius - vaikai, nesikankinkite, rinkitės kitą mokyklą. Kartu tai pamoka gimnazijai: gal reiktų aiškiai save identifikuoti kaip katalikišką gimnaziją, su aiškia tvarka ir mokinių pareigomis. Tada savaime atkris tie, kuriems tai bus nepriimtina.

Danutė

Danutė portretas
Kaip veiksmas vyktų, jei būtų ne tarybinė, fašistinė simbolika? Mano nuomone turi įtakos ir tai, jog istorijos mokoma pagal vakarietišką supratimą, o ne tai kas vyko pas mus. Ypač pirma tarybinė okupacija ir tarybinių metų pasipriešinimas, tikrovėje apie tai nutylima.

Anonimas

Anonimas portretas
Šiaip visiems seniai plinta gandai, kad šioje gimnazijoje sukišami įvairiausių pindosų vaikai, laisvai plinta narkotikai. Kažkada ir saviškį norėjau ten leisti mokytis, bet dabar ir primokėjus neleisčiau. Nuo 1 klasės rinkomės konkrečius mokytojus ir nepasigailėjome. Dabar tai tęsime - kas konkrečiai mokys, dėstys, o ne tai kaip vadinsis gimnazija. Jokio noro savo atžalas leisti kartu su banditėlių atžalomis, visokių buvusių sovietinių valdininkėlių išpezėjusiomis atžalomis. Lai jie laisvai ir reiškiasi tokiose gimnazijose.

VON

VON portretas
šituos nevykėlius iš mokyklos. Reikalaujame kuo griežčiau bausti už sovietinę simboliką ir Sausio 13-os aukų niekinimą.

Kaunietis

Kaunietis portretas
arba durniukai, kuriems pasijausti pilnaverčiais būtina nesvarbu prieš ką protestuoti, arba stribų palikuonys, kurie buvo kryptingai auklėjami.

Jonas

Jonas portretas
Jav universitetuose marksizmaspirmoje vietoje ir kitaip mastantys yra spaudziami..Prisikaite kitu saliupropogandos ir patikeje utopijomis jaunuoliai maistauja.Bet nuo tokiu nekaltu buna labai dideliu problemu....pakol nevelu....

Apgailėtina

Apgailėtina portretas
Neįsivaizdavau,kad Jėzuitų gimnazija gali tapti taip mąstančių irštva.Gal todėl,kad privati,tik Kauno turčiams pasiekiama priebėga...O didžiausiais turčiais kas tapo?..Nė vieno buvusio aukšto rango sovietinio valdininko nerasime,kad jie patys ir jų palikuonys dabar vargelį vargtų ar paprastą darbą dirbtų.Bet,aišku,jiems šito neužtenka.

Ž. Valstiečių Beretininkė

Ž. Valstiečių Beretininkė portretas
1920-1940 TSRS ambasada kurstydavo \pinigais šelpdavo pogrindinius komjaunuolius .Matome panašumą ?

Kur laisvė?

Kur laisvė? portretas
Kodėl neleidžiama laisvai mąstyti?Kodėl vis peršama propaganda?Taip buvo ankščiau,taip ir dabar.Kodėl tokia baisi neteisybė?Mano tėvus,senelį,tetėną,nieko dėtus ramius kaimo žmones,nužudė ir turtą pasisavino pokario banditai.Nežinau nei vieno jų kapo,nes lavonai buvo sumesti į Nemuną.O štai jų žudikai, iš kaimyninio kaimo,dabar šlovinami.Kaip kuriems iš jų net kryžiai pastatyti.Sakoma,kad girdi jie kovojo už Lietuvą.Tai žinote,kaip skaudu tai girdėti.Palengvinimas tik vienas,kad mums ,tų baisybių tiesos žinovams,liko jau nedaug gyventi.O ką daryti jaunimui,kuris tą iškreiptą,propagandą supranta?

Tai Aldonai ,tai ir kovojo Lietuva uz gera,sviesia ateiti.

Tai Aldonai ,tai ir kovojo Lietuva uz gera,sviesia ateiti. portretas
Ar ne taip.Bananu,kad butu,kad vakarietiska saule pamatytumem ir,kad jaunimas skaniai pavalges,graziai apsirenges butu.Uz ,tai ir kovojom.

Aldona

Aldona portretas
Reikia keisti mokyklos pavadinima, suteikti koki nors skambu praeiti primenanti varda, kad ir socializmo Saule, kai visi buvom vienodi, visi del vistos eilese grudomes, viskas uz talonus, valdzioje tik “blatas” viespatavo, o dabar tie vaikai visko perteke Stalino saules spinduliu nemate, reiskia savo nuomone apie tai ko visai nezino, dabar nuo kompiuteriu nenulipa ir ju pagalba rodo filmus apie tai ko visai nera mate, dyka duona siknas drasko. Vaikai tevu atspidys, reikia rinktis kita mokykla.

..

.. portretas
Chunveibinai sektantų gimnazijoj wtf

senole

senole portretas
Ten daug mokytoju su zydrais salikais kunigu draugai.darbu mokytojai sv.mergelesir viena tiesa :landsbergis sumedejusios davatkos ir konservu mastymas.Aciu kad amerikoje laimejo Demokratai o ne respublikonai.konservatoriu atmaina

chi - juokas

chi - juokas portretas
Prie ko čia literatūros mokytojas - kodėl nepasisako gimnazijos valdžia - gudriai "deda į krūmus"

Pastebėjimas

Pastebėjimas portretas
NEDARYMIKE KARANTINO VISUR...Žmonės atsirinks kokių dainininkų klausyt, kokius filmus žiūrėt ir viskas vyks normaliai. Dabar yra taip, kad uždraustas vaisius saldesnis.

Tam palaukit.Viskas uzdrausta dainininkai,sokejai

Tam palaukit.Viskas uzdrausta dainininkai,sokejai portretas
Viskas uzdrausta,rusiski filmai,tik viena NEUZDRAUSTA sakyti,kad PUOLA rusai.O,taip viskas UZDRAUSTA.

palaukit

palaukit portretas
O ar sovietinė simbolika Lietuvoje neuždrausta?

O ka tas rusas blogo padare.Zmones,kaip ir visi

O ka tas rusas blogo padare.Zmones,kaip ir visi portretas
Lietuviams niekas netinka.Galit rekaut ar nerekaut.Kazkaip Rusija visas pasaulis mato,o Lietuvos nemato.

Jezuitu dvasia

Jezuitu dvasia portretas
ir turciu vaiku inkubatorius-nieko bendra.

Antifa

Antifa portretas
Tai yra gerai organizuota spec. operacija. Puolimas prieš katalikiškas vertybes. Jau pasijungė ir sorošistas D.Kuolys, taigi, laukiam tęsinio.

stribų vaikai Jėzuitų gimnazija

stribų vaikai Jėzuitų gimnazija portretas
stribų vaikai Jėzuitų gimnazija,.... tėvai... žiūrintys ruskių televiziją >>>. vaikus įkišo į Jėzuitų gimnaziją.... ir skleidžia komunistinę propogandą..... šlykštu..... priimant vaikus tikrinti ar ne stribų vaikai

Tutas

Tutas portretas
Kaip tipiška - brangioje privačioje gimnazijoje kovot prieš kapitalizmą. Gal profkę išbandykit? Ir jau tikrai būkit principingi baigę gimnaziją - papildykit proletarų šaltkalvių gretas, o jei jau tęsti mokslus - tai tik Šiaurės Korėjoj.

Rusu laikais negalejai sedet su nagais ilgais,

Rusu laikais negalejai sedet su nagais ilgais, portretas
Papais plastikiniais,lupom pripustom,seksas nebuvo laisvas ,kaip dabar.Buvo seksas pasleptas ir turejo vaikai turet atsakomybe.O dabar,kas geriau ,ISVARDINKIT,kas SMERKIAT RUSO laikus.

Sk

Sk portretas
Aš tai nesuprantu, ko tie komuniagos bruka savo vaikus į katalikišką mokyklą? Tegul varo į Lenino vardo ar kokią kitą kur nors čeliabinske, pažiūrėsim, ar patiks......

pilietis

pilietis portretas
Vaikai ir tėvai patys pasirinko katalikišką mokyklą.Čia ir visa esmė.Nenorit krikščioniškų vertybių-eikit į kitas gimnazijas!Mesti lauk maištautojus!Jiems čia ne vieta!Gėda vadovams ,kad dar neišmetė.O gal sumokamų pinigų gaila? Sutartyje su gimnazija turėtų būti šios nuostatos įrašytos.

Revoliucionierius

Revoliucionierius portretas
imeskit nuoroda i filmuka, o vaikai šaunuoliai , reiškias liandzbergizmas neturi ateities

kad is jankyno pederastine vaivorykstine ,,saule,,

kad is jankyno pederastine vaivorykstine ,,saule,, portretas
atbubino y lietuva su fekaliju dvoku ....kukliai nutylima [ dabar dar ne madoj apie tai kalbet]

matosi

matosi portretas
kaip uoliai dirbama net su vaikais.

Puikus Mokytojas

Puikus Mokytojas portretas
Jei turėtume daugiau tokių šviesių Mokytojų- kokią nuostabią jaunąją kartą užaugintume!

Kokios čia dar

Kokios čia dar portretas
diskusijos ir nuolaidos gyvatukams,jau pradėusiems taškytis nuodais ?! Traiškyti nuodingus padarus jų užuomazgoje.Saugumas turi susidomėti tų gyvatukų šeimų nuotaikomis.Tėvai garantuotai buvę sovietų nomenklatūrininkai.

nuomonė

nuomonė portretas
Iš dalies malonu, kad Lietuvoje yra maištaujančio jaunimo, kuris nori iš esmės pagerinti Lietuvos daugumos žmonių gyvenimą, kad žmonės Lietuvoje laimingi lauktų rytojaus, nes ši diena buvo puiki sočiu maistu, gražiais rūbais, maloniu darbu, kad darbdavys savo pelnu gražiai dalinasi su samdiniais, o ne statosi 10 namą, kai juo darbuotojai negali sočiai prasimaitinti ar sumokėti už vaikų mokslus; kad poliklinikoje, pajutus pirmus negalavimus, buvai maloniai aptarnautas, o ne ligoninėje pririštas prie lovos, suleidus raminančius, kad nieko, kas tau priklauso, nereikalautum, kad policininkai ir teisėjai negina tave nuskriaudusių banditų, tau "aiškindami", kad banditas yra jau recidyvistas ir nieko su juo "negali" padaryti, nes ir policininkai, teisėjai, prokurorai nori "ramiai" gyventi, kad nereikėtų gulantis į lovą galvoti į kokią šalį būtų geriausia emigruoti. Tai gerai, jaunuoliai tampa komunistais, turinčiais absoliučią valdžią net žudyti, ką jie keičia ir daro mokykloje, Lietuvoje?

Šaunuoliai

Šaunuoliai portretas
Palaikau

Nu ir tam nubridai į džiungles su savo bananais

Nu ir tam nubridai į džiungles su savo bananais portretas
Jau seniai nėra talonų visame pasaulyje, kažkaip su istorija liūdna, tamsi naktis.

Jų tėveliai

Jų tėveliai portretas
Taigi tos gimnazijos visų mokinių tėveliai ex komuniagos prichvatizavę Lietuvą. Tai ką norėti...

į pagalbą mokytojams

į pagalbą mokytojams portretas
Yra labai puikus Lenkijos režisieriaus Andžejaus Vaidos filmas "Žmogus iš marmuro". Ten labai gražiai atskleidžia sovietinės sistemos propagandą ir gyvenimo tikrovę. Ir kad didžiausiu sovietinės sistemos priešu buvo komunistų apšauktas darbininkas todėl, kad jis buvo ... padorus žmogus. Pasižiūrėkite visi....

>>nu ir

>>nu ir portretas
Jei demokratija tai dar nereiskia kad gali sakyt ar daryt kas kenkia valstybei. Kaip tiems vaikuciams patiktu stovet eile prie bananu keleta valandu, ar kad gaut nusipirkt zieminius batus. Kilimai, baldai ant talonu. Sienos uzdarytos, nevazinetu po Maldyvus ar dirbt i Norvegijas. Gautu 80 rubliu i menesi. Nebutu ir masinu gatvese, na nebent butu komunistu partijoj ar pan. Glusi vaikai apdurninti ar ju stribu vaikai...

aš čia matau istorijos mokytojų spragas

aš čia matau istorijos mokytojų spragas portretas
manau, galima tą filmą parodyti mokykloje ir suburti diskusijų klubą, kuriame būtų ir "dešinieji" ir "kairieji" ir kiekvieną sceną išnagrinėti istorijos pavyzdžiais, dokumentiniais ir meniniais filmais. Net galima pasirinkti tokią temą: kodėl Lietuvoje komunistai labiausiai persekiojo socialdemokratus, kurie buvo vos ne komunistų "broliai" pagal ideologiją ir dvasininkus, ypač, jeigu pagal komunistus dvasininkai šneka "nesąmones". O gal kaip tik dvasininkai per Kristaus kančią išlaisvina žmones nuo kitų žmonių vergijos. Ar Lietuvai yra būtina okupacija, kad žmonės Lietuvoje gerai gyventų?

Tam yyyyyy ar tu durnas mokinius lauk mest

Tam yyyyyy ar tu durnas mokinius lauk mest portretas
Ir taip Lietuvoje pilna bedarbių. Rusų laikais, bent rūpėjo žmonės, kur eis ir ką darys. Prie Lietuvos liko, tik Metyt ir BAUDOM užkraut.Prie ruso niekas baudų neduodavo už pavelavima 1min.darbe.O prie Lietuvos laisvės dar ir pinigų nemoka už darbą. Rado ką girti Lietuvos laisvę.

Sofija

Sofija portretas
Lenkiu galvą prieš šios gimnazijos mokytojus ir kompetenciją, visi pasirenka savo kryptį, jeigu nepatinka ideologija gimnazijos yra laisvas kelias rinktis kitas gimnazijas. Šitiek tautos žmonių kalėjo, buvo ištremti, neturėjo galimybės į laisvą žodį ir tikėjimą.Mieli tėveliai, padėkite savo vaikama išsaugoti Lietuvą.Gėda tiems, kurie palaiko ir skatina maištą.Drąsos gimnazijai, nes esate sąžinigi ir netylite.

yyyyyy

yyyyyy portretas
Tokis mižnius man tas mokytojas: kodėl gi jau tų komjaunuolių negalima mesti iš mokyklos? Įdomu, o jei būtų garbinę Hitlerį ir holokaustą? Šiaip jau, LEFT nužudė nepalyginamai daugiau žmonių negu naciai. Komunistuojančius piemenis privalu mesti lauk iš mokyklos sku-biai.

Haris Poteris,taip susijes su raganavimu

Haris Poteris,taip susijes su raganavimu portretas
Skaitant tipo tau gerai ir toje knygoje viskas pildosi.Pasijunti 9 danguje.

MAMA

MAMA portretas
Kazkas negerai Jezuitu gimnazijoje ??????????????????????

Kaunietis

Kaunietis portretas
Is vaiku girdejau, kad ten nerekomenduoja skaityti Hario Poterio, nes atseit tai antireligiska, raganavimas. Tikiuosi tai kazkurio vieno, nelabai adekvataus mokytojo pozicija, nes jei tai gimnazijos pozicija, tada be zodziu...

konservatlybersosiniai agrastai ...

konservatlybersosiniai agrastai ... portretas
nenervuokit vaiku ir neieskokit subinej slieku... vieni kurvos komsomolcai ir KGB esnikai sovietmeciu , del veliavos kelimo virs jezuitu mokyklos visus tarde purte ... dabatr tu paciu komsomolcu KGBesniku benkartai savo skura isverte , ir vel vaikus purto .......

O jūs

O jūs portretas
galvojate, kad vaikai, jaunimas nemato kokiom kiaulystėm užsiiminėja kgbpatriotai. Čia jums ne senius durninti, dar ne to pamatysit,ir janonius, salomėjas, čiaponius.

R-lis

R-lis portretas
Nuo gero gyvenimo pradeda užpakalį ražkažis drąskyti.

Tai

Tai portretas
Labai keista pozicija. Ateistai, o laikosi įsikibę į katalikišką gimnaziją. Auksinė kantrybė pas tuos jėzuitus. Jau 2 metus kenčia tokius dalykus.

Įsigaizduoju kaip nelengva dabar KJG administracijai..

Įsigaizduoju kaip nelengva dabar KJG administracijai.. portretas
Ir niekaip negaliu suprasti tokių žmonių, kurie ragina į teismus kreiptis. Čia panašiai kaip su a.a.Burgiu buvo. Gi, nepatinka, einat į kitą mokyklą. Pati dirbu pedagoginį darbą ir yra sunkiausia, kai "klientai" šokdina... gi, pasirinkite tuos paslaugų teikėjus, kurie tenkins jūsų lūkesčius, o ne primetinėkite savo valią..

Ką gi

Ką gi portretas
tikėjomės, kad atkūrus nepriklausomybę praeitį ir dabartį nagrinėsime objektyviai, t. y. vertinsime tiek sovietinės, tiek dabartinės santvarkos teigiamas ir neigiamas puses, privalumus ir trūkumus. Gaila, kad "superpatriotai" įvedė vieną tų santvarkų vertinimą- kas buvo, tai juoda, o kas yra dabar, viskas balta. Todėl nereikia stebėtis, kad protingi, savo galva galvojantys jaunuoliai taip išreiškia protestą prieš taip vykdomą propagandą.

...

... portretas
reikejo slovinti koncervtorius kurie kgb uzslaptino .

Nu ir

Nu ir portretas
Ką negalima turėti savo nuomonės , ar jau nėra demokratijos?

wacekas

wacekas portretas
a tai kodel man pastoviai ismeta reklama su splavotom kojinem-nenoriu tokiu-splavotos tai gal neplautos
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių