Imtynininkų viltys nurėžtos perpus

2008-08-14
Romas Poderys

Velnio tuzino dieną - rugpjūčio 13-ąją - Pekino žaidynėse Lietuvos olimpiečiai pasižymėjo ne vien gerais, bet ir apgailėtinais rezultatais.

Į kovą - lyg apsnūdęs

Sporto specialistus bei sirgalius pribloškė Lietuvos graikų-romėnų imtynių atstovai - Aleksandras Kazakevičius (svorio kategorija iki 66 kg) ir Valdemaras Venckaitis (iki 74 kg).

"Padedami mokslininkų apskaičiavome, kad optimalią sportinę formą mūsų atletai turėtų įgyti jau Pekine. Per pasirengimo etapą sėkmingai įvykdėme visus sau iškeltus uždavinius. Mūsų sportininkai verti kovoti dėl aukščiausių vietų", - prieš olimpiadą kalbėjo šalies graikų-romėnų imtynių rinktinės vyriausiasis treneris Ruslanas Vartanovas.

50 proc. R.Vartanovo lūkesčių jau tikrai neišsipildys, nes A.Kazakevičius ir V.Venckaitis pralaimėjo pirmąsias kovas ir baigė pasirodymą olimpiadoje.

2006-aisiais Kinijoje į pasaulio čempionato aštuntuką patekęs A.Kazakevičius pripažino panašių aukštumų niekad nepasiekusio baltarusio Michailo Semionovo pranašumą, o 2007 m. planetos pirmenybių bronzos medalio laimėtojas V.Venckaitis netikėtai nusileido toli nuo imtynių elito esančiam Sixto Barrerai iš Peru.

"Išėjo ant kilimo tarsi miegodamas", - apie V.Venckaitį sakė R.Vartanovas.
Abu atletai negalėjo paaiškinti, kas jiems atsitiko. Iš V.Venckaičio tikėtasi 1-8 vietų (liko 14-asis), A.Kazakevičiaus - 5-10 (užėmė 15-ąją poziciją). Vienas mūsiškių varžovų - M.Semionovas - vakar iškovojo bronzą.

Šiandien jėgas išmėgins dar du mūsų imtynininkai: Mindaugas Ežerskis (iki 96 kg) kausis su iraniečiu Ghasemu Rezaei, o Mindaugas Mizgaitis (iki 120 kg) - su turku Riza Kayaalpu.

Vilnietis pranoko lūkesčius

Vilčių patekti į aštuntuką, kuriame ir 4-8 vietos pagal olimpinius kriterijus yra vertinamos kaip prizinės, neprarado irkluotojas Mindaugas Griškonis.

Vienviečių valčių varžybose dalyvaujantis 22-ejų vilnietis vakar 2-ojoje pusfinalio grupėje 2000 m įveikė per 7 min. 20,32 sek., liko paskutinis - šeštasis - ir į A finalą nepateko, tačiau šiandien B finale tęs kovą dėl 7-12 vietų.

Žaidynių debiutantui M.Griškoniui dėl kelialapio į pagrindinį finalą teko grumtis su pasaulio irklavimo grandais - planetos vicečempionu čeku Ondrejumi Syneku (7 min. 03,57 sek., 1-oji vieta), pasaulio taurės laimėtoju britu Alanu Campbellu (7 min. 05,24 sek., 2), triskart pasaulio čempionu Mahe'u Drysdale'u (7 min. 05,57 sek., 3) iš Naujosios Zelandijos, 2006 m. planetos pirmenybių prizininku amerikiečiu Kenu Jurkowskiu (7 min. 11,52 sek., 5).

Prieš olimpiadą trenerio Alfonso Mikšio auklėtiniui, 2007 m. pasaulio jaunimo ir Europos vicečempionui, buvo prognozuojamos 8-16 vietos.

E.Pučinskaitė neatsigavo

49-erių metų Prancūzijos dviratininkė Jeannie Longo-Ciprelli įrodė, kad jai negalioja sąvokos "nuovargis", "metų našta", "psichologinis išsekimas".

Atlantos olimpiados čempionė Pekine atskirojo starto lenktynėse užėmė 4-ąją vietą, į priekį praleidusi tik 34-erių pasaulio čempionę amerikietę Kristin Armstrong, 25-erių britę Emmą Pooley ir 36-erių šveicarę Karin Thurig. Iki bronzos medalio J.Longo-Ciprelli pritrūko truputį daugiau nei sekundės.

Mūsų Edita Pučinskaitė tarp 25 lenktynininkių užėmė 23-iąją vietą, 23,5 km nuvažiavusi per 38 min. 55,37 sek. Lietuvė, šioje rungtyje nekėlusi didelių tikslų, nuo čempionės atsiliko 4 min. 3,65 sek.

Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) generalinio sekretoriaus Antano Taučiaus nuomone, 32-ejų E.Pučinskaitė nespėjo atsigauti po sunkių grupinių lenktynių, kurias baigė 9-oji. Tikėtasi, kad E.Pučinskaitė olimpiadoje užims 3-8 vietas.

Regatą sutrikdė štilis

Geltonojoje jūroje vykstančioje olimpinėje buriavimo olimpinėje regatoje po trečiojo "Laser Radial" klasės plaukimo į 3-iąją vietą iš 4-osios pakilo Gintarė Volungevičiūtė.
Vakar lietuvė užėmė aštuntąją vietą ir bendroje įskaitoje turi 24 baudos taškus.
Lydere po trijų plaukimų liko 15 baudos balų surinkusi amerikietė Anna Tunnicliffe. Antrojoje vietoje su 22 baudos balais - kroatė Mateja Petronijevič.
4-asis plaukimas dėl štilio buvo atšauktas, jis turėtų vykti šiandien.

"Nebuvo vėjo ir trečiajame plaukime. Sportininkės starto laukė ant vandens daugiau kaip dvi valandas. Paskui buvo falšstartas, vėl visos jachtos grįžo atgal. Dar vienas startas. Gintarė plaukė lyderių grupėje, bet rizikavo, pažeidė taisykles ir išvydo įspėjančią geltoną teisėjų vėliavėlę. Tada apsiramino ir finišavo aštunta", - apie trečiąjį plaukimą pasakojo G.Volungevičiūtės treneris Linas Eidukevičius.

V.Janušaitis pagerino rekordą

Į pusfinalį prasimušė Lietuvos plaukikų lyderis Vytautas Janušaitis, vakar 200 m kompleksiniu būdu įveikęs per 1 min. 59,63 sek. ir pagerinęs sau nuo 2005-ųjų priklausiusį nacionalinį rekordą (buvo 1 min. 59,72 sek.).

6-ojoje atrankos grupėje kaunietis užėmė 4-ąją vietą. Nugalėjo jau penkis aukso medalius Pekine iškovojęs amerikietis Michaelas Phelpsas - 1 min. 58,65 sek. Bendrojoje įskaitoje lietuvio rezultatas - 11-asis. Greičiausiai plaukė JAV atstovas Ryanas Lochte - 1 min. 58,15 sek.

Raminta Dvariškytė 200 m krūtine nuplaukė per 2 min. 33,32 sek. ir 1-ojoje atrankos grupėje užėmė pirmąją vietą.

Lietuvės rezultatas bendrojoje įskaitoje - 35-asis tarp 40 dalyvių. Vilnietė pusfinalyje nedalyvaus. Geriausiai kvalifikacinėse varžybose pasirodė olimpinį rekordą pasiekusi amerikietė Rebecca Soni - 2 min. 22,17 sek.

Bokso ringe Jaroslavas Jakšto (svorio kategorija daugiau nei 91 kg) grūmėsi su Nigerijos kovotoju Onoriode Ohwarieme.  Susitikimą rezultatu 11:1 laimėjo vilnietis ir pateko į ketvirtfinalį.