Kinija gina poziciją dėl neprognozuojamo nešančiosios raketos kritimo

  • Teksto dydis:

Kinijos vyriausybė pirmadienį gynė savo poziciją dėl nešančiosios raketos, sudegusios virš Indijos vandenyno, ir skundėsi, kad jai nesąžiningai primetami kitokie standartai nei JAV ir kitų šalių kosmoso programoms.

NASA administratorius bei kiti pareigūnai apkaltino Pekiną beatodairišku elgesiu, kai Kinijos nešančioji raketa, anksčiau iškėlusi į orbitą kosminės stoties, sekmadienį, regis, nevaldomai įskriejo į Žemės atmosferą.

Pasak Kinijos kosmoso agentūros, didžioji dalis 30 m ilgio raketos „Changzheng 5B“ (Ilgasis žygis) pagrindinės pakopos sudegė virš Maldyvų teritorijos.

„Kinija atidžiai stebėjo jos trajektoriją ir iš anksto paskelbė pareiškimų apie [raketos] sugrįžimo situaciją“, – pareiškė Užsienio reikalų ministerijos atstovė Hua Chunying (Hua Čuning).

„Nėra pranešimų apie žalą ant Žemės. Kinija taip pat dalijasi grįžimo prognozių rezultatais per tarptautinio bendradarbiavimo mechanizmus“, – pridūrė ji.

Raketa balandžio 29 dieną iškėlė į orbitą pagrindinę kosminės stoties „Tiangong“ (Dangaus rūmai) modulį – „Tianhe“. Iki stoties montavimo pabaigos Kinija planuoja paleisti į kosmosą dar 10 jos komponentų.

Nešančiosios raketos paprastai netrukus po starto nukrenta atgal į Žemę. Kinijos kosmoso agentūra nepaaiškino, kodėl „Changzheng“ buvo laikinai iškelta į orbitą.

NASA administratorius Billas Nelsonas (Bilas Nelsonas) savo pareiškime apkaltino Kiniją „nesilaikant atsakingumo standartų“ tvarkant kosmines šiukšles.

Kinų URM atstovė Hua Chunying skundėsi, kad su Pekinu elgiamasi nesąžiningai. Ji atkreipė dėmesį, kaip buvo reaguojama į JAV bendrovės „SpaceX“ paleistos raketos nuolaužas, kovo mėnesį nukritusias Vašingtono valstijoje ir Oregono pakrantėje.

„Amerikiečių žiniasklaida vartojo romantišką retoriką, pavyzdžiui: „krintančios žvaigždės apšviečia naktinį dangų, – sakė ji. – Tačiau kalbant apie Kiniją, požiūris būna visiškai kitoks.“

„Esame pasirengę dirbti kartu su kitomis šalimis, įskaitant Jungtines Valstijas, kad sustiprintume bendradarbiavimą atvirame kosmose, bet taip pat priešinamės dvigubiems standartams šiuo klausimu“, – pažymėjo pareigūnė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių