NBA čempionų titulas - ”Spurs” krepšininkams

2005-06-25

NBA čempionato nugalėtojais tapo “San Antonio Spurs” krepšininkai, finalo lemiamose septintosiose rungtynėse ketvirtadienį namie 81:74 (18:16, 20:23, 19:18, 24:17) įveikę nugalėtojos titulą gynusią “Detroit Pistons” komandą ir laimėję seriją 4:3.

Trenerio Grego Popovičiaus vadovaujami “Spurs” krepšininkai NBA čempionatą laimėjo trečią kartą. Prieš tai jie stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje triumfavo 1999 ir 2003 metais.

Naudingiausiu finalo serijos žaidėju išrinktas “Spurs” ekipos puolėjas Timas Dankanas. Jis ketvirtadienį pelnė 25 taškus ir atkovojo 11 kamuolių. Argentinietis Emanuelis Džinobilis surinko 23, o Robertas Horis - 15 taškų. Beje, pastarasis NBA čempionu tapo šeštą kartą.

“Pistons” komandai 15 taškų pelnė Ričardas Hamiltonas, 13 - Čonsis Bilapsas, o Beno Voleso sąskaitoje - 12 taškų ir 11 atkovotų kamuolių.

Ketvirtadienį po pirmojo kėlinio “Spurs” pirmavo 18:16. “Pistons” laimėjo antrąjį kėlinį 23:20 ir išsiveržė į priekį 39:38. Didžiausias skirtumas per pirmuosius du kėlinius buvo šeši taškai.

Iki trečiojo kėlinio pabaigos likus 7 min. 40 sek., “Pistons” ekipa buvo įgijusi devynių taškų persvarą - 48:39. Tačiau “Spurs” sugebėjo pavyti varžovus - po trijų kėlinių rezultatas buvo lygus 57:57. Ketvirtajame kėlinyje aikštelės šeimininkai nebeleido “Pistons” krepšininkams išsiveržti į priekį. Likus žaisti 2 min. 54 sek., E.Džinobilis pataikė tritaškį ir “Spurs” atitrūko 72:65.

NBA čempionams išaiškinti septintųjų rungtynių prireikė pirmą kartą nuo 1994 metų.