Tailande prie vyriausybės vairo pirmą kartą stos moteris

Tailando įstatymų leidėjai penktadienį oficialiai išrinko premjere Yingluck Shinawatrą, kuri tapo pirmąja šios šalies vyriausybei vadovausiančia moterimi.

500 vietų turinčiuose parlamento žemuosiuose rūmuose už 44 metų verslininkės paskyrimą premjere balsavo 296 deputatai. Trys įstatymų leidėjai balsavo prieš, o 197 susilaikė.

Šis balsavimas įvyko praėjus mėnesiui po Yingluck Shinawatros partijos triuškinamos pergalės visuotiniuose rinkimuose.

Yingluck Shinawatra taps 28-ąja Tailando vyriausybės vadove ir penktąja po to, kai jos brolis Thaksinas Shinawatra buvo pašalintas iš premjero posto per 2006 metais įvykusį karinį perversmą.

Yingluck Shinawatra oficialiai vyriausybės vairą galės perimti tik tuomet, kai jos paskyrimą patvirtins Tailando karalius Bhumibolas Adulyadejas, o ši ceremonija, kaip tikimasi, bus surengta artimiausiomis dienomis.

Daugelis Yingluck Shinawatrą laiko jos vyresniojo brolio, į užsienį pasitraukusio buvusio Tailando premjero Thaksino Shinawatros dublere. Netgi pats brolis ją yra pavadinęs savo "klone".

Thaksinas Shinawatra vis dar yra viena iš labiausiai Tailando visuomenę skaldančių figūrų. Jis neteko valdžios per 2006-ųjų perversmą, o po dvejų metų pabėgo iš šalies ir buvo nuteistas už akių kalėti dvejus metus dėl korupcijos.

Dėl populistinės politikos, kurią vykdė būdamas valdžioje, Thaksinu Shinawatra vis dar žavisi milijonai kaimuose gyvenančių neturtingų rinkėjų ir darbininkų klasės atstovų. Tačiau buvusio premjero nekenčia valdantysis elitas, laikantis jį korumpuotu politiku, keliančiu pavojų itin gerbiamai Tailando monarchijai.

Tuo tarpu Yingluck Shinawatra laikoma nauju veidu Tailando politinėje arenoje, kuriam iš paskos nesidriekia skandalų šleifas. Yingluck politinių varžovų kaltinimai, esą ji melavo teisme, siekdama apginti brolį, nepakenkė jos populiarumui.

Yingluck Shinawatra, kuri iki pastarojo meto buvo nekilnojamojo turto plėtros kompanijos "SC Asset" prezidentė, gimė 1967 metų birželio 21 dieną vienoje garsiausių etninių kinų šeimų šiaurinėje Čiangmajaus provincijoje. Ji yra jauniausia tarp devynių šeimos atžalų.

Čiangmajaus universitete ji baigė politikos mokslus, o vėliau studijavo viešąjį administravimą Kentukio valstybiniame universitete Jungtinėse Valstijose, kur įgijo magistro laipsnį.

Sugrįžusi į Tailandą Yingluck Shinawatra dešimtojo dešimtmečio pradžioje ėmė dirbti vienoje iš brolio Thaksino įmonių, o vėliau užėmė įvairius postus jo verslo imperijoje.

Yingluck Shinawatra nemažai pasiekė versle, tačiau, pasak apžvalgininkų, kol kas sunku pasakyti, kokia jis bus šalies lyderė.

"Šiuo metu ji labai tiksliai daro tai, ko jos prašė brolis Thaksinas, - sakė vienas Bankoke dirbantis Vakarų diplomatas, pageidavęs likti anonimu. - Nemanau, jog jau pamatėme viską, ką ji gali nuveikti".


Šiame straipsnyje: Yingluck Shinawatratailandas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių