Direktorių konkursai drebina muziejus: dėl ko kritikuojama Kultūros ministerija?

Nemunas

Nemunas portretas
Koks kultūros ministras, toks ir jo santykis su vadovais. Jis niekada nepasižymėjo pagarba vyresniems.

Kaunas

Kaunas portretas
Esu kauniete. Man patiko Maironio muziejuje gerb. Ruseckaites vedami vakarai, susitikimai su poetais, rasytojais... Man patinka jos poezija ir proza. Todel manau, kad tik tokio lygio zmogus gali ir ateityje turetu vadovauti literaturos muziejui.

to Aš

to Aš portretas
p. Aš, tikėtina, kad patenkintų darbuotojų buvo tik keli, o tai jau pagrindas keisti vadovą.

beje

beje portretas
O komunistas\liberalas krepstas taip ir vadovaus filharmonijai visa savo likusi gyvenimeli?dar koki 50 metu,ilgaamziai jie.

Jonas

Jonas portretas
Rašoma, kad nepadekojo kolektyvui, taip, jai kolektyvas yra didelis niekas. Bet nesinori kalbėti apie tai, kas buvo.

Aš portretas
p. Laima, keli, tikėtina, nepatenkintų buvusių darbuotojų komentarai, dar ne rodiklis keisti vadovą. Jei žinote bent vieną vadovą, kuriuo patenkinti 100 proc. darbuotojų, tai pasidalinkite. Bandysiu ten įsidarbinti. Svajonių darbdavys :)) :

kaunietė

kaunietė portretas
O. Daugelis - aukščiausios prabos profesionalas. Kultūringas ir gerbiamas žmogus. Apie šios ponios bendravimą, elgesį dar bus ne vienas pastebėjimas.

Laima

Laima portretas
Na, va. Iš komentatorių atsiliepimų tai pasimatė, kad p. Ruseckaitę tikrai pakeisti reikėjo.

Nijolė Mieliauskienė

Nijolė Mieliauskienė portretas
Niekas kitas taip nesugebėjo "užkurti kultūrinės pirties", kaip gerb. Ruseckaitė Maironio muziejuje. Kuo ji senyn, to jos darbai geryn. Bet biurokratams nė motais. Aš atsiklaupusi ant kelių prašyčiau, kad Aldona dar ir dar vadovautų šiam muziejui. Įsikibę į tuos savo kvailus įstatymus, juk tokie ir Enšteiną būtų nušalinę nuo fizikinių tyrimų

Deja

Deja portretas
bet po Kuolio nebuvo nė vieno kultūringo kultūros ministro, tai ko čia norėti.

ech

ech portretas
akivaizdus kai kurių asmenų susireikšminimas

to muziejininkai

to muziejininkai portretas
O laurus užsidėdavo Ruseckaitė, kaip vienintelė dirbanti muziejuje...

to Gra

to Gra portretas
O pati kam reikalinga?..giedoti ditirambus buvusiems.

Gra

Gra portretas
Su didžiule pagarba Aldonai Ruseckaitei,Osvaldui Daugeliui noriu palinkėti sėkmės, išlindusiems iš tvartų jūs nereikalingi. JŪS REIKALINGI LIETUVOS KULTŪRAI,o tai svarbiausia, esu pasipiktinus,žmonių nevertinimu.

muziejininkai

muziejininkai portretas
Išėjus iš Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktorei Aldonai Ruseckaitei, muziejus, beje, nesugriuvo: visi muziejininkai, kaip ir anksčiau, nuoširdžiai ir kūrybingai dirba; tvarkomi archyvai, rengiamos parodos ir kt. Beje, išeidama gerbiama Direktorė kolektyvui net nepadėkojo, su juo nesusitiko, ačiū nepasakė. Apskritai muziejų direktorių vaidmuo pervertinamas, jie gi tik paprasti administratoriai, o visus darbus dirba specialistai- muziejininkai, ir už labai menką atlygį.

to anonimui

to anonimui portretas
Taip tie vadovai paruosiami,ismokomi kaip valdyti ir pan.,bet zmogiskumo irgi reikia tureti kazkiek,o ne tik silta kede po .. As dviejuose muziejuose esu dirbes ir zinau, kas ir kaip is vidaus. Tarybiniais laikais ir jau nepriklausomos Lietuvos laikais visai nesenai,tai galiu palyginti ir pasakyti,kad ten mazai kas pasikeite arba ne tiek kiek reiketu per tuos 30 metu..Dirba ten zmones po 15-30 metu, dauguma jau pensijinio amziaus,stagnacija kazkokia,dvelkia sovietmeciu. Ar nera nauju vadovu ar istoriku su naujom idejom,energija ir pan.Ju jau neruosia universitetai,tas pats ir su kitais darbuotojais ir siaip tai muziejuose dirba ne vien tik istorikai. Bet ten pirmiausiai reikia jauninti kadrus.Nusipelniusius ir ne isleisti i garbinga poilsi(pensija),savo jie jau atidirbo. Aisku laikai keiciasi,informacines technologijos ir pan.nori nenori vercia kazkiek keistis.Cia daug kas raso nesamones,nes zino tik salies arba kaip jiems atrodo,bet reik ziuret objektyviai.

kaunietis

kaunietis portretas
Ruseckaitė geriau patylėtų. Ar ji viena dirbo muziejuje? Viena visų klausimų specialistė? Kur buvo specialistai, skyrių vadovai? Nejuokinkit.Geriau patylėtų, nes kai pradės muziejininkai traukti faktus ir nuotykius...

nuomonė

nuomonė portretas
paprastai senasis vadovas, kuris atsakingas už visą veiklą: finansus, personalą, eksponatus - privalo perduoti kitam t.y. naujai paskirtam ar laikinai einančiam savo darbus ir atsakomybes. Juk tai ne daiktas, o visa sistema, mechanizmas. Galų gale ir kontrolė. Nes atsakomybė už praėjusių metų veiklą negali likti jau nedirbančiam asmeniui. Kas garantuos, kad yra užtikrintos iki metų galo lėšos atlyginimams ar sklandžiai veiklai, o gal kokie ES projektai vyksta. tarpuvaldis niekam ne į naudą. Kaita turi būti ir kai vadovui 80 metų, tai geriau jam gal pačiam tapti ekspertu, garbės nariu ar konsultantu...

Anonimas

Anonimas portretas
Vadovo darbas,- taip pat atskira profesija, reikalaujanti ir žinių, ir pasiruošimo, ir patirties. Kartais dirbti specialistu daug smagiau,- tave vertina, ant tavęs niekas nepila jokių pamazgų, tau vadovas turi užtikrinti sąlygas dirbti ir, jeigu esi tikrai geras savo srities žinovas, dažnai atlyginimas didesnis nei valstybinės įstaigos vadovo. Vadovas už viską atsako, niekas, išskyrus darbuotojus, jo nevertina, o politikai skuba pakeisti sau lojaliu, ir dar, suopračio neturintys komentatoriai, gali savo neišsipildžiusio gyvenimo nuoskaudas ant jų galvų lieti... O, neduok Dieve, tau daugiau nei dvidešimt keturi... Bet juk laikas visiems vienodai bėga, o tikruosius veiklos rezultatus pasieki, deja, ne per vienerius metus. Sėkmės naujiems direktoriams.

KAIMYNAS

KAIMYNAS portretas
aisku gaila ir skaudu ir man kaikurie patiko Bet KEISTI reikia juk nenormalu kad samdomas direktorius dirba 20 30 40metu

KEMBRIKAS

KEMBRIKAS portretas
O ko jus norit valdo tai kolukieciai

Anonimas

Anonimas portretas
cha cha ponia I. Pukelytė geresnė muziejininkė už O.Daugelį !!! pačiai poniai reiktų galvoti, bet matyt patinka liežuvių muštiniu būti...

Idomu

Idomu portretas
Tai kokiam cia muziejuje Kaune vadovas toks ar cia snd susapnavai. Jaunas amzius,tai nieko blogo jei geras specialistas ar darbuotojas.Tie kur po 30 m.sedejo turbut ne pensininkais buvo,kada pradejo vadovauti. Su jaunais zmonem yra lengviau dirbti,maziau apkalbu,pletku kolektyve is patirties zinau.Aisku, kad koks 30 metis mazai tures bendru interesu su 60-70 meciais,o kad zmogus nesisveikina, tai cia tik jam kulturos neprideda ir nera ko imti i galva.

komentuoti

komentuoti portretas
Geras pavyzys,Kauno miesto muziejaus direktoriumi paskirtas 24 m.amžiaus vadovas-politinės filosofijos specialistas-bakalauras.Tai su vyresniais darbuotojais net nesisveikina-nepažįsta.Susiformavo dvi stovyklos-mano priimti į darbą draugai ir visi kiti; Neaišku;kaip vykdoma atranka.

Nepakeiciamu nera!!!!

Nepakeiciamu nera!!!! portretas
Dabar muziejaus vadovas = muziejus. Ant tiek jie iauge i ta vadovo kede,isijaute,jei be muziejaus negalite,esat geri specialistai tai eikite dirbti eiliniais darbuotojais,bet ne tiek metu vadovave,o dabar.Atsistokite i tu vieta kuriems vadovavot po 10-30metu,kur problema?kai vadovauti tai gyvenimo budas,o kai dirbti tada jau ne. Na nesugrius tie muziejai,tiek metu prastovejo ir dar tiek pat prastoves.

taip toliau

taip toliau portretas
Laikas apsikuopti ir muziejuose bei filharmonijose,senus "kadrus" laikyti jau tampa nepadoru-dvokia.

ogis

ogis portretas
kaunas turi puikius muziejus ir ne jų ar direktorių kaltė kad jie nelankomi reikia ugdyti kultūra gyvenančią visuomenę juokas dėl komentatorių kurie mano kad pakeitus direktorius pradės reikštis stebuklai greičiau teks besti nosį į nuogą realybę

Aš komentarui

Aš komentarui portretas
Net neabejoju, kad ne visi buvę darbuotojai su ceremonijom išleisti. Ir jokioj įstaigoj taip nebūna - nei privačioj, nei valstybinėj. Jei medalių nori - būk sportininku. Jei tave atleido ir labai niekas nesicackino - gal nebuvai vertas? Nieko asmeniško, bet neretai labai vidutiniški darbuotojai įsivaizduoja esą kažkas tokio... O kai dabar dar ir aukščiausiu lygiu tokį pavyzdį rodo - tai vis mažiau to dėmesio eiliniams darbuotojams ir liks.

Komentaras

Komentaras portretas
Gal zurnaliste lai pasidomi ar visi jau darbuotojai tu paciu jau atleistu ar dar esamu muzieju vadovu yra isleidziami su padekom,sveikinamais ir pan.ypac kurie uzima ne pacias auksciausias pareigas. Nors rengiant kokias parodas ar siaip kokius renginius ar siaip muziejui padare daug gero,bet visus laurus pasiima vadovybe ir uzsideda sau pliusa.Tiems vadovams reiktu patiems daugiau gerbti darbuotojus,o tik po to reikalauti sau pagarbos.Tegul zurnaliste pasiteirauja tu kurie pradirbe 10 ar daugiau metu buvo ismesti arba isesti is darbo,be jokiu ceremoniju,vien del kazkokiu asmeniskumu ir pan.Todel tegul neverkia tie buve.Lazda visada turi du galus ir viena diena ji atsisuks pries tave,jei kazkam blogo padarei ir pan.Karma.

Senelė

Senelė portretas
Kiaulysčių ir nekultūros laikai, taip vadinami "profesionalai" patys nesusivokia kiek yra nekometentingi. Kultūros, istorijos dalykams nėra dėmesio. O Kultūros ministerija tiktai taip vadinasi.

Apmaudu

Apmaudu portretas
Liūdna, kad tokie dalykai mūsų valstybėj vyksta. Kai šie, didelį indėlį Lietuvos kultūrai palikę intelektualai, numirs - pusė dabartinės valdžios atminimo lentas atidarinės, graudžias kalbas sakys ir liūdnais veidukais feisbuke dalinsis. O dabar Kauno šviesuolius išmetė kaip muses iš barščių. Vieningas Kaunas valdo. Suprantat, kad baisiausi dalykai pasaulyje įvyksta, kai švietimas ir kultūra patenka į savanaudžių rankas? Laikykis, Lietuva, kol laikosi. Turbūt nedaug beliko...

jurgis

jurgis portretas
Pagaliau atėjo viltis, kad muziejų srityje kažkas pajudės. Ar normalu, kad vienas žmogus sėdi direktoriaus kėdėje 30-40 metų? Ar normalu, kad direktorius/ė ima manyti, kad ji/s ir yra muziejus? Ir kaip puikiai jie vadovavo, kad muziejuose nėra jaunų žmonių, lankytojų, kad jie pustuščiai ir tokie baisiai apleisti?... Europiniai pinigiai baigia nuplaukti, nes nesugebama jų paimti, arba iššvaistyti, turinys ir metodai morališkai pasenę... Ko čia verkti ir kaltinti kažkokius karbauskius. Pokyčiai buvo reikalingi jau šimtas metų prieš karbauskius. Aišku, ramu, patogu, kai niekas nesikeičia. Ta isterija ir rodo, kaip visi patogiai po šluota sėdėjo ir dabar dreba dėl savo ateities.

skaitytojas

skaitytojas portretas
Bus kaip Kauno miesto muziejuje. Paskyrė direktoriumi žmogų neturinti supratimo apie muziejų darbą, prisikvietė draugų ir draugiu užimti vadovaujamas pareigas - viena testilininkė. Profesionaliems darbuotojams vietos neliko.

jei priklausytumėte

jei priklausytumėte portretas
vieningiems, galėtumėte dirbt ir iki 90

Kauniečiui

Kauniečiui portretas
Kvailys su chronometru. Ar bent žinote, kur yra tas muziejus? Kad niekad nebuvote tai iškart aišku.

aloyzas

aloyzas portretas
autoritetingi direktoriai keičiami marionetėmis, tai palengvins muziejų jungimus, stambinimus ir t.t. o tiem kurie mano kad buvusi aktorė gali vadovauti muziejui apskritai nėra ką atsakyti

analogiškai

analogiškai portretas
...turėtų laikinu bedarbiu tapti ir premjeras, kol neįvyks "konkursas", kuriame jis dalyvauja - prezidento rinkimai.

Na

Na portretas
Straipsnyje iskelta pagarbos problema tikrai aktuali.

Muziejininkas

Muziejininkas portretas
Ruošiamės protestui. Prarasti galime tik savo grandines.

matyt

matyt portretas
Soroso mafija nusitaikė į muziejus europiniu mastu ......... gerus vadovus pakeis robotai penkmečio planui įgyvendint

Kultūros juodadarbis

Kultūros juodadarbis portretas
Negi Lietuvoje kultūros darbuotojai tokie visko bijantys ir neaktyvūs, kad negali streiku ar kitokia protesto forma pasipriešinti agronomo Karbauskio ,,kultūrinei" politikai? Laikas, jau laikas pakilti....

apgailėtina

apgailėtina portretas
Vadovės visos .....aitės. O aukščiausioji ponia virkauja, kad vyrai užima visus svarbiausius postus.Pati muša pati rekia

Žurnalistei

Žurnalistei portretas
Žurnalistei turi paklausti darbuotojų, kaip Ruseckaitė išleisdavo daug metų dirbusius. Balių jai turėdavo paruošti už išeitinę ir tą raštą.

Tai gal

Tai gal portretas
jau gana muziejų direktoriams kelis dešimtmečius šildyti kėdes, laikyti alkoholikus, kompiuterio nemačiusias moteriškes, nepriimant tikrai galinčių naujoviškai dirbti specialistų?

skaitytoja R.

skaitytoja R. portretas
Ko tikėtis iš tokios Kultūros ministerijos, kurioje viceministrė tebėra Ruokytės bendražygė, tokia proto susna ir liberalleftistinė sektantė kaip Žemaitytė? Tai persona, kuri apie istoriją ir etiką nutuokia mažiau nei gatvės šlavėja. O kaip įžūliai ji manipuliavo konkursu dėl Vilniaus Lukiškių aikštės, kad tik joje neatsirastų Vytis , o būtų pastatytas bulvių kapčius šunims ši/kinti.

Nijole

Nijole portretas
Vis neuzmirstat Gretos,matyt labai krito kazkam i aki.

Adolfas

Adolfas portretas
O Greta ar negalėtų vadovauti IX forto muziejui?

Šikninskienė

Šikninskienė portretas
Susidaro vaizdelis, kad Kultūros komitetas vadovaujamas kažkokio Karbauskio intensyviai iesko ,,profesonalų" muziejų vadovų tarp karvių melžėjų....

Aiškiaregis

Aiškiaregis portretas
Reikia Karbauskiui skelbti apkaltą. Reikia piketuoti ir netylėti. Kodėl kultūrininkai tyli dėl ubagiškų atlyginimų?

Šančiai

Šančiai portretas
Tikriausiai Karbauskis su savo klapčiukais ieško kadrų tarp valstiečių kas galėtų vadovauti muziejams. Nelabai sekasi, nes jo chebrytė moka tik žemes supirkinėti, trąšas iš Rusijos maišyti, karves kergti, gretas kirkinti ir kaip boba Širinskienė išsiplėtę, išstorėję nuo ,,sunkaus" darbo seime vaikščioti. Na tas liumpenam ir patinka. Bet Lietuva bunda ir praregi - tikiu nusimes kolchozinį- karbauskinį rūbą ...

Žvelk giliau

Žvelk giliau portretas
Štai tokia karbauskinė kultūros politika. Kai seimo kultūros komitetui ima vadovauti kolchozo pirmininko sūnus baigęs , kaip ir daugumos kolchozo pirmininkų vaikai) tik ŽEMĖS ŪKIO AKADEMIJĄ- nieko gero kultūros reikalais Lietuvoje nesitikėk. Stebiuosi, kad kultūros darbuotojai iki šiol nestreikuoja, neprotestuoja dėl atlyginimų- juk tikras pasityčiojimas. O kai kurie komentatoriai matyt nėra skaitę nei vienos Ruseckaitės knygos, gal ir daugelio Kauno muziejų nėra aplankę. Dėl susidariusios kolapsinės kultūrinės padėties visų pirma kaltas Karbauskis, kuris nesugeba suprasti ir vadovauti kultūrinei politikai Lietuvoje. Bet ko norėti, toks agronominis- kolchozinis jo mentalitetas....

David Graeber

David Graeber portretas
Toks chamiškas elgėsys su vyresnio amžiaus darbuotojais turinčiais ilgą darbo stažą šiandien tvyro visuose valtybinėse įmonėse ir įstaigose. Ir greičiausiai ne tik Lietuvoje. Tiesiog kapitalistinė epocha suformavo tokią žmonių psichologiją - "čiupk, griebk, vartok, psstumk silpnesnį". Šiandien net žmonių laidotuvės įgavo greito procesiuko formatą. Žmogaus vertės matas - arklio jėga. Neturi jėgų - tu neįdomus, turi būti utilizuotas, perdirbtas į muilą. Bet už tai turintys jėgų gali daug vartoti - prekybcentrių skaičius kasdien auga.

Kaunietis

Kaunietis portretas
Žinau nuo tarybinių laikų dirba muziejuje.Nedirba visų darbo valandų.Darbo valandos nuo 8:00 iki 16:30 ,dieba nui 9:00 iki pietų.Kauno Čiurlionio muziejaus darbuotojų toks darbas,Kada nori tada būna darbe,labai įdomu būtų, kokie ,kokio dydžio atlyginimai muziejininkų ? Darbuotojų skaičius labai didelis,nors neturi ką veikti.Seniai turėjo būti padaryta tvarka.

Laiko nesustabdyti

Laiko nesustabdyti portretas
Viskas labai gerai,seni komunistiniai kadrai turi pasitraukti.30 ir daugiau metų "vadovauja" ir nežada palikti šiltų vietelių.
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių