Įsisuka Kauno Hanzos dienų šurmulys

Šeštadienį įsibėgėjo Kauno miesto gimtadienis. Hanzos dienos kauniečiams ir miesto svečiams siūlo daug pramogų, geros nuotaikos ir galimybių persikelti į viduramžius.

Veiklų puokštė

Kauno Hanzos dienose tikrai netrūksta veiksmo. Nuo 10 val. ryto pradėjo šurmuliuoti mugė, per pietus pakvietė riteriai, o jų žvangantys šarvai traukė miestiečių dėmesį. Pirmoji dienos pusėje didesnė duoklė atiduodama Kauno istorijai ir viduramžių dvelksmui. Sutikti kauniečiai tikino, kad į centrą išsiruošė ilgam.

„Atėjome su visa šeima, tikrai norime praeiti kuo daugiau. Ketiname pasivaikščioti po senamiestį, pasižiūrėti riterių kovų. Dukra norėjo ką nors iš mugės parsivežti, tad teks nosį ir ten įkišti. Pasiruošėme iškylai, tad kai vaikai išalks, ketiname patogiai įsitaisyti Santakoje“, – kalbėjo šventėje sutikta kaunietė Jogailė.

Viduramžių mugėje lankytojai galėjo pasimatuoti riterių šarvus ar išbandyti anų laikų bausmėms naudotus įrankius. Mažieji smalsuoliai itin domėjosi žaidimais. „Labai patinka, laikiau kardą, buvo uždėję karūną“, – sakė ketverių metų Mantas.

Tėvelius labiau domėjo tikros lapės kailiai bei sunkesni viduramžių ginklai. Ne vienas taip pat pasifotografavo su riterių šalmu bei skydu. „Norime vaikus supažindinti su Kauno istorija, juk ir Hanzos titulas miestui buvo labai svarbus. Vaikams patinka viskas prie ko gali prisiliesti, jau dėliojo puzlę, o mums – tiesiog bendra šventės atmosfera“, – kalbėjo su visa šeima į Kauno dienas atėjęs Žygimantas.

"Kauno diena" miesto gimtadienio proga taip pat paruošė staigmenų. Redakcijos atstovai kauniečių laukė netoli Lietuvos Istorinės Prezidentūros. Susitikti su skaitytojais visada malonu, todėl "Kauno diena" sustojusiems pabendrauti ar užsisakyti prenumeratos, nemokamai dalijo vertingus leidinius "Kauno veidai", "Sveikata", "370" ir kitus. "Kauno dienos" paviljonas veiks ir sekmadienį.

Iki sutemų

Šeštadienį kauniečių Hanzos dienos linksmybės laukia iki išnaktų. Nuo 21 val. Rotušės aikštėje naktinėtojų lauks latviai „3 Live Project“ bei danas didžėjus DJ Sash bei kerintis lazerių ir šviesų šou. Dar pradžią šokiams duos Vilniaus gatvės požeminė pėsčiųjų perėja, kur taip pat lauks didžėjų pasirodymai bei meninės instaliacijos.

Kauno pilies pagrindinėje scenoje taip pat netruks muzikos ritmų. Čia Švedų grupė „Arrival“ paskandins prisiminimuose ir atliks legendinės grupės „ABBA“ dainas.

Itin kerintis šou kauniečių laukia prieš pat vidurnaktį. 23 val. nuo M.Daukšos gatvės pajudės eisena su deglais. Ugnis atkeliaus iki Nemuno ir Neries upių santakos, kur įspūdį paliks „Ugnies misterija“. Degančių skulptūrų laukia ir dieną sutikti Hanzos dienų lankytojai.

„Tikrai lauksiu degančių skulptūrų, pavadinimas labai intriguoja, nežinau, ko tikėtis. Bet ugnis ir upės tikrai turėtų sukurti kažkokią mistinę atmosferą. Be to, ir fejerverkus visada mėgau“, – prisipažino kaunietė Agnė.


Šiame straipsnyje: Hanzos dienoskaunas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
DEBYLIŠKA DECIBELŲ GARSO ŠVENTĖ IR ALKOHOLIS.......

Nuomonė

Nuomonė portretas
Šiaip graži šventė, bet labiausiai nepatiko bumčikai Vilniaus gatvėje. Tikrai kad- baisiau nebūna. Norėjosi bėgti kuo greičiau iš tos gatvės nuo to klaikumo .

ujus

ujus portretas
tikiuosi SIUKSLYNA pirmadieni ne viena moterele sluos o BRIGADA
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių