„Manchester City“ po 44 metų pertraukos triumfavo Anglijoje

Sekmadienį paskutiniame 2011-2012 metų Anglijos futbolo pirmenybių ture tik per teisėjo kompensuotą laiką pergalę išplėšęs „Manchester City“ klubas po 44-erių metų pertraukos susigrąžino čempiono titulą.

Lemiamose rungtynėse „Manchester City“ futbolininkai sekmadienį savo aikštėje 3:2 (1:0) palaužė septynioliktojoje pozicijoje likusios „Queens Park Rangers“ (37 tšk.) ekipos pasipriešinimą ir, surinkę 89 taškus, tik dėl geresnio tarpusavio rungtynių balanso (6:1 ir 1:0) aplenkė čempiono titulą praradusį „Manchester United“ klubą.

Paskutinėse sezono rungtynėse „Manchester City“ vienuolikė pirmavo po Pablo Zabaletos (39 min.) tikslaus smšgio, tačiau antrojo kėlinio pradžioje Djibrilas Cisse (48 min.) išlygino rezultatą, o po to, kai svečių žaidėjas Joey Bartonas (55 min.) buvo pašalintas iš aikštės, Jamie's Mackie (66 min.) išvedė svečius į priekį - 2:1.

Kai jau atrodė, kad čempionų titulas šeimininkams slysta iš rankų, Edinas Dzeko (90+2 min.) išlygino rezultatą, o Sergio Aguero (90+4 min.) įmušė pergalingą įvartį.

Anksčiau „Manchester City“ futbolininkai šalies čempionais tapo 1937 ir 1968 metais.

Antroje vietoje likęs „Manchester United“ klubas sekmadienį svečiuose 1:0 (1:0) įveikė tryliktojoje pozicijoje likusią „Sunderland“ (45 tšk.) ekipą.

Vienintelį susitikimo įvartį įmušė Wayne'as Rooney (20 min.).

Bronzos medalius po metų pertraukos iškovojo Londono „Arsenal“ (70 tšk.) komanda, o su šalies futbolo elitu atsisveikina „Bolton Wanderers“ (36 tšk.), „Blackburn Rovers“ (31 tšk.) ir „Wolverhampton Wanderers“ (25 taškai) ekipos.

Kitų sekmadienio rungtynių statistika:

„West Bromwich Albion“ - Londono „Arsenal“            2:3 (2:2)
„West Bromwich Albion“ - Shane Long (12 min.), Graham Dorrans (15 min.);
„Arsenal“ - Yossi Benayoun (4 min.), Andre Santos (30 min.), Laurent Koscielny (55 min.)
„Everton“ - „Newcastle United“                        3:1 (2:0)
„Everton“ - Steven Pienaar (16 min.), Nikica Jelavic (27 min.), Johnny Heitinga (66 min.);
„Newcastle United“ - Tony Hibbert (74 min. į savo vartus).
Raudona kortelė: Tim Cahill („Everton“ - po finalinio švilpuko)
„Norwich City“ - Birmingemo „Aston Villa“             2:0 (2:0)
Įvarčiai - Grant Holt (11 min.), Simeon Jackson (23 min.)
„Stoke City“ - „Bolton Wanderers“                     2:2 (1:2)
„Stoke City“ - Jonathan Walters (12 min., 77 min. iš 11 m baudinio);
„Bolton Wanderers“ - Mark Davies (39 min.), Kevin Davies (45 min.)
„Wigan Athletic“ - „Wolverhampton Wanderers“          3:2  (2:1)
„Wigan Athletic“ - Franco Di Santo (12 min.), Emmerson Boyce (14 ir 79 min.);
„Wolverhampton Wanderers“ - Matt Jarvis (9 min.), Steven Fletcher (86 min.)
„Swansea City“ - „Liverpool“                          1:0 (0:0)
Įvartis - Danny Graham (87 min.)
Londono „Chelsea“ - „Blackburn Rovers“                2:1 (2:0)
„Chelsea“ - John Terry (31 min.), Raul Meireles (34 min.);
„Blackburn Rovers“ - Yakubu Aiyegbeni (60 min.)
„Tottenham Hotspur“ - „Fulham“                        2:0 (1:0)
Įvarčiai - Emmanuel Adebayor (2 min.), Jermain Defoe (63 min.)

Turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

20.„Wolverhampton Wanderers“ 38  5 10 23  40:82  25

Rezultatyviausias pirmenybių žaidėjas - 30 įvarčių - Robinas van Persie'is (Londono „Arsenal“).