Teatro virtuvėje – šuoliai į scenos meno gelmes

Festivalis dalyvių lūpomis

Mintimis apie teatro atradimus dalijasi aktorius ir grupės "Neteisėtai padaryti" narys Šarūnas Gedvilas, Kauno "Saulės" gimnazijos dramos studijos vadovė ir aktorė Lili Laucevičienė bei jos buvę ir esami mokiniai, kurie lankėsi festivalio "Nerk į teatrą" renginiuose.

Šarūnas Gedvilas: "Festivalyje "Nerk į teatrą" kažkada buvau tik dalyvis, o šiais metais vesiu kūrybines pantomimos dirbtuves. Kai lankiausi festivalyje, įdomiausia buvo užkulisiai: butaforijos laboratorija, grimo kambarys, ten, kur gimsta spektaklio vizualumas. Artėjančiame festivalyje, pristatant neteisėtai pamirštą pantomimos meną, stengsiuosi per gana trumpą laiką paskleisti šio žanro virusą, kad kuo daugiau žmonių juo užsikrėstų. Mano dirbtuvėse amžius nėra svarbus, daug didesnę reikšmę turi susidomėjimas. Šis festivalis yra puikus laikas ir vieta amžiniems atradimams."

Lili Laucevičienė: "Praėjusiais metais festivalyje šalia kitų renginių vyko ekskursijos po teatro erdves. Moksleiviai susipažino su butaforijos gamyba, sužinojo, kaip aktoriai ruošiasi spektakliui, kaip atrodo užkulisiai, scenos įranga, grimo paslaptys, dalyvavo režisūrinėse dirbtuvėse. Spektaklių žiūrėjimas, jų analizavimas, susitikimas su profesionaliais menininkais ir pratybos lavina moksleivių vaizduotę, jų kūrybiškumą, praplečia akiratį. Įvairių teatro meno formų įtaką jaunimui gražiai apibendrina studentai – buvę mūsų dramos studijos dalyviai. Kai kurie iš jų ir baigę mokyklą dar vaidina mūsų mokykliniame teatre. Labai džiaugiuosi, kad yra tokios galimybės susipažinti su teatro meno įvairiomis formomis. Mokiniai kaskart parsineša iš ten naujų įspūdžių, pritaiko juos repeticijose. Nuoširdžiai dėkoju festivalio "Nerk į teatrą" organizatoriams. Sėkmės."

Tomas (2A kl.): "Man patiko butaforijos gamybos cechas. Buvo įdomu sužinoti, kaip daromas rekvizitas spektakliui. Labai įdomu pamatyti, kaip iš nieko atsiranda stebuklai. Tame ceche buvo ir dažomos dekoracijos. Viskas kvepėjo dažais. Papasakojo, kaip jos liftu nuleidžiamos į sceną. Vėliau viską matėme spektaklyje "Mechaninė širdis" ir jau žinojome, kaip juos pagamino."

Edvinas: "Butaforijos gamybos ceche man patiko tai, kiek įdomių idėjų įgyvendina menininkas, darydamas rekvizitą. Pvz., darant skrybėles – kokia svarbi spalva, forma, o dar jos turi atrodyti senos, nutrintos..."

Augustas (2C kl.): "Pamatėme sceną iš viršaus. Negalvojau, kad scenoje toks didelis aukštis, tiek daug šviestuvų. Sužinojau apie spektaklio apšvietimą. Režisūrinėse dirbtuvėse įdomu buvo paklausyti režisieriaus V.Bareikio. Įdomi asmenybė."

Gintarė (4B kl.): "Festivalis "Nerk į teatrą" – kasmetis atotrūkis nuo mokslų ir kasdienių darbų. Organizuojamuose renginiuose mums teko apsilankyti ne kartą, tačiau labiausiai apsidžiaugiau režisūrinėmis dirbtuvėmis su Vidu Bareikiu. Norėjosi susitikti su šiuo režisieriumi, nes buvau mačiusi jo ekspresyvius spektaklius ("Kovos klubas", "Kaligula"). Manau, kad žmogui, besidominčiam draminėmis formomis, yra pravartu išgirsti, kokių priemonių imasi jaunasis kūrėjas. Iš kur semiasi idėjų, kaip dirba su aktoriais ir ko siekia savo kūryba? Būtent ši paskaita padėjo atsakyti į šiuos klausimus ir geriau suprasti kūrybinio darbo procesą. Ne mažiau patiko dirbtuvių kulminacija – per akimirką sukurta kelių dalyvių improvizacija su režisūriniais elementais. Dar kartą įsitikinau, kad šie renginiai – geriausia pažintis su šiuolaikinio teatro veikla, užkulisiais ir kūrėjais. Juk teatras yra nuostabi terpė, leidžianti kaskart atrasti save iš naujo! Džiaugiuosi šio festivalio sklaida, kuri kasmet vis platesnė ir įdomesnė. Viliuosi, kad vis daugiau žmonių surizikuos drąsiai panirti į teatro vandenynus, suteikiančius galimybę kultūringai ir kūrybingai praleisti laiką!"

Kamilė (4A kl.): "Man teatras – realus iliuzijų pasaulis, kuriame gali įkūnyti bet kokį vaidmenį, augti kaip asmenybė ir įgyti nuostabiausių emocijų, kurių nepatirsi pilkoje kasdienybėje."

Miglė: "Teatras – galimybė pažinti save ir suprasti gyvenimo spalvas."

Lukas: "Teatras – dvasios turtų lobynas. Tai švaru, nesutepta... Teigiu ne tik kaip žiūrovas, bet ir aktorius mėgėjas."



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių