Kauno marių paplūdimio poilsiautojus stebina drąsi gulbė

Kauniečiai, atvykę pasideginti, pasimaudyti į Kauno marių paplūdimį, lieka nustebinti. Prie poilsiaujančių žmonių drąsiai vaikštinėja gulbė.

Ją pamačiau dar gegužės mėnesį, kai maudynių sezonas nebuvo prasidėjęs. Tada poilsiautojų beveik nesimatė, todėl gulbė plaukiojo netoli kranto.

Atšilus orams ir paplūdimyje pasirodžius lankytojams, paukštis pradėjo elgtis kitaip – jis dažniau linguoja pakrante ir ateina į svečius pas žmones, ypač tuos, kurie išsitraukia maisto ir nutaria pavalgyti.

„Šiemet į šį pliažą atėjome trečią kartą ir visus kartus matėme gulbę. Ji labai drąsi, žmonių visiškai nebijo, iš jų kaulija maisto. Mes nedavėme, nes paplūdimyje ilgai nebūname, todėl maisto nesinešame. Kita vertus, nereikia gulbės šerti, tai jai – meškos paslauga. Pastebėjome, kad kai kurie žmonės paukščio privengia ir stengiasi būti nuo jo atokiau. Mums gulbė netrukdo, smagu ją stebėti“, – portalui kauno.diena.lt pasakojo prie gulbės sutikta sutuoktinių pora.


Nemažai poilsiautojų, pamatę paplūdimiu vaikštinėjantį paukštį, traukiasi mobiliuosius telefonus ir jį fotografuoja. Kai kas susigundo nusifotografuoti kartu su šia paplūdimio įžymybe. Ji nesmunka į šalį, mielai papozuoja.

Vis dėlto ne vieną Kauno marių pliažo lankytoją, ypač atėjusį su mažamečiais vaikais, gulbė išgąsdina.

Teko matyti, kai jie, susidūrę su plunksnuotu poilsiautoju, pasiima savo rankšluostį ir pasitiesia jį už keliasdešimt metrų nuo užklydusio svečio.

Kartais gulbė įsitaiso ant smėlio šalia gulinčių žmonių ir tarsi ilsisi. „Va, ir gulbė deginasi“, –  juokdamasi matytą vaizdą aptarinėjo šalia buvusi šeima.

Tačiau paukščio ramus poilsis labai greitai baigiasi, jei kažkas iš aplinkinių nutaria užkrimsti. Gulbė tuoj pat atlinguoja prie valgančiųjų ir prašosi būti pavaišinta. Daugelis su ja pasidalina tuo, ką valgo.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Vaida

Vaida portretas
Atsiradus lankytojams, gulbė labai drąsi

Gražu,

Gražu, portretas
tik,šiukštu,negalima jos šerti,maisto ji turi pakankamai,tačiau neišprusėliai šerdami batonais padarė iš gražaus paukščio drąsią kaulytoją.

F

F portretas
Mačiau šią gražuolę. Patiko ir pralinksmino.
VISI KOMENTARAI 10

Galerijos

Daugiau straipsnių