T.Česnį aplenkė tik favoritai

2003-05-30
Romas PODERYS

Pasaulio motorlaivių čempionate kaunietis kovojo dėl prizinės vietos

Brodenbache (Vokietija) įvykusiame pasaulio motorlaivių OSY-400 klasės pasaulio čempionate kaunietis Tomas Česnys pakartojo pernykštę sėkmę - užėmė ketvirtąją vietą.

“Šiemet norėjau pasirodyti geriau, tačiau labiau patyrę varžovai patvirtino savo pranašumą. Matyt, turiu dar daugiau padirbėti, kad juos aplenkčiau”, - sakė “Kauno dienai” Lietuvos čempionas.

22 pasaulio čempionato dalyviai turėjo keturiais plaukimais įveikti 7,2 km ilgio trasą netoli Brodenbacho miesto tekančioje upėje. Varžybų favoritais buvo laikomi 2002 metų pasaulio ir daugkartinis Didžiosios Britanijos čempionas Kregas Speleris, Europos čempionas slovakas Marijanas Jungas, taip pat vokietis Oliveris Lukas.

Beje, T.Česnys neseniai Anglijoje įvykusiose varžybose buvo aplenkęs M.Jungą (tada nugalėjo K.Speleris, o kaunietis užėmė antrąją vietą). Lietuvio varžovai - vyresni už jį: Tomui - 21-eri metai, o K.Speleriui - 28-eri, O.Lukui - 35-eri, M.Jungui - 40 metų.

Po pirmojo plaukimo kaunietis buvo 3-iojoje vietoje (pirmavo K.Speleris ir O.Lukas). Antrojo plaukimo rezultatų dėl gausybės avarijų arbitrai neįtraukė į bendrąją įskaitą.

Paskelbus trečiojo plaukimo startą, neužsivedė T.Česnio motorlaivio variklis, tačiau po kelių akimirkų lietuvis išplaukė į trasą ir užėmė aukštą 4-ąją vietą.

Prieš lemiamą - ketvirtąjį - plaukimą Tomą nuo medalio skyrė vos vienas taškas (K.Speleris - 800 tšk., M.Jungas ir O.Lukas - po 395 tšk., T.Česnys - 394 tšk.). Paskelbus lenktynes, lietuvis iškart išsiveržė į antrąją poziciją, tačiau varžybos dėl Italijos sportininko avarijos buvo sustabdytos. Pakartojus startą, vėl neužsivedė kauniečio laivo variklis...

Vis dėlto T.Česnys po priverstinės pauzės tęsė kovą ir galutinėje įskaitoje užėmė 4-ąją vietą (521 tšk.). Pasaulio čempionu tapo K.Speleris (1100 tšk.), sidabro ir bronzos medaliai teko M.Jungui (795 tšk.) bei O.Lukui (620 tšk.).

“Nuo technikos kaprizų neapdraustas nė vienas sportininkas”, - apgailestavo kaunietis.

Šį sezoną T.Česnys atnaujino savo motorlaivį - Estijoje įsigijo naują laivo korpusą, varikliui iš JAV atkeliavo žiedai, stūmokliai. Tomas ir jį treniruojantis tėvas Romualdas Česnys planuoja ateityje išmėginti jėgas motorlaivių F-500 klasėje.

Birželio 6-8 dienomis T.Česnys dalyvaus Birštone vyksiančiame Lietuvos motorlaivių čempionato 1-ajame etape, o 14-15 d. Liepojoje (Latvija) su nacionaline rinktine - Baltijos šalių pirmenybėse. Liepos 12-13 d. kaunietis varžysis Europos čempionate Vengrijoje.