Dviračių takas Ąžuolyne: vieniems primena automagistralę, kitiems – pakilimo taką

Takų Ąžuolyne rekonstrukciją kauniečiai atidžiai stebi. Savo vertinimus kai kurie išsako tiesiai žurnalistams.

„Ąžuolyne tiesiami taikai. Viskas gražu, bet atrodo lyg važiuočiau automagistralėje. Labai storos ryškios žymėjimo juostos. Šonuose – ištisinės juostos, per vidurį – punktyrinė“, – nupasakojo kaunietis, paskambinęs į portalo kauno.diena.lt redakciją.

Anot jo, kauniečiai stengiasi išsaugoti Ąžuolyną, mėgsta jame leisti laiką, gerai, kad jis yra tvarkomas, kad tai daroma su atida, bet tokioje vietoje žymėjimo gal reikėtų subtilesnio, ne taip krentančio į akis? „Atsiųskit komisiją“, – siūlė vyras.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Iš tiesų, baltos spalvos juostomis išdailintas dviračių takas bent jau kol kas matomas iš tolo. 

Nuomonės pasiteiravome bevaikštinėjančių šiuo vingiuojančiu naujutėliu dviračių taku sutiktų du dviejų kitų kauniečių. Jie abu sakė, kad labai patinka, jog žymėjimo linijos yra ryškios riebios. Tai, pasak jų, labai viską papuošia.

Vienas kalbėjo, kad taip sužymėtas takas jam kelia malonių sentimentų, nes primena lėktuvų pakilimo taką.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Tiesa, vyrai turėjo ir neigiamų pastebėjimų, bet jie susiję su darbų Ąžuolyne įvykdymo terminais. Projekto pristatymo ženklas skelbia, kad pabaigtuvės numatytos gegužės 1 d. Ši diena seniai praėjo, o darbai parke tebeverda. Kai kurių takų dar tik paruoštas pagrindas, tenka vaikščioti skalda.    

Kauno miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyrius vedėja Radeta Savickienė portalui kauno.diena.lt teigė, kad dviračių takas paženklintas laikantis „Kelių horizontaliojo ženklinimo taisyklių“. „Pagal jas nubrėžtos siauriausias juostos plotis turi būti 12 cm. Be to, takas paženklintas ir šoninėmis linijomis atskiriant šalia esančius pėsčiųjų takus, kurie pagal taisykles taip pat turi būti atskirti linija. Taip pažymima dviračių eismo zona, dėl pėsčiųjų ir dviratininkų saugumo“, – komentavo R. Savickienė.

Projektas, anot jos, užsitęsė dėl šaltos žiemos ir ilgai trukusio įšalo. Dėl šių aplinkybių, kaip aiškino, nebuvo galimybės pabaigti pradėtų darbų. „Šiuo metu atliekami užbaigimo darbai – asfaltuojamos atkarpos, kurios sujungs pagrindinius takus su aikštelėmis, tualetu“, – teigė vedėja.


Šiame straipsnyje: Ąžuolynasdviračių takasženklinimasžymėjimasrekonstrukcijaskaitytojo naujiena

NAUJAUSI KOMENTARAI

Dr. Žygis

Dr. Žygis portretas
Kraštinių juostų atsisakius, centrinę per pus susiaurinant, reikėtų 84% mažiau dažų, “Kažkas” normaliai įsisavino

fain

fain portretas
Dar reikia ir medžius baltai nudažyt ir prikabinti lempučių..

Klausimas

Klausimas portretas
Kur Šiliauskas, ar duoda parodymus? Ar buvo apklaustas jau meras?
VISI KOMENTARAI 50

Galerijos

Daugiau straipsnių