Jauna šeima: ne automobiliai ir ne namai turi būti svarbiausias tikslas

Šaknys – vaikystėje

Matas turi daugiau žaislų, nei jo budinčių globėjų biologinė dukra Salduvė. Tačiau Kirieliai akcentuoja, kad vaikui reikia ne žaislų ar daiktų, bet santykio su tėvais.

"Vaikams reikia ne planšetinio kompiuterio, o sąsiuvinio, kuriame kartu su tėvais pieštų. Svarbu tiek kokybinis, tiek kiekybinis laikas su vaiku. Šiandien visi turi labai daug darbų, todėl svarbu nepamiršti, kur yra tavo gyvenimo ašis. Jei viską darai dėl darbų, materialinių dalykų, tada ilgainiui nebelieka centro ir prasmės", – įsitikinęs Modestas.

Vaikams reikia ne planšetinio kompiuterio, o sąsiuvinio, kuriame kartu su tėvais pieštų. Svarbu tiek kokybinis, tiek kiekybinis laikas su vaiku.

"Tiek problemų turinčių tėvų alkoholizmas, tiek kartais vadinamųjų pavyzdingų tėvų darboholizmas kankina vaiką labai panašiai. Mes turime padėti tokioms šeimoms atsitiesti, nes visos problemos – nusikalstamumas, prostitucija, alkoholizmas ir daugybė kitų – ateina būtent iš šeimų. Mažas vaikas turi augti saugioje aplinkoje. Modestas savanoriavęs kalėjime, aš dirbau su prostitucijos aukomis. Mes matėme, kad kiekviena istorija yra labai skaudi. O visos šaknys slypi sužeisto žmogaus vaikystėje", – patirtimi dalijasi Julija.

Centre – šeima

Pora įsitikinusi, kad visuomenė – organiška visuma, kurioje kiekvienas narys daro įtaką kitiems. "Kai girdime apie kraupius nusikaltimus, kaltiname tautą, valdžią, dar kažką. O ką mes padarėme, kad tas vaikas būtų užaugęs ne vaikų namuose, ne girtuoklių šeimoje?" – klausia Modestas.

"Negalime vaikų iš problemų turinčių šeimų klausimų palikti tik socialiniams darbuotojams, nes jie yra tik įrankiai. Čia tas pats, kaip šiukšlinti ir sakyti, kad surinkti šiukšles yra ne mano, o šiukšlių surinkėjų darbas", – mano jis.

"Viskas prasideda nuo mūsų pačių, neužtenka nunešti drabužių į "Caritą" – daiktų turi visi, čia ne Afrika. Reikia savęs paklausti: kuo aš galiu padėti? Gal galiu ateiti kartą per savaitę į šeimą, kuriai trūksta įgūdžių, ir padėti susitvarkyti namus? O gal galiu įdarbinti bedarbį?" – svarsto įmonę įkūręs Modestas.

Jis ir žmona Julija teigia, kad Lietuvoje reikia puoselėti kitokią kultūrą, skatinti žmones turėti daug vaikų ir kurti gražias šeimas. "Ne mašinos, ne namai turi būti pirmiausias tikslas ir tik po to galbūt turėti bent vieną vaiką, o tvirta šeima. Mūsų šeimos vertybės persmelktos tikėjimu, jis suteikia drąsos ir padeda laužyti stereotipus. Dažnai žmonėms siūlau paskaityti Šventąjį Raštą, net jei jie nėra tikintys, nes ten sudėta patirtis ir išmintis yra neįkainojamas lobis. Kiekvienas galime tai taikyti savo kasdienybėje ir taip kurti kitokią visuomenę", – siūlo vos savo gyvenimo Dievo tarnystei nepaskyręs Modestas.

Jauna šeima svajoja, kad kada nors kartu su būriu vaikų gyvens miške ir galės sau leisti užsiimti socialine veikla.

Julija tvirtina, kad jų gyvenimo ašis – šeima, o jos stiprybė yra savo netobulumo supratimas ir suvokimas, kad viskas gyvenime turi prasmę. "Reikia nebijoti klysti, būti netobuliems", – sako jauna moteris.NAUJAUSI KOMENTARAI

tautietis

tautietis portretas
čia matau daug kritikų priviso, kurie kažkokį biznį mato. O jūs patys pabandykit paglobot vaiką už tuos kelis eurus.... Modestas aria taip kad net man jo gaila su tamsa išeina vidurnaktį gryžta. Viską žmogus bando kad tą duoną uždirbt. Savo sūriu prakaitu juda į priekį...daro ir klysta ir vistiek eina į priekį ... gyvena labai paprastai tai vienas iš tų kuris pats viską daro ir nereikalauja kad valstybė ar visuomenė kažką jam duotų. Nustokit loti nes patys nė trupučio tiek nesat dirbę ir darę. Nuoširdžiai linkiu Modestui sėkmės ir stiprybės jis tikrai jos vertas.

Varguolis

Varguolis portretas
Ar jums suprasti,kas yra vertybės?Patys užaugot su bulka ir sviestu,vargo nemate.Net neisivaizduojat koks jausmas,kai kiekvieną diena reikia kovoti,su darbdaviu,kuris godus ir savanaudis,su prekybininkais,kurių kainos stipriai prasilenkia su atlyginimais,su visokiom būsto valdom ir jų nesuprantamais mokesčiais,su amžinai nepatenkintais kaimynais, su vaikais,kuriems tik duok ir duok,pirk ir pirk.Galų gale kovoji net ir su savim-kad atlaikytum,kad nepratrūktum.O jūs čia versliuką sukat ant svetimų nelaimių.

Justas

Justas portretas
Šaunuoliai, stiprybes jums! Esate pavyzdys ne tik jaunimui, bet ir daugeliui suaugusiu. Savo gyvenimu liudijate kaip gyventi ne del saves, bet del kitu. Laikykites
VISI KOMENTARAI 22
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių