Tarp olimpiečių — dar du lietuviai

2008-05-13
Romas PODERYS

Kelialapius į Pekino vasaros olimpines žaidynes iškovojo dar du Lietuvos sportininkai – imtynininkas ir stalo tenisininkė.

Fortūna nusišypsojo Italijoje įvykusiame graikų-romėnų imtynių olimpiniame atrankos turnyre antrąją vietą svorio kategorijoje iki 120 kilogramų užėmusiam Mindaugui Mizgaičiui.

Trenerių Grigorijaus Kozovskio ir Valentino Mizgaičio auklėtinis aštuntfinalyje nugalėjo kroatą Antoną Doką, ketvirtfinalyje – lenką Mareką Mikulskį, pusfinalyje privertė pasiduoti vokietį Marco Schmidtą ir tik finale turėjo pripažinti nugalėtoju tapusio graiko Panagiočio Papadopouloso pranašumą.

Be 28 metų M.Mizgaičio, Pekino olimpiniame graikų-romėnų imtynių turnyre varžysis dar du Lietuvos atstovai – pasaulio čempionato prizininkais tapę Valdemaras Venckaitis (iki 74 kg) ir Mindaugas Ežerskis (iki 96 kg).

M.Mizgaitis pirmą kartą olimpinėse žaidynėse debiutavo 2004 m. Atėnuose. Tuomet tarp 20 dalyvių jis užėmė vienuoliktąją vietą.

Vengrijoje buvo surengtos paskutinės stalo teniso olimpinės atrankos varžybos. Tarptautinė stalo teniso federacija (ITTF) pranešė, kad teisę vykti į Pekiną užsitikrino 1-17 vietas užėmusios sportininkės, o tarp laimingųjų yra ir kaunietė 31 metų Rūta Paškauskienė.

Lietuvė žaidėjų, kovojusių dėl 17-41 vietų, grupėje 4:1 įveikė tailandietę Anissarą Muangsuk, aštuntfinalyje 4:1 – Prancūzijos atstovę Carole Grundisch, ketvirtfinalyje 4:2 – čekę Renatą Strbikovą, pusfinalyje 4:0 – serbę Gabrielą Feher, lemiamame susitikime 4:1 – ukrainietę Tatjaną Soročinskają ir užėmė 17-ąją vietą.

Geriausia nepriklausomybės laikų Lietuvos stalo tenisininkė R.Paškauskienė yra dalyvavusi Atlantos ir Sidnėjaus olimpiadose.

Šiuo metu 69 mūsų šalies atletai (įskaitant vyrų krepšinio rinktinę) jau turi kelialapius į Pekino olimpines žaidynes.