Žinios apie saulės laikrodį moksleiviams padėjo laimėti prizus

  • Teksto dydis:

„Visada buvo įdomu, ką saulės laikrodis veikia ant Kauno technologijos universiteto (KTU) sienos, todėl pasidomėjau išsamiau“, – sakė Laurynas Raudonis, Kauno technologijos universiteto gimnazijos (KTUG) vienuoliktokas. Pirmadienį vykusiame renginyje, skirtame didžiausio Lietuvoje vertikaliojo saulės laikrodžio 10-mečio jubiliejui paminėti, jis laimėjo planšetinį kompiuterį „iPadAir 2“.

Konkurso laimėtoją burtų keliu ištraukė prizą įsteigusios tarptautinės skaitmeninės reklamos technologijų įmonės „Adform Lithuania“ Kauno skyriaus IT vadovas Linas Katilius.

Didžiausio Lietuvoje vertikaliojo saulės laikrodžio, įrengto KTU Studentų miestelyje, 10-mečio jubiliejaus proga moksleiviai dalyvavo konkurse, kuriame buvo kviečiama spręsti uždavinius vienaip ar kitaip susijusius su laiko matavimo sistema pagal saulę. Dešimt greičiausiai ir teisingai užduotis išsprendusių moksleivių su savo mokytojais, draugais dalyvavo saulės laikrodžio jubiliejaus iškilmėse.

„Saulės laikrodis iš tiesų tapo universiteto simboliu. Tiesa, ne visi pagal jį moka nusistatyti laiką. Be to, jis yra įrodymas, kad turint iniciatyvos galima nuveikti labai daug – saulės laikrodis atsirado, o po dešimties metų buvo renovuotas tik dėl jo kūrėjo Jono Naviko asmeninio entuziazmo“, – sakė KTU rektorius Petras Baršauskas. 

Pasak užduotis kūrusių matematikų, saulės laikrodžio laiko matavimo sistema remiasi judėjimu erdvėje ir laike, šio judėjimo aprašymu matematine forma, t. y. geometrija ir trigonometrija.

„Domiuosi viskuo, kas susiję su fizika. Be to, kasmet dalyvauju astronomų stovykloje, kurioje sužinau daug įdomių ir naudingų dalykų. Galėjau šias žinias pritaikyti, spręsdamas užduotis, susijusias su saulės laikrodžiu“, – teigia planšetinio kompiuterio laimėtojas L. Raudonis. Vienuoliktokas domisi programavimu ir planuoja studijuoti informatiką.

Didžiausias Lietuvoje vertikalusis saulės laikrodis KTU Studentų miestelį 2006-aisiais papuošė ilgamečio universiteto darbuotojo J. Naviko iniciatyva. Dar po kelerių metų akademinės bendruomenės lėšomis buvo įrengtas ir interaktyvus žmogaus šešėlio saulės laikrodis. Jis skirtas Lietuvos vardo tūkstantmečiui paminėti.

„Saulės laikrodžiais puošiasi tokie universitetai kaip Kembridžas, Oksfordas ar Sorbona. KTU vertikalusis saulės laikrodis, būdamas pats didžiausias Lietuvoje, ne tik populiarina astronomijos ir matematikos žinias visuomenei, bet yra ir vienas iš KTU skiriamųjų ženklų“, – mano J. Navikas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių