Mentoriais tapę specialistai apie darbą su studentais: tai abipusė nauda

Renginyje taip pat dalyvavęs įmonių konsultantas verslo vystymo klausimais Česlovas Steigvila pažymėjo, kad, tapus karjeros mentoriumi, jo gyvenime atsirado daugiau atsakomybės, nes siekis padėti savo ugdytiniui verčia pasitempti, peržiūrėti tam tikrus dalykus, tobulėti.

Kiekviena mentorystė – unikali

Karjeros mentore taip pat tapusi KTU studijų prorektorė Jurgita Šiugždinienė renginio dalyviams sakė, kad mentorystė suteikia didžiulę naudą studijoms, jų kokybei, nes leidžia iš pirmų lūpų sužinoti, kuo gyvena jaunimas, kaip jie mokosi ir ką vertina.

„Mentorystė – tai tarsi neformali praktika, kurios metu studentas ugdo tam tikras kompetencijas šalia studijų proceso, kas yra labai sveikintina ir naudinga“, – sakė J. Šiugždinienė, pažymėdama, kad kiekviena mentorystė yra unikali.

Jos teigimu, mentorius gali patarti studentui dėl tam tikrų modulių pasirinkimo, o artimiau susipažinęs su studijų programomis, ir pateikti vertingas įžvalgas, pasiūlymus universitetui. KTU Studijų prorektorė pažymėjo, kad mentoriai yra įtraukiami ir visuomet skatinami dalyvauti studijų procese.

„Į studentus žiūriu kaip į potencialius ateities vadovus ir jaučiu pareigą padėti jiems kopti karjeros laiptais. Norisi, kad studentų akys degtų, kad jie viską darytų su užsidegimu ir į tai, ką daro, įdėtų visą širdį, nes abejingumas niekada nepadės pasiekti savo tikslų“, – kalbėjo J. Šiugždinienė.

Mentorių skaičius išaugo trigubai

Jau trejus metus KTU universitete veikiančios kompleksinės mentorystės programos koordinatorė Greta Stupelytė susirinkusiems sakė, kad mentorystės esmė – bendravimas, o buvimas mentoriumi – kiekvieno pareiga.

„Siekiame, kad ši programa nebūtų pernelyg formali ir studentas, turėdamas karjeros mentorių, galėtų į jį remtis ne tik studijų metu, bet ir vėlesniuose gyvenimo ir karjeros etapuose“, – kalbėjo ji.

G. Stupelytės teigimu, KTU mentorystės programa startavo su 40 mentorių, tačiau dabar šis skaičius išaugo iki 140: „Labai džiugu, kad praėjus trejiems metams įtikinėti ir įrodinėti mentorystės svarbos tiek studentams, tiek verslo ar viešojo sektoriaus atstovams jau nebereikia. Tikiu, kad rudens semestrą pradėsime su 200 aktyvių mentorių.“

Pasak programos koordinatorės, mentorystės potencialas yra labai platus. Bendraudami su karjeros mentoriais, studentai tampa žymiai labiau motyvuoti, labiau pasitikintys savimi, gerina komunikacinius įgūdžius, ugdo karjeros valdymo kompetencijas.

„Studentai, pasirinkę karjeros mentorius iš savo būsimos specialybės lauko, iš arti susipažįsta su būsima profesija, sužino, koks darbas jų lauks baigus studijas, – sakė G. Stupelytė. – Tuo tarpu karjeros mentorius šios pareigos skatina nestovėti vietoje, tobulėti.“

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

:)

:) portretas
Jeigu susiženys - ir to neblogai...
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių