Lengvaatlečių arenose

2005-09-29

Nida.

Šeštą kartą surengto Nidos pusės maratono (21 km) bėgimo ir Lietuvos čempionato nugalėtoju tarp vyrų tapo kaunietis Tomas Venckūnas. Nugalėtojo laikas - 1 valanda 9 minutės ir 45 sekundės.

T.Venckūnas aštuoniomis sekundėmis aplenkė antrąją vietą užėmusį Marių Diliūną iš Pakruojo ir 44 sekundėmis - trečiojoje pozicijoje likusį kaunietį Aurimą Skinulį.

Tarp moterų pusės maratono distanciją greičiausiai nubėgo klaipėdietė Eglė Krištaponytė (1:26:50), antra buvo molėtiškė Gailutė Keliuotienė (1:27:30), o trečiąją vietą užėmė vokietė Jonna Bžezicka (1:35:14). Lietuvos čempionato trečioji vieta atiteko Vilijai Damašickienei (1:38:39) iš Jonavos.

Frauenfeldas

. Šveicarijoje surengtose Europos jaunimo klubų čempionų taurės “C” grupės varžybose dalyvavo Klaipėdos “Nikės” komanda. Merginos užėmė 3-iąją vietą (97 taškai), vaikinai - 5-ąją (76,5 tšk.).

Europos jaunimo vicečempionė Lina Grinčikaitė laimėjo 100 m (11,97 sek.) bei 200 m (25,01 sek.) bėgimus ir buvo pripažinta geriausia turnyro sprintere.

Reda Judickaitė toliausiai numetė ietį (40,73 m). Dvi prizines vietas iškovojo Olga Kondratjeva: ji buvo antroji 1500 m (4 min. 57,55 sek.) ir trečioji - 800 m (2 min. 16,03 sek.) bėgimo varžybose. Antrąją vietą tarp trišuolininkių užėmė Gintarė Krūminaitė (11,09 m). Estafetėje 4 po 100 m klaipėdietės finišavo trečios (49,98 sek.).

Vaikinų varžybose dvi rungtis laimėjo Vytas Krištopaitis: šuolių į tolį (6,81 m) ir trišuolio (14,20 m). Šuolių į aukštį sektoriuje geriausiai pasirodė Mantas Andriuška (1,95 m). Valentinas Voveris buvo antras tarp ieties metikų (60,11 m).

Monte Karlas.

Tarptautinė lengvosios atletikos federacija (IAAF) ratifikavo keturis pasaulio rekordus. Vienas iš jų buvo pasiektas Kaune vykusiame Europos jaunimo (iki 20 metų) čempionate.

Liepos 21-ąją S.Dariaus ir S.Girėno stadione rusė Vera Sokolova 10000 metrų nužingsniavo per 43 min. 11,34 sek. ir pagerino planetos jaunimo rekordą, kuris priklausė kitai Rusijos sportininkei Liudmilai Jefimkinai (43:35,20).

IAAF taip pat ratifikavo rusės Jelenos Isinbajevos pasaulio šuolių su kartimi rekordą (5,01 m), kubietės Osleidis Menendes - ieties metimo (71,70 m) bei rusės Olimpiados Ivanovos - 20 km sportinio ėjimo (1 val. 25 min. 41 sek.).