Skirs daugiau nei 14 mln. dolerių būsimoms darbo kartoms ugdyti

  • Teksto dydis:

„Dell“ iki 2018 m. vasario mėn. ketina skirti 14 mln. JAV dolerių ir prieigą prie technologijų, kad būtų remiamos būsimos darbuotojų kartos mokslo, technologijų, inžinerijos ir matematikos srityse (MTIM).

Ši parama bus skirta įvairioms iniciatyvoms, kurios dirba su nepasiturinčiais vaikais ir jaunuoliais visame pasaulyje, rašoma bendrovės pranešime. Kartu bus pradedama „One Mentor“ programa, iškelianti technologijų pramonei tikslą paremti su MTIM sritimis susijusias organizacijas. Nuo 2014 m. iš viso skirta daugiau nei 50 mln. JAV dolerių, paremta daugiau nei 4 mln. nepasiturinčių jaunuolių.

„Tikime, kad ateitis priklauso tiems, kurie gali kurti skaitmenines technologijas, ir tiems, kurie naudoja technologijas, kad išspręstų didžiausias pasaulio problemas, – teigia bendrovės komercijos direktorė Karen Quintos. – Technologijų pramonė sukuria ateities darbo vietas, nes šiandien kiekvienos įmonės pagrindas yra technologijos. Mūsų pareiga naujajai kartai, ypač nepasiturintiems gyventojams, yra suteikti galimybes naudotis technologijomis, taip pat įgyti pagrindinių įgūdžių ir pasitikėjimą skaitmeniniu pasauliu.“

Specialistai teigia, kad 2020 m. skaitmeninio raštingumo pagrindai bus reikalingi 9 iš 10 darbo vietų. Kartu nurodoma, kad skaitmenines žinias būtina ne tik įgyti, bet ir nuolat jas tobulinti. Vis dėlto, statistikos duomenimis, bene kas antras Lietuvos gyventojas turi nepakankamus skaitmeninius įgūdžius. Būtent dėl panašių problemų technologijų pramonė ieško naujų būdų perkvalifikuoti savo darbo jėgą. Visi viešojo ir privataus sektorių atstovai turi galimybę susitelkti ir suteikti galimybę gauti MTIM ugdymą ir kuravimą tiems, kurie šiuo metu to negali sau leisti.

Skaitmeninis raštingumas – opi problema visame pasaulyje, tad bendrovė nuolatos ieško lėšų, kurios padėtų suteikti prieigą prie technologijų ir žinių, o kartu suteiktų galimybes susidomėjusiems jaunuoliams iš viso pasaulio išbandyti MTIM sritis. Keletas kitų „Dell“ įsipareigojimų šiais finansiniais metais:

    • „Camara Education“: ši Airijos labdaros organizacija aprūpina švietimo institucijas technologijomis, pedagogais ir parama, kad padėtų jiems siekti edukacinių rezultatų. „Camara“ švietimo paslaugos teikiamos per Etiopijos, Kenijos, Lesoto, Tanzanijos, Zambijos, Jungtinės Karalystės ir Airijos vietinių centrų tinklą. Šiais metais „Dell“ skyrė 650 tūkst. JAV dolerių ir parėmė daugiau nei 250 tūkst. jaunuolių ir 2 tūkst. mokytojų iš 240 vietovių.

    • Spalio mėnesį Pietų Afrikoje bendrovė atidarys dvi naujas saulės energija varomas mokymo laboratorijas (vėliau planuojama atidaryti daugiau). Šios programos suteikia galimybę studentams, mokytojams ir bendruomenėms pasitelkti technologijas ir ryšius naudojant saulės energiją ir „Wyse Thin Clients“ sistemą.

    • „Girls Who Code“: JAV ne pelno siekianti organizacija, kurios užduotis – panaikinti moterų ir vyrų skirtumą mokant kompiuterinių įgūdžių ir kodavimo daugiau nei 40 tūkst. mergaičių visoje Amerikoje. Šiemet bendrovė skyrė daugiau nei 300 tūkst. JAV dolerių, įskaitant „Alienware“ nešiojamuosius kompiuterius, padovanotus kelioms „Girls Who Code Summer Immersion“ programoms ir jų užklasinės veiklos „Clubs“ programoms.


Šiame straipsnyje: dellOne Mentor

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių