Onkologijos ligoninėje nusilenkta stiprių širdžių šeimininkams

Jei manote, kad Valentino diena skirta tik įsimylėjėliams - šiam stereotipui jau pats laikas į stereotipų kapinyną! 

Tądien LSMU Kauno klinikų Onkologijos ligoninės Paliatyviosios onkologijos skyriuje pilietiškai aktyvaus jaunimo organizacija „Baltai Juoda“ surengė akciją – „Stipri širdis“. Jaunuoliai savo apsilankymu nusilenkė sergantiems ir nepasiduodantiems – stiprių širdžių savininkams. Pasak organizatorių, akcijos metu su ligoniais siekta išgyventi bendrumo jausmą, pasidalinti stiprybe bei patiems jos pasemti. Savanoriai linkėjo sergantiesiems jėgų, vilties ir meilės, svarbiausioje jų gyvenimo kovoje.

Serga vis jaunesni

„Pastebima, kad per pastaruosius 8-10 m. sergančiųjų vėžinėmis ligomis amžius - jaunėja: ligonių vidurkis yra apie 40-50 m.“, - teigė keturiasdešimties metų darbo stažą Onkologijos ligoninėje turinti Bendrosios praktikos slaugytoja Gražina Adukauskienė.

„Ligonių yra visokių: optimistai gyvena su dar rusenančia viltimi, kad tuoj tuoj išvažiuos namo, įtiki, kad jie neserga vėžiu, o kiti – atvirkščiai, esti nusivylę, nori kuo greičiau keliauti anapilin, kad nebereikėtų daugiau kentėti fizinių ir dvasinių kančių. Dalis sergančiųjų išgyvena, o kiti – deja... Turiu pripažinti, kad mirtys pritrenkia kaskart“, - atviravo G. Adukauskienė.

Slaugytoja atkreipia dėmesį, kad skausmu išvagota ligonių būtis yra gana monotoniška: visą dieną ligoniai praleidžia gulėdami lovose. Pradžiugina bent svečiai, kurie slogias mintis nuveja nors trumpam.

„Artimieji lanko ne visus, tad jaunimo rengta akcija suteikė ligoniams daugiau energijos, valios ir optimizmo. Pastarojo čia taip trūksta“, - pastebėjo G. Adukauskienė.

Pagerbta širdies stiprybė

Organizacijos „Baltai Juoda” vadovas Paulius Klikūnas tikino, kad akcija rengta, norint pagerbti pačių stipriausių širdžių savininkus ir parodyti pilietiškumą. Skatinta atsigręžti į tikrąsias vertybes: meilę ir rūpestį artimaisiais bei silpnesniaisiais, dovanojant jiems dėmesį, šiltą žodį, apkabinimą.

„Paliatyviosios onkologijos skyriuje gulintiems ligoniams reikia daug ištvermės, kantrybės ir savitvardos, norint išgyventi retam tenkančius sunkumus. Šiandien su jais stengėmės pajusti bendrumą, pasisemti stiprybės, pagirti už jų kasdienę kovą. Reikia pripažinti, daugeliui tokias kančias išgyventi - būtų neįmanoma“, - teigė P. Klikūnas.

Svarbiausia – nepasiduoti

Onkologijos skyriuose penkerius metus besigydantis Kazys Krilavičius (64 m.) akcijos dalyvius pasitiko nusiteikęs optimistiškai:

„Gerai jaučiuosi, o ko čia liūdėti? Gyvenam čia kaip namuose: prižiūrimi, šiltai, švariai, pavalgę. Gauni vaistus ir visas buvimas palengvėja,“ - pasakojo vyriškis.

Jis pridūrė, jog lankytojai pradžiugina kaskart, o jaunimas – ypač: „Ši akcija, mano ir kitų palatos ligonių nuomone – pagirtina. Stebiuosi - iš kur susirinko tiek gabių, ir tokių iškalbingų žmonių? Tikrai praskaidrinote dieną“, - tikino K. Krilavičius.

Ligonis atviravo: „Žinoma, būna sunkių dienų... bet svarbiausia – nepasiduoti. Ir palatos kaimynams vis kartoju: laikyk save dūšioje ir tik nepasiduok!”.NAUJAUSI KOMENTARAI

rj

rj portretas
pritariu 100% bet kas tuos vagis uz gerkles paims jei ne mes patys ?????????????

TAIP

TAIP portretas
EILINIAI PILIEČIAI SUPRANTA,KAD TOKIEMS ŽMONĖMS PAGALBA BŪTINA,BET SEIMO,VALDŽIOS ELITINIAI VAGYS UŽKERTA GALIMYBE ŽMONĖMS IŠSIKRAPŠTYTI,NESKIRDAMI FINANSINĖS PARAMOS,NES NELIKS KĄ PAVOGTI.PAVYZDYS,RETOMIS LIGOMIS SERGANTYS VAIKAI,KURIŲ GYDIMAS METAMS DU MILIJONAI.BET TŲ VAIKUČIŲ NE DAUG,O VALDŽAŽMOGIAI VILKINA TŲ VAIKŲ GYDIMĄ.PAGARBA MAMAI,KURI SIEKIA IR KOVOJA SU TAIS ANTŽMOGIAIS,KURIEMS SVETIMŲ VAIKŲ GIVYBĖ,TIK ANT POPIERIAUS DAUGIAŽENKLIS SKAIČIUS.O KAIP TADA SU PRIEDAIS,KAIP PASDARYTI LIČNŲ NEUŽDIRBTŲ PINIGŲ.AFERISTAI.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių