Atskleidė, kaip be antivirusinių programėlių galima apsaugoti išmanųjį telefoną

 • Teksto dydis:

Šiais laikais, kai didžioji dalis duomenų laikomi skaitmeninėje erdvėje, išmaniojo telefono saugumas turėtų būti aktualus kiekvienam vartotojui. Visiems geriausiai žinomas būdas, kaip apsaugoti bet kokį įrenginį nuo įsilaužėlių – antivirusinės programos. Tačiau tai nėra vienintelė išeitis, galinti užtikrinti duomenų saugumą. Specialistai pateikia kitų naudingų būdų ir programėlių, kurios dar stipriau užtikrins įrenginių saugumą.

Internetinėje paieškoje ieškant saugos programų savo išmaniajam telefonui, galima matyti ilgą antivirusinių programų sąrašą. Gali susidaryti įspūdis, kad tai – vienintelis būdas apsaugoti savo telefoną. Tačiau yra daugybė skirtingų programėlių, kurios gali padidinti saugumą būtent toje srityje, kuri vartotojui yra aktualiausia.

Pirmas žingsnis į saugumą yra išmaniojo operacinė sistema. Technologijų gamintojai kelis kartus per metus savo vartotojams pateikia operacinės sistemos naujinimus, kurie pašalina saugumo spragas ir siūlo apsaugoto „Wi-Fi“ tinklo galimybes, taip užtikrindami įrenginiuose kaupiamų duomenų apsaugą.

Pasirūpinus šiomis esminės išmaniojo telefono funkcijomis, dar didesniam saugumui galima papildomai pasitelkti ir kitas programėles. Specialistai dalijasi patarimais, kaip sukurti maksimalią išmaniojo telefono apsaugą ir geriausiomis saugos programėlėmis, kurias galima įdiegti „Android“ operacinę sistemą naudojantiems išmaniesiems.

Applock“ – saugi vieta privatiems duomenims

„DoMobile Lab“ gamintojo sukurtas „Applock“ yra viena geresnių „Android“ programų, skirta užrakinti programėles išmaniajame telefone po tik vartotojui žinomu slaptažodžiu. Nuotraukų galerija, užrašai, žinutės ar net socialinių tinklų programėlės gali tapti prieinamos tik telefono šeimininkui. Programėlė ne tik apsaugo nuo įsilaužėlių, bet ir palengvina kasdienybę turint vaikų: ją naudojant galima paslėpti tam tikrą turinį ir apsaugoti dokumentus, kuriuos vaikai netyčia galėtų ištrinti.

Prieš parsisiunčiant „Applock“ būtina įsitikinti, ar telefone nėra įdiegta panaši funkcija, kadangi naujausiuosiuose telefonuose technologijų gamintojai pasirūpina papildomais duomenų saugumą užtikrinančiais sprendimais. 

Bouncer“ – prieigomis pasirūpina už vartotoją

„Bouncer“ yra viena iš naujesnių saugos programėlių, kuri padeda lengvai kontroliuoti vartotojo suteiktas prieigas trečiosioms šalims. Dauguma programų prašo leidimų gauti prieigą prie asmeninių kontaktų, buvimo vietos ar bankinių duomenų, kurie dažniausiai patvirtinami ir pamirštami vėliau išjungti. Kuo daugiau prieigų prie asmeninės informacijos suteikia vartotojas, tuo didesnė rizika jų netekti. Todėl jei yra nebesinaudojama programomis, patartina išjungti ir joms suteiktas prieigas.

Programėlė „Bouncer“ gali tai padaryti vietoj vartotojo. Galima įgalinti buvimo vietą „Facebook“, o „Bouncer“ pateiks užklausą, ar to norima laikinai. Jei taip, vėliau leidimas bus automatiškai pašalintas. Taip bus galima laisviau naudotis programomis nesijaudinant, kad kažkas netinkamai pasinaudos asmenine informacija.

GlassWire“ – patikima kontrolė programėlėms

Naujausiuose įrenginiuose instaliuota dirbtinio intelekto technologija nuolatos stebi, kokius veiksmus atlieka vartotojas ir mokosi. Tačiau, jei vartotojo telefonas panašiomis funkcijomis nepasižymi, „GlassWire“ padės pasiekti panašų rezultatą. Programėlė realiuoju laiku pateikia diagramą, rodančią, kiek duomenų sunaudoja vartotojo programos ir pataria, ką reiktų išjungti. Be to, vartotojas gauna įspėjamuosius pranešimus, kai kažkuri programa „siurbia“ tam tikrus asmeninius duomenis.

LastPass“ – paprastesnis ir saugesnis tapatybės valdymas

Tapatybės valdymo funkcija tampa vis populiaresnė ir patogesnė išeitis naudotis savo slaptažodžiais. Ypač patogu turėti tiesiogiai savo išmaniojo gamintojo siūlomą autentifikavimo sistemą. Tačiau, jei vartotojo išmaniojo gamintojas dar nesiūlo panašios paslaugos, galima parsisiųsti visiems „Android“ telefonams prieinamą „LastPass“.

Programėlė leidžia saugoti visus turimus slaptažodžius, PIN kodus po vienu pasirinktu pagrindiniu slaptažodžiu. Vartotojas ne tik nepamirš savo prisijungimo duomenų, bet ir turės didesnę apsaugą pasirinkdami papildomą autentifikavimą. Todėl jei kažkas bandys prisijungti prie vartotojo paskyros, išmaniojo telefono savininkas galės būti tikras, kad be patvirtinimo jokie pašaliniai asmenys nepasieks vartotojui svarbios informacijos.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių