Neseniai interneto naujienų puslapiuose pasirodžiusią informaciją apie skiepus nuo kraujospūdžio medikai kritikuoja ir vadina tai kai kurių farmacijos kompanijų bandymu išreklamuoti medicinos pasaulyje niekam nežinomus ir klinikiniais tyrimais nepatvirtintus vaistus.
Žinioje apie vakciną rašoma, kad ją pagamino viena Šveicarijos kompanija ir kad ji 72-iems pacientams sumažino kraujospūdį. Vakcinos poveikis buvo labiausiai juntamas rytais, kai yra didžiausia rizika patirti infarktą ar insultą. Vaistas esą veikia pusę metų, po to pacientams vakciną reikėtų vėl pakartotinai švirkštis. Tačiau tuo pat metu farmacijos kompanija pripažįsta, kad nežinoma, ar atliktų tyrimų pakanka siekiant kliniškai reikšmingesnių rezultatų.
Kauno medicinos universiteto Kardiologijos instituto Kardiologinės reabilitacijos laboratorijos vedėjas Donatas Vasiliauskas pasirodančias panašias informacijas vadina gudriu farmacijos kompanijų bandymu išreklamuoti dar iki galo neištirtą produktą ir kartu išvengti atsakomybės vakcinos nesėkmės atveju.
Aptarėm su kolegomis iš Kardiologijos instituto šią naujieną, ir niekas apie tokius skiepus nėra girdėjęs. Tai yra komercinis blefas, kurį farmacijos kompanijos platina. Teigiama, kad naudojant skiepus pacientai nesusirgs kraujospūdžio ligomis ir kraujospūdis nepakils, bet nekalbama apie tai, kad vakcina mažins jau padidėjusį kraujospūdį. Tai gudri reklaminė farmacijos kompanijų paskleista antis, kuri negali būti įrodyta, bet negali būti ir paneigta. Be 5-10 metų tyrimų vaistų poveikio įrodyti negalima, teigė D.Vasiliauskas.
Pasak kardiologo, padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti vieni vaistai visiems sergantiesiems netinka. Dažniausiai tai priklauso nuo įvairių priežasčių: žmogaus amžiaus, ar tas žmogus turi antsvorį, ar rūko, ar yra medžiagų sutrikimas ir dar padidėjęs širdies dažnis į kraujospūdį ir dar daugelio priežasčių, vardijo D. Vasiliauskas.
Naujausi komentarai