Lietuvos boksininkas tapo pasaulio čempionu

2006-09-26

Naujienos iš odinės pirštinės meistrų varžybų

Varendorfas. Vokietijoje įvykusiame pasaulio kariškių (CISM) bokso čempionate aukso medalį supersunkaus (+91 kg) svorio kategorijoje iškovojo 2004 metais Atėnų olimpiadoje penktąją vietas užėmęs vilnietis Jaroslavas Jakšto.

Lietuvos boksininkas ketvirtfinalyje 31:18 nugalėjo Kinijos atstovą Li Biną, pusfinalyje 32:15 įveikė amerikietį Endriu Šeferdą, o finale 35:18 privertė pasiduoti rusą Konstantiną Chajsarovą.

Pasaulio kariškių čempionate, kuriame varžėsi 308 sportininkai iš 28 šalių, dalyvavo dar trys Lietuvos sportininkai.

Vilnietis Janas Kačianovskis (svorio kategorija iki 69 kg) 26:8 nugalėjo Šri Lankos atstovą Virą Sinchą, tačiau 3-iajame ketvirtfinalio raunde turėjo pripažinti Kataro boksininko Hakano Nuraidino pranašumą.

Kaunietis Donatas Bondorovas (iki 75 kg) pirmos kovos 3-iajame raunde palaužė Šri Lankos atstovą Anurudą Fernandą, bet kitame susitikime 11:28 pralaimėjo rusui Danilui Švedui.

Kitas Kauno boksininkas Vitalijus Subačius (91 kg) jau antrajame raunde parklupdė Indijos atletą Hardipą Sinchą, tačiau ketvirtfinalyje po atkaklios kovos 10:13 nusileido uzbekui Jasurui Mačanovui.

Lietuvos boksininkai kasmet iš CISM varžybų grįžta su apdovanojimais. 2003 m. pasaulio kariškių žaidynėse Italijoje sidabro medalį iškovojo J.Jakšto, bronzos - D.Bondorovas, 2004 m. planetos čempionate JAV trečiąsias vietas užėmė D.Bondorovas ir Andrejus Laušas, o pernai Pietų Afrikos Respublikoje surengtose pasaulio pirmenybėse J.Jakšto ir D.Bondorovas buvo apdovanoti bronzos medaliais.

Talinas-Kaliningradas.

Estijoje ir Kaliningrade (Rusija) įvyko tarptautiniai Europos bokso mėgėjų asociacijos (EABA) turnyrai, kuriuose sidabro medalius iškovojo Aurimas Naudžius ir Marius Vyšniauskas.

Kaunietis A.Naudžius “Karl Leman” tarptautiniame turnyre Estijos sostinėje nugalėjo šeimininkus Raminą Namedovą bei Jevgenijų Gorbačiovą ir pateko į svorio kategorijos iki 54 kg finalą. Finale lietuvis turėjo kovoti su baltarusiu Michailu Bernadskiu, tačiau dėl rankos traumos į ringą neiškopė ir liko antras.

Antrąją vietą 12-ajame “Gintarinių pirštinių” tarptautiniame turnyre Kaliningrade užėmė ir panevėžietis Marius Vyšniauskas, svorio kategorijos iki 51 kg finale trečiajame raunde turėjęs pripažinti lenko Rafalo Kačoro pranašumą.