Juragiuose – šurmulys dėl psichikos neįgaliųjų: kodėl jie gyvens pas mus?

Grįžti į straipsnį

Anonimas

Anonimas portretas
Visa Lietuva pilna tų psichikos ligonių ir neikam niekas netrugdo. Pasižiūrėkit į veidrodį prieš išeidami pro duris ir pamatysit ar sveiki ar ne

k

k portretas
Garliavoj butu tinkamiausia ten ir dabar labai daug su tokia diagnoze tik truputi padaugetu...

Anonimas

Anonimas portretas
Tokio pobudzio gyvenviete labiau tiktu Viciunuose; ir integracija gera ir sveika ir valdzios " atstovas "-greta ,,Tiems nelaimingiems zmonems butu geriausias variantas--=Viciunuose isikurti

Šančiai

Šančiai portretas
Hitleris gyvas,o Putinas jo nesantuokinis vaikas.

...

... portretas
ne prie linutės namų tai vyksta tai ko nepakliedėjus

Linute

Linute portretas
nekliedėk.

Lina

Lina portretas
Žiauru skaityti kai žmogus yra nelaikomas žmogumi jei turi negalia ,kokia negalia bebūtų mes sveikieji turime suprasti, kad negalių nė vienas iš jų nepasirinko ,kad jie kaip ir mes norime gyventi, kvėpuoti džiaugtis gyvenimu mūsų pareiga jei yra noro ar galimybių juos suprasti ir padėti nes mes tikrai nežinome kas mūsų laukia ateiti juk tad būkime atidesni kitų skausmui

Aš irgi protestuočiau

Aš irgi protestuočiau portretas
ir ką? Gyventi šalia nepakaltinamų - na jau ne.

opa

opa portretas
o tai sitie jie yra nepakaltinami uz savo veiksmus ar kaip?

och

och portretas
aisku viska sutvarkys dar ir uz musu pinigus.....

Tiesiog

Tiesiog portretas
Manau, didžiausią priešiškumą žmonėms sukėlė nežinojimas, slaptumas ir prasta komunikacija. Jei paruoštas projektas nukrenta žmonėms ant galvų, prieš tai nekalbėjus, nesitarus, nepriėmus bendrų sprendimų - savaime suprantama, žmonių reakcija yra priešiška. Neaišku, kokie žmonės gyvens, kokia jų negalia, ką jie veiks, kuo užsiims ir t.t.. Nemanau, kad bendruomenė yra priešiška negalią turintiems žmonėms, bet nežinojimas iššaukia savas baimes.

Nieko nenori

Nieko nenori portretas
Vietiniai aborigenai albajobai.

šiaip....

šiaip.... portretas
Gaila,seimo viešbutis perpildytas ukrainiečiais,o tai galetu ten-butu savi tarp savu

H

H portretas
Yra daug gražių teritorijų nuošaliau . Gamtoje juk ir ligoniams būtų lengviau Be to nebūtų konfliktinių situacijų su aplinkiniais .

nepapuoles i seima

nepapuoles i seima portretas
Nida-puiki vieta,ramybe,aplink tik aukšto intelekto visuomene,o Juragiuose kas-vien,,alchašai,, koki pavizdi matys?

as

as portretas
NA turbut šiuos namus statosi sau Kauno rajono meras Makunas sau ir savo patareju šaikai .Nes jau pats laikas pasirupinti ateitimi O antra tai bendruomene negailestinga ! Koks meras tokia ir bendruomene/ o Kazin kodel nestato kurortineje vietoveje kuria taip didziuojasi Zapyskis Kacergine Kulautuva juk taip zmonems padetu grynas oras Kodel Makunai????

Kriaučius

Kriaučius portretas
Šubes loja, uodegas kilnoja - o karavanas eina ;) Mažiau krapinkit į batą - su psichikos negalia irgi yra žmogus. Tai va, būkite kaip žmonės su žmonėm, o ne su gyvuliais ar kokiais defektuotais ir bus gerai!

Kodėl ligonius kišat į kaimus

Kodėl ligonius kišat į kaimus portretas
Mieste niekas nepastebėtų ir nebūtų šaršalo. O ten gyvens neapykantoje ir net neturės kur išeiti

To putinas-f

To putinas-f portretas
Taip. Kam reikėjo vaikus su intelekto negalia sugrūsti su sveikais. Tie, kurie gali mokytis, nukentės. O kurie negali, nėra papildomų pedagogų. Tai kur čia nauda? Matyt,vtik aukščiau...ko mes nežinome

,,Putinas-fašistas,,

,,Putinas-fašistas,, portretas
Maždaug prieš dešimt metu,LT švietimo sistemai,konkrečiai mokykloms ES,buvo skirti milijonai,papildomai mokyti mokinius,kurie neisisavina programu kaip likusieji-su jais reikia dirbti papildomai. Jus žinotumete,kaip del tu papildomu pinigu buvo skubiai kepami,,durneliai,, kosmosas

T

T portretas
Kaimiečiai žiaurūs žmonės yra, jie patys už nieką gali užpult žmogų. Baisu kai tokie plūgai į butą mieste atsikrausto gyvent tai geria per dienas, užpildinėja kanalizacijos vandeniu kaimynus žemiau gyvenančius, ir dar prisidaro benkartų ir tie šokinėja po visą butą kad neįmanoma nei miegoti, nei gyvent, ir tokiu būdu tikras miestietis turi bėgt iš savo buto nes virš galvos atsikraustė kaimiečiai kurie piktybiškai elgiasi.

Laima

Laima portretas
Pas mus šalia yra grupinio gyvenimo namai. Labai susidraugavom. Padeda man ir prie ūkio, žolę nupjauna. Jie juk nekalti, kad jie kitokie.

Juokingai

Juokingai portretas
Klausia ponia: ar čia svarstoma statyti ? Tai galėtų atsakyti: ar ruošiasi gimti ?

Nuomonė

Nuomonė portretas
Man gaila, kad tai vyksta Lietuvoje, bendruomenė- susireikšminusių ir kurčių bei aklų žmogėnų krūvelė, neturinčių jokių vertybių ir supratimo. Išlįskit iš savo kaimo ir gal šiek tiek prašviesėsit. Nueikit į bažnyčią, gal ir atjautos išmoksit. Liūdna.

Tamsuoliai

Tamsuoliai portretas
Kokie psichai ? Proto negalia, tai visai kas kita, kokių čia nesąmonių prirašyta...

Teisingai

Teisingai portretas
Labai teisingai,lai pagyvena su psichais pašonėj...Jie irgi žmonės..

Ką siūlot,

Ką siūlot, portretas
katalikai?Niekas jų nenori pašonėje...

Pritariu

Pritariu portretas
integruokit į Druskininkus, į Palangą - ne visi kvailiai, kurie priešinasi, kaip kam atrodo. Oi, kur dideli pinigai - ten didelės nesąmonės.

kodėl neintegravus Turniškėse

kodėl neintegravus Turniškėse portretas
Bufetavos namas laisvas. Tvora, apsauga. Integruokis ir norėk.

...

... portretas
tai į palangą juos,į palangą,į druskininkus,į nidą,į birštoną bent jau

I

I portretas
Gaila neįgaliųjų kad gyvens tokiam baisiam kaime tarp baisių kaimiečių, kokie baisus tie kaimiečiai ir tos kaimietės bobos.

Na

Na portretas
Kodel tokie ligoniai istremiami is miestu i gyvenvietes ? Apie kokia integracija , socializacija kalbama ? Ar tikrai geras sprendimas mazai bendruomenei “ priskirti” neigaliukus , pasleptinnuo didmemiescio akiu . Yra toks issireiskimas - “ atsikratyti”

O

O portretas
Tų mažamečių vaikų ant kiekvieno kampo yra visos valkatos ir bedarbės gimdo dėl pašalpų ir didelių vaiko pinigų, o jei bijo tegul negimdo ir nereikės bijoti neįgaliųjų. Nusišikt ant tų benkartų, psichikos neįgalieji yra žmonės ir jie svarbesni už benkartus.

...

... portretas
pritariu,psichai visai nebaisūs,šiek tiek panašūs į konservatorių gerbėjus ir tiek

Q

Q portretas
Psihai ne kiek ne baisesni už juragiu girtuoklius , o jei gertu vaistus tai tikri taikos karveliai

Loreta

Loreta portretas
Pati pažysti jiuragius tegu stato turėsit kaimiečiai darbo mažiau gersit

labai geras pastebėjimas

labai geras pastebėjimas portretas
O kur tos " dievo dovanos" artimieji? Ar tai ne jų rūpestis turėtų būti? Kodėl tos " dovanos yra taip mėtomos"? Artimieji turėtų gi džiaugtis pasak kuratorės? A?

100 proc. pritariu Tiesiog logika

100 proc. pritariu Tiesiog logika portretas
Tie žmonės iš tiesų neturi šeimų ar šeimos jų atsisakę? O moralizuotojas Anonimas norėtų, kad už jo tvoros gyventų tokie asmenys? Norėtumėt, tikrai? Žinoma, gaila tokių, bet yra ir savisaugos instinktas. Tarp kitko, ir prie mano gyvenamosios vietos norėjo steigti panašią įstaigą - o, kaip žmonės sukilo. Teko sukti ienas atgal.

Klausimas

Klausimas portretas
Kodėl taip stengiamasi socializacijos centrus ir kitokias panašios paskirties įstaigas perkelti iš miestų į gyvenvietes, kaimus, jeigu vykdoma socializacija, integracija į visuomenę?

telegonija

telegonija portretas
visos primestos negalios laikui bėgant persimes vietiniams, toks gamtos invazijos dėsnis.

Manau reikia vienoj didelėj

Manau reikia vienoj didelėj portretas
Teritorijoj aptvertoj toli nuo gyventojų steigti rezervatą tokių namų: globos, nuteistųjų, lgtb ir pan. Tegul jie ten integruojasi vieni su kitais pirmiausiai. Už tvoros tegul neina. O mes norim gyvent ramiai.

aš portretas
Kažin ar pavyks Juragių gyventojams išvengti nepageidaujamos kaimynystės. Pvz. Kėdainių raj. Josvainių kaime įsteigtas socializacijos centras nepilnametėms merginoms (probleminėms). Kad bus vykdomas toks projektas, kaimo gyventojai net nežinojo. Atseit buvo renkami parašai, bet žmonės net gerai nesuprato už/prieš ką pasirašo. Kai po kurio laiko buvo surinkti parašai, kurių didesnė dalis buvo prieš centro steigimą, sąrašai su parašais buvo ignoruoti. Paaiškinimas buvo paprastas, kad kaimo gyventojai jau seniai pritarė centrui ir labai džiaugiasi, kad atsiras darbo vietų. Džiaugsis, kol bus ramu, nes merginos ten tikrai probleminės. O visiems čia gėdinantiems, š... ir ksenofobais vadinantiems... Labai humaniški, tai įsidarbinkit tokiose įstaigose savanoriais ir padėkite darbais, o ne liežuviais plakdami.

Dirba bibliotekoj

Dirba bibliotekoj portretas
Gyvenime nesigaudo, ukrainiečius visom negaliom žmonės į savo namus priima, o čia įstaigai įsikurt neleidžia. Pasiskaitykit, kas tai per žmonės. Žmogus dirbantis bibliotekoj šiais laikais nebūtinai šviesuolis

Kas čia per bendruomenė...

Kas čia per bendruomenė... portretas
O kur tiems žmonėms gyventi ? Ir kiek žinau, kalba eina apie intelekto negalia, iš kur čia psichikos negalia atsirado ?

Tiesiog logika

Tiesiog logika portretas
Valdininkų teiginiai: a) Žmonės veiksnūs ir iš dalies savarankiški. b) Jiems nereikia nuolatinės priežiūros. c) Jie nėra agresyvūs ir nekels pavojaus bendruomenei (suprask pagal nutylėjimą, nes 10 žmonių su negalia prižiūrės 5 specialistai - vidutiniškai 1,2 specialisto 10 neįgalių žmonių kiekvieną paros valandą). Visiškai teisingos bendražmogiškosios nuostatos: Reikia užtikrinti jiems orų gyvenimą. Reikia juos integruoti į bendruomenę. Ir čia galai nebesueina: jei valdininkai sako tiesą, tai kodėl šie žmonės atsidūrė globos namuose? Juk orų gyvenimą ir integraciją į bendruomenę (dar meilę, šilumą, bendravimą ir t.t.) geriausiai užtikrintų nuosava šeima ir ją supanti bendruomenė ...

Jonas Lietuvis

Jonas Lietuvis portretas
Juragiuose tinkamiausia vieta

Anonimas

Anonimas portretas
Manau, kad reiktų džiaugtis, kad ne pereinamų namų kaliniams stato. Psichikos liga sergantys žmonės, tai vargšai, likimo neapdovanoti, kaip jums ne gėda šitaip apie juos atsiliepti. Kas garantuos, kad kada pas jus šeimoje neatsitiks tokia bėda? Ar jūs nenorėtumėt, kad šis žmogus jaustųsi kuo geriau? O tą biblioteninkę aš išmesčiau iš darbo, kaip žmogaus, dirbančio viešoje įstaigoje moralinės vertybės yra niekinės. Aišku vietos pasirinktos kaip visada atokios nuo miesto, reiktų pagalvoti ar užteks personalo juos sužiūrėti, juos užimti, nuvežti, juk nepasieks personalas darbo vietos be nuosavo transporto ir greitai. Bet pačių žmonių reakcija, tai neadekvati, bijo kaip kokių raupsuotų, GĖDA !

to sudui

to sudui portretas
Šia savaite darbo reikalais buvau keliose seniunijose-vienoje,seniunas vaikšto lauke.sakau einam i vidu-sako baig tu,prižiuriu kaip,,pašalpiniai,,dirba,žole piauna,-aš tik nueinu,jie meta darba,arba technika sulaužo. Pamatytumete ju,, darbo,,rezultatus-vienur su žeme išlupta žole,kitur likusi 10cm. Per 30 metu užauginta pašalpiniu karta,idomiausiai,kad savivaldybiu,sodros darbuotojai vaikšto ir aiškina kokiu jiems dar priklausomu pašalpu neišsireikalavo

laikykites ten "duchai"

laikykites ten "duchai" portretas
vyriausybės sadomitai užsiima visuomenės rimties griovimu ir skaldymu. Lietuvoje vyksta totali sadomija.

Sudui

Sudui portretas
Klausykite, tai gal ir pasalpiniu neleiskime gyventi salia normalios visuomenes? Gal ir darbininkus ir valstiecius isvezkime kur i atokius rajonus? Kas per sudai jus esate visgi.

cha cha cha

cha cha cha portretas
Skaitau ir netikiu kas yra rašoma" psichinius ligonius - priimti kaip Dievo dovaną? Cha cha ten ta kuratorė tegul ta " dievo dovana" apgyvendina sau už tvoros.Galės džiaugtis.Žmonės nepasiduoki- beprotybė užkrečiama.

,,Putinas-fašistas,,

,,Putinas-fašistas,, portretas
Tai Žiegždriuose milžiniška teritorija ,ir jei ,specialistai-gydytojai vietoje. Arba,kur gyvena meras,kaiminysteje statykit nors ir devinaukšti-lai ,,integruojasi,, Kaip Šiauliuose anksčiau paleisti iš zonos,,integravosi,,paklauskite,kai miesto centre apgyvendino juos,kaip,,džiaugiasi,,gyventojai

Ksenofobai ple

Ksenofobai ple portretas
“ Baigėsi tuo, kad vos nepadegė bibliotekos, teko kviesti policiją.” Baigesi kad cos issaude visos garliavos, tik ginklu neturejo. Kokie buki zmones. Dar prades reikalauti, kad su psichinia negalia laikytu ne prie zmoniu, o kur nors tvarte, mat jie kitokie. Jovani ksenofobai!

G

G portretas
"jaunų šeimų su mažamečiais vaikais" - visose ginčytinose situacijose ištraukiama vaikų korta. Dažnai nelaiku ir ne vietoje.

O neužtenka

O neužtenka portretas
Vietų jiems gydytis psiciatrinėse ligoninėse? Būtina brukti juos prie sveikųjų? Tai statykit priestatus prie specifinių ligininių! Kas dieną po vis durnesnę naujieną.
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių