Vengrams nepatiko lietuviškas benzinas

2003-07-19
Romas PODERYS
Europos motorlaivių čempionato prizininku tapęs mūsų šalies sportininkas atrėmė įnoringų arbitrų atakas

Erčyje (Vengrija) įvykusiame Europos motorlaivių OSY-400 klasės čempionate kaunietis Tomas Česnys iškovojo bronzos medalį.

Per pastaruosius keletą metų lietuvis atkakliai siekė prizinės vietos, tačiau dėl įvairių priežasčių jam nepasisekdavo. Šį kartą T.Česnys laimėjo neakivaizdinę kovą ir su tendencingais arbitrais.

Europos čempionato finale lenktyniavo 16 sportininkų. Pirmasis plaukimas kauniečiui susiklostė nesėkmingai - atlikdamas posūkį jis kliudė žymeklį ir buvo nubaustas, todėl užėmė tik 12-ąją vietą. Varžybų šeimininkų proteguojama vengrė Noemi Kohut susidūrė su Italijos lenktynininku, bet kažkodėl išvengė sankcijų ir pakilo į 3-iąją vietą. Lyderiu tapo slovakas Marijanas Jungas, antroji vieta atiteko vokiečiui Oliveriui Lukasui.

Antrajame plaukime T.Česnys nusileido tik O.Lukasui, tačiau teisėjai susirūpino, ar ne per didelio oktaninio skaičiaus benziną vartoja Lietuvos atstovo motorlaivis. Kai kurie Vengrijos arbitrai netgi reikalavo anuliuoti kauniečio rezultatus, tačiau, įsikišus techninės komisijos vadovui, T.Česnys toliau tęsė varžybas. Tiesa, prireikė nusipirkti vengriško benzino...

Atkaklūs N.Kohut šalininkai nenurimo ir po trečiojo plaukimo (T.Česnys finišavo trečiasis, Vengrijos sportininkė - šeštoji). Jie pateikė oficialų protestą, esą lietuvis lenktyniauja vilkėdamas kostiumu, kuris neatitinka tarptautinių saugumo reikalavimų. Ginti kaunietį stojo... varžovai: O.Lukasas ir M.Jungas pareiškė pasitrauksią iš čempionato, jei T.Česnys bus diskvalifikuotas.

Paskutinis - ketvirtasis - plaukimas vyko ramiau, tačiau, pasak T.Česnio, jis buvo sunkiausias. “Žinojau, jog turiu puikią progą iškovoti medalį, todėl šiek tiek jaudinausi - išsekino tai, kas vyko čempionato užkulisiuose”, - sakė “Kauno dienos” korespondentui sportininkas.

Lietuvis vėl finišavo trečiasis, ir, susumavus keturių plaukimų rezultatus, surinko 750 taškų. Tai jam užtikrino bronzos medalį. Europos čempionu tapo O.Lukasas (1200), vicečempionu - M.Jungas (1000). Vengrei N.Kohut teko 4-oji vieta (521), estui Aivarui Kitseliui - 7-oji (243).

Šiemet Brodenbache (Vokietija) įvykusiame pasaulio čempionate T.Česnys užėmė 4-ąją vietą. Šį savaitgalį Europos čempionato prizininkas dalyvaus Kaune, Lampėdžiuose, vyksiančiame Lietuvos čempionato 3-iojo etapo varžybose.