Kodėl Kauno klinikose dubliuojami tyrimai? Pereiti į pagrindinį turinį

Kodėl Kauno klinikose dubliuojami tyrimai?

2015-03-14 09:48

Šį klausimą iškėlė "Kauno dienos" skaitytoja, atsakymo į jį negavusi iš medikų. Kaunietė pasakojo, kad jos dukrą dėl regėjimo problemų šeimos gydytoja nusiuntė konsultuotis pas vaikų neurologą.

Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / Andriaus Aleksandravičiaus nuotr.

Kodėl Kauno klinikose dubliuojami tyrimai? Šį klausimą iškėlė "Kauno dienos" skaitytoja, atsakymo į jį negavusi iš medikų.

Per vieną savaitę

Kaunietė V.L. (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) pasakojo, kad jos dukrą dėl regėjimo problemų šeimos gydytoja nusiuntė konsultuotis pas vaikų neurologą. Mama dukrą užregistravo pas vaikų neurologą Kauno klinikose.

"Po konsultacijos Vaikų ligų klinikoje gydytoja neurologė paskyrė atlikti oftalmologinius tyrimus. Dėl dviejų – koordimetrijos ir refrakcijos iš Neurologijos klinikos ėjome į Akių ligų kliniką. Su atsakymu grįžome atgal pas gydytoją neurologę. Tyrimams ir konsultacijai sugaišome tris valandas. Dukra praleido pamokas mokykloje, man pusei dienos teko išsiprašyti iš darbo", – pasakojo kaunietė.

Po savaitės tose pačiose Kauno klinikose ji su mažamete dukra lankėsi pas vaikų oftalmologą. Moteris sako, kad buvo atlikti tie patys koordimetrijos ir refrakcijos tyrimai.

"Tiesa, oftalmologas paskyrė ir daugiau tyrimų. Kartojosi ta pati istorija: vaikščiojome nuo kabineto prie kabineto, vėl užtrukome tris valandas, dukra praleido pamokas, man teko dirbti po darbo valandų", – guodėsi mergaitės mama.

Laikas ir pinigai

Laukiant tyrimų atsakymų gyvoje eilėje, moteriai teko išgirsti ir iš kitų medikų pacientų panašių istorijų ir svarstymų, kodėl tokios šiuolaikiškos gydymo įstaigos gydytojai nekelia tyrimų rezultatų į bendrą kompiuterinę sistemą, kurią matytų ir kiti Kauno klinikų gydytojai.

Moteris panoro sužinoti, kodėl toje pačioje gydymo įstaigoje keliskart per palyginti trumpą laiką atliekami tie patys tyrimai?

"Argi tokiu būdu nešvaistomi valstybės pinigai, nekalbant apie gydytojų ir jų pacientų gaištamą laiką? Susidaro įspūdis, kad dabar Kauno klinikose yra panašiai, kaip sako liaudies patarlė: kairė nežino, ką daro dešinė", – piktinosi kaunietė.

Jai į akis krito kone ant kiekvieno gydytojo stalo stovintys kompiuteriai.

"Norėtųsi žinoti, kam jie skirti, jei ne informacijai kelti į bendrąją sistemą? Atsakymo į šiuos klausimus Kauno klinikose neradau", – stebėjosi pradinių klasių mokinės mama.

Ne ligonių reikalas

Deja, atsakymo į šiuos kaunietės klausimus buvo atsakyta klausimais: kokia moters ir jos dukters pavardė, vardas, pas kuriuos konkrečiai gydytojus jos lankėsi?

Moteris nenorėjo savęs ir dukters identifikuoti. Jai, sakė, dar reikės lankytis pas gydytojus, todėl nenori turėti problemų. Juolab būtinybės konkretizuoti situaciją nebuvo, nes moteris kėlė daugeliui aktualias problemas.

Tačiau atsakymas buvo tik toks: "Kadangi neturime daugiau informacijos apie konkretų atvejį, jį gydytojams komentuoti sudėtinga. Kartais tyrimus reikia pakartoti, nes po kiek laiko situacija pasikeičia ir ligos sukeltus pakitimus reikia įvertinti laikui bėgant."

Moteris pabrėžė, kad tie patys tyrimai buvo atlikti tą pačią savaitę, tik skirtingų specialybių gydytojų pavedimu. Apie kompiuterizaciją atsakyme – nė žodžio.

Tai, ko gero, ne ligonių reikalas. Tik lėšos, kuriomis disponuoja valstybinės gydymo įstaigos, yra būtent tų pačių ligonių, mokant privalomus sveikatos draudimo mokesčius.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų