Edukacija Kauno rajone: Baltiškų lobių skrynelę gali sukurti kiekvienas

  • Teksto dydis:

Kovo 23 d. Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje kvepėjo gintaru, rožių vandeniu ir aliejiniais dažais – grupė Kauno rajono moterų, vadovaujamų patyrusių savo srities meistrių-edukatorių, kūrė papuošalus, tapė ant šilko, klausėsi paskaitos apie gintarą ir senoviškų kvepalų gaminimą.

Raudondvario dvaro direktorė Snieguolė Navickienė pasakojo, kad edukacinė programa „Baltiški lobiai“ buvo parengta 2021 m. rudenį, tarptautinių kūrybinių dirbtuvių metu.

Ją kūrė dešimties amatininkų-edukatorių komanda, kurioje – floristikos, odos apdirbimo, kaligrafijos, papuošalų, medžio, žvakių ir natūralių kvepalų gamybos, gintarų, keramikos ir tekstilės meistrai iš Bauskės (Latvija) ir Raudondvario.

Pagalba: autentišką dirbinį padeda pasigaminti edukatoriai. / Kauno rajono savivaldybės nuotr.

Pristatydami savo idėjas, meistrai sėmėsi įkvėpimo iš Viduramžių, Renesanso, baltų mitologijos, taip pat iš Raudondvario dvaro ir Bauskės pilies istorijos.

Edukacija „Baltiški lobiai“ kviečia lankytojus į istorinę kelionę, supažindinančia su dvarų kultūra, Raudondvario dvaro ir Bauskės pilies amatininkų veikla.

Projektas vyksta atvirų dirbtuvių principu, kai dalyvio laukia ne vienas, bet keli edukatoriai, kurie padeda pasigaminti autentišką dirbinį ir kartu atskleidžia jo kilmę, istorinę reikšmę.

„Taip kūrybiškai keliaudamas edukacijos dalyvis susikuria savo baltiškų lobių skrynelę, kurioje telpa tik jam vienam težinomos brangenybių paslaptys ir dalelė autentiškos istorijos“, – pasakojo S.Navickienė.

Paskirtis: pasak S.Navickienės, edukacija „Baltiški lobiai“ supažindina su dvarų kultūra, Raudondvario dvaro ir Bauskės pilies amatininkų veikla. / Kauno rajono savivaldybės nuotr.

Edukacijas organizuoja projektas „Istorinis kelias: Raudondvaris–Bauskė (LLI-498)“, kurio tikslas – sukurti naujų meninių, kultūrinių, sporto veiklų ir pritraukti daugiau turistų į Kauno rajoną ir Bauskės regioną.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių