Airijoje gyvenanti lietuvė: be šaknų žmogui sunkiau

Grįžti į straipsnį

Rima

Rima portretas
Tik nereikia pasakoti. Lietuvoje taip pat labai daug žmonių, kurių šaknys tik kapuose. Kalbu apie vienišus žmones, neturinčius nei tėvų, nei brolių, nei pusbrolių. Ir tokiems žmonėms nebaisu pasirinkti kitą, kur kas civilizuotesnę tėvynę. Nes kai žinai, kad vaikštai savo miesto gatvėmis, kur aplink vien svetimi veidai, yra dar liūdniau, nei svečioje šalyje. Čia bent puikiai suvoki, kad nieko ir negali sutikti. O gimtinėje kai visi svetimi, ypač liūdna.

Kad maža nepasirodytų

Kad maža nepasirodytų portretas
Visi džiaugiasi nusikratę, manė, pagaliau pagaliau visus tuos dykaduonius, prasigėrėlius, apsirūkiusius ir apsiuosčiusius laikys kažkur toliau. Manė, nuslėps ką ten išdarinėja tie migruojantieji, vaizdavo, kad anūkėliai sėkmingai studijuoja, kažkur kažką ridena ir atseit sportuoja. O išties... pavargo visi čia, LR, būt reketuojami to viso niekam nereikalingo brudo. Tad būkit malonūs, nebelįskit į akis nuskretusiom senutėm - jūsų motinom ar močiutėm. PAVARGO būt reketuojami senjorai, suprantat? Virkite kaip nors ten savo sultyse. Atgal kelio nėra. Sykį uždarėt duris riebesnio kąsnio už dyką ieškodami - ir atia atia. O reikalui esant tipenkit į tą didoką durnyną ties Droghede - gydo dykai ir valgyt duoda, o jei kam pasiseks - ir užrūkyti gausit kartu su savo brokuotais vaikais.

Kaip būtų miela

Kaip būtų miela portretas
Jei tik pakontroliuotų savo bendruomenę Airijoje ir savi sudrausminkiai sergančią savo motiną taikydama šantažą ir ką tik nori - duokit pinigų - apetitas auga, iš LR išpumpuoja mažiausiai dešimtimis tūkstančiųntų vieni kitus. Neįmanoma, nes gerokai šeštą dešimtmetį įpusėjusi padugnių atstovė štai jau nuo 2005 m nenuilsdama reketuoja eurų. Mėgintų senutė nesiųsti savo prasigėrusiai dukrai į Airiją pinigų ar jos reikalaujamų prekių, mikliai surenčiamos istorijos senutei ant apkurtusių ausų, - pradedant nuo mašinos ratas prakiuro, negaliu vaiko iki mokyklos nuvežt - o tam vaikui greit pilnametystė ir su dviračiu nulėkt iki mokyklos vienas du; baigiant - vežu tavo anūkę operacijai, ar beišgyvens, susimokėti negalime, operuos studentai, kažin, kaip pavyks...tik paskui išaiškėja, jog apsirijėlei anūkei tiesiog nuo per gausiai suėstų tortų ant sėdynės votis buvo iššokusi ir ji dėl to negalėjo dalyvauti apsirijėlių konkurse. Jo, senutei pensininkei iš LR yra reikalų, duokit jai pinigų, ką?

o kaip mums nelengva...

o kaip mums nelengva... portretas
Mums atsiunčia savo šiukšlių išsivalę spintas, mainais reketuoja grynųjų iš nuprotėjusios senutės, ta siunčia ir siunčia ... pabus ir ant duonos su vandeniu, bet ten dešimtimis tūkstančių nusiųs. Kasmet. O ten - linksmybės, trali vali, kam atsipūst, kam išgert, juk visi "sunkiai" dirba, skundžiasi, pavargsta - 17 metų iš viso nedirbo, gyveno iš pašalpų, jų neliko, kažkiek kažkada padirba viešus darbus, ir tiek žinių. Kvaišalai, alkoholis, kitos nenumatytos išlaidos dėl agresyvumo... jo. Jiems tikrai sunku, pensijos nedidėja Lietuvoj, neberas ką reketuot.

Pirma

Pirma portretas
karta ,perskaiciusi interviu labai nudziugau,bet kartu ir labai nusiminiau.del ko?del gerb p.Vaitkienes energijos,interesu,grazios seimos,plataus akiracio,naujos knygos smau,sveikinu.Bet ,kad ju nera Lietuvoje labai liudna,Lietuva laisva,o kai teikia ja kurti,lietuviai isbegiojo,liet k ne airiu,ja dar kalbama,bet visuomene sensta,gimstamumas mazeja,ji gyvens imigrantu saskaita,o musiskiai dirba ,moka mokescius kitiems,o dar liudniau,kad ponios mamos nebus kas ziuri taip kaip dukte gali ziureti,pati turiu mama 96 metu,jau 47 metai,jai didziausias demesys,ji pragyveno jaunesnius,persirgi keliom ligom,atrodo puikiai,domisi daug kuo,o ypac knygomis,teatrais,taciau be zmogaus artimo to nebutu,tai kas is jusu tam rysis.o siaip viskas gerai,jei galite but tarp svetimu,bukite,bet duokle atiduot savo krastui kazkas tures.Sekmes,Jus nuostabi

Anonimas

Anonimas portretas
o ko pabego o dabar verkia ? isvariai ir ATIA !

Artas

Artas portretas
Isvaziavo is lietuvos ... Kodel? Nes cia "galimybiu" salis ... Ypac su 200 doleriu ...... :DD

Audra

Audra portretas
Super mokytoja ir labai nuostabus zmogus.

Anonimas

Anonimas portretas
Nu tikrai puse neteisybes apie Airija pasakyta !!!nesutinku su komentarais!!As daug anksciau atvykusi į šią šalį ir suprantu viską kitaip!Jei netinka galima ir grįžti į Lietuva kelias visada laisvas ko gi čia būname !

Asora

Asora portretas
Kol nebuvai emigrantu, tol ir nesuprasi. Pabandyk isvaziuot pasaulio pamatyt, o ne apkerpejes Lietuvoj tupet, va tada ir galesi reiksti savo nuomone.

To Nesupratau

To Nesupratau portretas
reikia sakyti ačiū nusikaltėliamas

Nesupratau

Nesupratau portretas
O kokio b ji ten sėdi.Nesuprantu tokių,juk niekas per prievartą nelaiko.

Nostalgija

Nostalgija portretas
Baisus dalykas. Gaila,kad reikia gyventi svetur

Valda

Valda portretas
Puiki destytoja! Jos deka ismokau kalba!

Eksp.

Eksp. portretas
Kas negali ir sunku kvėpuoti, gali nesidėti kaukę,nėra prievarta o pas mus kas dedasi.Atsipeikėkite vieną kartą,nes bus blogai.

Eimgr.

Eimgr. portretas
Be kaukių žmonės, linksmi bendrauja.Žinome tą šalį ir tvarką joje,bet viskas einasi tvarkingai ,nežeminant savo žmones.
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių