Šiaulietė bėgs finale

2003-07-19

Lenkijoje prasidėjusio Europos jaunimo (iki 23 metų) lengvosios atletikos čempionato merginų 1500 m bėgimo pirmajame pusfinalyje Lietuvos atstovė Rasa Drazdauskaitė finišavo pirmoji ir pateko į finalą.

Šiaulietė distanciją įveikė per 4 min. 14,90 sek. ir aplenkė 12 varžovių. Pusfinalio varžybose, kuriose dalyvavo 25 bėgikės, R.Drazdauskaitės rezultatas buvo trečiasis. Už lietuvę greičiau bėgo tik antrajame pusfinalyje pirmąsias dvi vietas užėmusios - atitinkamai rusė Olesia Čumakova (4:13,79) ir britė Natali Liuis (4:14,10). Finale šiandien dalyvaus 12 bėgikių. R.Drazdauskaitės asmeninis rekordas - 4 min. 07,78 sek.

Vaikinų 3000 m bėgimo su kliūtimis pirmajame pusfinalyje vilnietis Vitalijus Gorlukovičius tarp 15 dalyvių finišavo aštuntasis ir į finalą nepateko. Lietuvos atstovas distanciją įveikė per 8 min. 45,60 sek. Pusfinalio varžybose, kuriose kovojo 30 bėgikų, V.Gorlukovičiaus rezultatas buvo 15-asis.

Vaikinų disko metimo rungties atrankos varžybose vilnietis Andrius Butrimas tarp klasifikuotų sportininkų liko paskutinis, 29-asis. Lietuvis diską nusviedė 47 m 40 cm.

Nepasisekė ir Aurelijui Eirošiui ir Živilei Šikšnelytei.

Šuolių į aukštį varžybose A.Eirošius antruoju bandymu įveikė 2 m 18 cm aukštį, tačiau dėl didesnio išnaudotų bandymų skaičiaus antroje atrankos grupėje liko aštuntasis ir į finalą nepateko. Bendroje įskaitoje Lietuvos šuolininkas liko 14-asis tarp 24 dalyvių. Į finalą pateko devyni atletai įveikę 221 cm aukštį ir trys peršokę 218 cm, tačiau atlikę mažiau bandymų.

Ž.Šikšnelytė į tolį nušoko 6 m 9 cm ir antroje kvalifikacinėje grupėje liko dešimtoji, o bendroje įskaitoje tarp 20 dalyvių užėmė 16-ąją vietą. Iki finalinio dvyliktuko lietuvei pritrūko 23 cm.