Žiurkių trijulę auginanti kaunietė: jos – kaip šuniukai

Šis tas apie žiurkes

* Žiurkės yra paplitusios visame pasaulyje. Yra žinoma apie 60 jų rūšių, tačiau Lietuvoje karaliauja juodosios ir pilkosios. Žiurkės puikiai plaukia, gali išbūti vandenyje kelias paras, o dauginasi geometrine progresija. Gali pragraužti net plytų pertvarą, tačiau net ir būdamos labai alkanos, nepuola prie užnuodyto masalo.

* Nigerijos gyventojai augina ne tik sraiges, bet ir afrikines nendrynų žiurkes, kurių mėsa ten – delikatesas. Anot ekspertų, virta šių žiurkių mėsa skoniu primena jauno paršiuko mėsytę. Be to, šių žiurkių mėsa brangesnė nei įprastas kilogramas vištienos, jautienos ar kiaulienos.

* Nuo seno žinoma, kad žiurkės sugeba nustatyti ryšį tarp veiksmo ir padarinio – žiurkės beveik lygiuojasi su šunimis spręsdamos psichologines užduotis ir beveik dvigubai sėkmingiau nei katės atlieka eksperimentinius bandymus.

* Teigiama, kad žiurkės yra švariausios iš visų augintinių – jos  labai švarios, neskleidžia jokio kvapo, jos nesišeria.

* Žiurkės vidutiniškai gyvena dvejus trejus metus, bet pasaulyje žinomas Guinnesso rekordų knygą įtraukta laboratorinė žiurkė patinas vardu Rodni, kuris igyveno septynerius metus ir keturis mėnesius.

* Dekoratyvinės žiurkės yra visaėdės, tačiau reikia žinoti, kad joms kenksmingas riebus, aštrus, saldus maistas, o juolab nešvieži produktai.

* Bendravimas su šiuo gyvūnėliu žmogui suteikia daug malonių akimirkų. Mažoje jo širdelėje telpa begalybė ištikimybės ir meilės. Tai labai smalsūs ir energingi gyvūnėliai.

* Dabartinės dekoratyvinės žiurkės yra tiesioginės paprastosios norvegiškos žiurkės ir juodosios žiurkės palikuonės.

* Kai 1835 m. Didžiosios Britanijos parlamentas įstatymu uždraudė pjudyti gyvūnus, žiurkių nepaminėjo. Tad netrukus žiurkių pjudymas šunimis tapo vienu iš aukštuomenės užsiėmimų. Tačiau būtent tai sudarė sąlygas žiurkėms veisti ir selekcionuoti. Pirmuoju jų veisėju ir selekcininku 1860 m. tapo tuo metu Anglijoje pagarsėjęs žiurkių gaudytojas, vadintas Juoduoju Džeku. Jis gaudydavo sveikas, stambias, išsiskiriančias kailio spalva žiurkes ir greitai išvedė keletą jų tipų, išsiskiriančių spalvinėmis variacijomis. Žiurkes imta pardavinėti kaip naminius gyvūnėlius, kurie buvo apgyvendinami gražiuose paauksuotuose narveliuose. Net ir karalienė Viktorija turėjo ne vieną šių mielų padarėlių.

* Pirmoji dekoratyvinių žiurkių paroda buvo organizuota 1900 m. pradžioje Anglijoje. Šiuo metu daugelyje pasaulio šalių yra daugybė dekoratyvinės žiurkininkystės klubų.

* Dekoratyvinių žiurkių agresyvumo genas buvo naikinamas šimtmečiais.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Jurga

Jurga portretas
Negalima žiurkių auginti tokiame narvelyje, kuriame pagrindas ant kurio vaikšto yra grotos. Turi būti vientisas pagrindas. Pasidomėkite prieš augindami. Dar straipsnį su nuotraukom keliate. Kiti prisižiūrės ir taip pat prastom sąlygom laikys žiurkes.

V

V portretas
Labai grazi moteris, o ir zveriukai dailus. Gaila tik, kad taip trumpai gyvena.

bbd

bbd portretas
cia ne trys o keturios zurkos
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių