Kauno staigmena Vilniui: sostinės gimtadieniui sukūrė šventines kojines

Šeštadienį savo 697-ąjį gimtadienį mininti sostinė tradiciškai sulaukė Kauno staigmenos. Pastaruosius trejus metus kvietęs vilniečius atvykti į svečius, šiemet Kaunas šia proga sukūrė specialiai dekoruotas kojines „Neišskiriama pora“. Jos įamžintos ir šventiniame atviruke su užuomina į garsiąją Vilniaus turizmo skatinimo kampaniją „Europos G taškas“.

Kairioji dedikuota Vilniui, o dešinė – Kaunui, bet gali būti ir atvirkščiai. Nuotaikingose kojinių iliustracijose pavaizduoti gimtadienį švenčiantys stilizuoti miestų simboliai – torto bei konfeti fone šokantys tauras ir geležinis vilkas.

„Jos skirtingos, bet drauge puikiai dera, taip atskleisdamos pagrindinę sumanymo žinutę. Ji kalba apie tai, kad stiprus ryšys tarp mūsų miestų išlieka ir varge, ir džiaugsme, o dabartinė ir laikinoji sostinės išties yra neišskiriamos poros pavyzdys. Miestų konkurencija ir iš to kildavusios nesantaikos kibirkštys jau seniai pasiliko istorijos paraštėse. Turime suprasti ir vertinti tai, kaip stipriai visi esame tarpusavyje susiję“, – savivaldybės pranešime cituojamas Kauno mero pavaduotojas Andrius Palionis.

Miestų konkurencija ir iš to kildavusios nesantaikos kibirkštys jau seniai pasiliko istorijos paraštėse.

Jis pakvietė kauniečius šį savaitgalį adresuoti sveikinimus Vilniui ir drauge dalintis šventinėmis emocijomis. Dar penktadienį Kauno savivaldybės vadovai nusiuntė simbolines dovanas kolegoms į Vilnių, o patys sostinės gimtadienio išvakarėse nebe pirmus metus sulaukė atsako – šventinio torto.

„Nepaisant to, jog penktadienis, kaip reta, buvo gausus svarbių darbinių susitikimų, tačiau galėjome „viena koja“ būti šventiškai nusiteikusiame Vilniuje. Tikimės, kad pasipuošę kauniečių kurtomis kojinėmis, vilniečiai irgi jautėsi panašiai. Gražaus šventiško savaitgalio!“ – linkėjo Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Tiesa, senoji tradicija per gimtadienį apsilankyti Kaune vis tiek neliks pamiršta. Sekmadienio vakarą neabejotinai atvyks svečių iš sostinės, mat Kauno „Žalgiris“ Lietuvos krepšinio lygoje susitiks su Vilniaus „Rytu“ dar vienam bekompromisiam derbiui. Vis dėlto Vilniaus 697 metų sukakties proga žaliai balti pergalės dovanoti neplanuoja, pažymima Kauno savivaldybės pranešime.

Tuo metu šeštadienį nuo pat ryto viename didžiųjų reklamos ekranų greta Vilniaus „Akropolio“ vilniečiai gali pamatyti atviruką-sveikinimą „Vilniau, su G-tadieniu“, neslepiant šmaikščios aliuzijos į pripažinimą pelniusią turizmo skatinimo kampaniją „Vilnius – Europos G taškas“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kun Vno

Kun Vno portretas
Man tai kaunas visada asociavo su paprastesniu, ramesniu gyvenimu. Kontingentas dažnai atrodo rimtesnis negu Vilniuje, vien dėl žodinio sutarimo, Kaune sutarta tai sutarta, o Vilniui chuiznaeit, bbz, kaip bus taip, zodziu Aplinkiniu kaimu miksas geriau nei aplinkiniu šaliu miksas. Kuris miestas labiau patobulėjas nežinau, Kaune nebūnu labai dažnai, bet ten visiškas kurortas ir laiko sulėtėjimas, žmonių taipogi gerokai mažiau.Kitas dalykas Vilniuje viešoje erdvėje 5000% daugiau Rusiškai kalbančių žmonių, matyt Kaunas eiliny karta savais metodais tvarkosi...

...

... portretas
Žiponėlį jų garsiajam vamzdžiui!

...

... portretas
zydra veliava nusiust
VISI KOMENTARAI 14

Galerijos

Daugiau straipsnių