Jauna šeima: ne automobiliai ir ne namai turi būti svarbiausias tikslas

"Viskas prasideda nuo mūsų pačių", – sako prie budinčių globėjų programos kartu su žmona Julija prisidėjęs Modestas Kirielius. Jauna pora, kol kas auginanti vieną dukrą, ketina būti ne tik budinčiais globėjais, bet ir auginti septynis vaikus.

Kurti geresnę visuomenę

Nuo pat jaunystės pradžios savanoriavę ir įvairiuose projektuose dalyvavę Modestas ir Julija yra tikri, kad kai užaugins savo biologinius vaikus, įsivaikins bent vieną, o gal ir daugiau dėl įvairių priežasčių tėvų netekusių vaikų. Šiuo metu jauna, tačiau išmintimi ir pozityvumu spinduliuojanti šeima augina pusantrų metų amžiaus dukrytę Salduvę, tačiau ateityje svajoja turėti dar šešis vaikus.

Prie geresnės visuomenės kūrimo pora norėjo prisidėti socialine veikla, tad sužinoję apie budinčių globėjų programą Kirieliai nedvejodami apsisprendė prisijungti ir šiuo metu globoja pustrečių metų Matą.

"Budinčių globėjų programa siekiama, kad nebeliktų vaikų namų. Iki tol, kol sprendžiama tėvų byla – ar bus atimtos jų kaip tėvų teisės, ar vaikas bus sugrąžintas į šeimą, budintys globėjai užkerta kelią mažamečio kelionei į vaikų namus. Budintys globėjai yra tie, kurie bet kuriuo paros metu gali paimti vaiką ir suteikti jam šeimos saugumą", – pasakoja Julija.

Vaikas su budinčiais globėjais gyvena šešis mėnesius, o tada, jei tėvai padarė pažangą, yra grąžinamas į šeimą. Jei vis dėlto tėvams neleidžiama toliau auginti savo vaiko, jį gali įsivaikinti kita šeima.

Lyg tarpininkai

"Mūsų tikslas – kad kol vaikas grįš į savo namus arba jam bus rasta nauja šeima, jis patirtų kuo mažiau skaudžių išgyvenimų. Mes esame lyg tarpininkai. Jei po šešių mėnesių vaikas nėra grąžinamas šeimai ir kita šeima jo neįsivaikina, jis keliauja į vaikų namus, tad jei Matui tektų ten keliauti, mes taptume socialiniais globėjais ir globotume jį toliau, kol atsiras nuolatiniai globėjai", – pasakoja jau keturis mėnesius Matą kartu su žmona globojantis Modestas.

Kirieliai šiuo metu pasirinko būti budinčiais globėjais, nes teigia, kad kol kas nėra pasiruošę įsivaikinti. "Turime savo mažametę dukrą ir norime turėti daugiau biologinių vaikų. Mes sutikome su sąlygomis, kad tas vaikutis su mumis yra laikinai", – pasakoja Julija.

Ne automobiliai, ne namai turi būti svarbiausias tikslas ir tik po to galbūt kada nors turėti bent vieną vaiką, o tvirta šeima.

Į klausimą, ar, ilgą laiką gyvenant su globotiniu, vėliau nebus sunku išsiskirti, Modestas atsako, kad pernelyg didelio prisirišimo nejaučia. "Aš jį priimu kaip kaimynų vaiką, kuriam dabar reikia pagalbos, juolab kad jis reguliariai susitinka su tėvais. Tų susitikimų metu matau jų santykį – jie yra tikrieji tėvai, o mes esame dėdė ir teta, kurie nenori Mato paleisti į vaikų namus."

Negalima smerkti

Sutuoktiniai pripažįsta, kad auklėjimas ir bendravimas su biologine dukra ir globotiniu neišvengiamai skiriasi. "Drįsiu pasakyti, kad Salduvė yra mažiau dvasiškai sužeista ir labiau išmylėta, o mūsų globotiniui labai trūksta meilės, todėl jis sunkiai dėmesiu dalijasi su mūsų dukra. Matui reikia viso dėmesio, dažnai šis poreikis prasiveržia pykčio protrūkiais, isterijomis – vien todėl, kad jis nėra su tėvais. Natūralu, kad pozityvus auklėjimas, kurio remiamės, ne visada padeda – tam žmogučiui kartais reikia griežtesnio auklėjimo ir konkrečių taisyklių", – sako Modestas.

"Treji pirmi metai vaiko auklėjime yra labai svarbūs. Kiek daug dėmesio investuosi tuos trejus metus, taip lengva bus vaiko paauglystę išgyventi. Mes neskubame savo vaiko leisti į darželį ar atiduoti seneliams prižiūrėti. Kiti sako, kad taip vaikai tampa "rankinukais", bet tai netiesa – vaikui to reikia. Reikia nebijoti pažinti vaiko augimo fazes, o noras būti su mama yra natūralus augimo procesas", – priduria Julija.

Mato santykis su tėvais yra sudėtingesnis, jis jau ne pirmą kartą paimtas iš šeimos, be to, jam kartais sunkiai pavyksta kontroliuoti savo emocijas. Tačiau globėjai pabrėžia, kad būtina suvokti ir įvertinti, kokius sudėtingus išgyvenimus patiria berniukas.

Nepaisant to, jis labai smagus, mielas, imlus vaikas, darantis didelę pažangą. "Matas yra labai tvarkingas berniukas, tad nuomonė, neva vaikas iš problemų turinčios šeimos turėtų būti netvarkingas, yra klaidinga. Ne visada tokios šeimos neturi  tėvystės įgūdžių, kartais viską apsunkina ir priklausomybės. Šis vaikas yra mylėtas taip, kaip jo tėvai sugebėjo", – tęsia ji.NAUJAUSI KOMENTARAI

tautietis

tautietis portretas
čia matau daug kritikų priviso, kurie kažkokį biznį mato. O jūs patys pabandykit paglobot vaiką už tuos kelis eurus.... Modestas aria taip kad net man jo gaila su tamsa išeina vidurnaktį gryžta. Viską žmogus bando kad tą duoną uždirbt. Savo sūriu prakaitu juda į priekį...daro ir klysta ir vistiek eina į priekį ... gyvena labai paprastai tai vienas iš tų kuris pats viską daro ir nereikalauja kad valstybė ar visuomenė kažką jam duotų. Nustokit loti nes patys nė trupučio tiek nesat dirbę ir darę. Nuoširdžiai linkiu Modestui sėkmės ir stiprybės jis tikrai jos vertas.

Varguolis

Varguolis portretas
Ar jums suprasti,kas yra vertybės?Patys užaugot su bulka ir sviestu,vargo nemate.Net neisivaizduojat koks jausmas,kai kiekvieną diena reikia kovoti,su darbdaviu,kuris godus ir savanaudis,su prekybininkais,kurių kainos stipriai prasilenkia su atlyginimais,su visokiom būsto valdom ir jų nesuprantamais mokesčiais,su amžinai nepatenkintais kaimynais, su vaikais,kuriems tik duok ir duok,pirk ir pirk.Galų gale kovoji net ir su savim-kad atlaikytum,kad nepratrūktum.O jūs čia versliuką sukat ant svetimų nelaimių.

Justas

Justas portretas
Šaunuoliai, stiprybes jums! Esate pavyzdys ne tik jaunimui, bet ir daugeliui suaugusiu. Savo gyvenimu liudijate kaip gyventi ne del saves, bet del kitu. Laikykites
VISI KOMENTARAI 22
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių