Į FEL viršūnę veržiasi ”Uniks” ir ”Maroussi”


2004-04-24
Į FEL viršūnę veržiasi ”Uniks” ir ”Maroussi”

Tarp pretendentų į FIBA-Europa lygos čempionų titulą yra du Lietuvos krepšininkai

Vyrų krepšinio klubų FIBA-Europa lygos (FEL) turnyro finale šiandien susitiks Sauliaus Štombergo ir Eurelijaus Žukausko Kazanės “Uniks” (Rusija) ir Atėnų “Maroussi” (Graikija) komandos.  

Lietuviai - Rusijos ekipų lyderiai  

Kazanėje vykstančių FEL finalo ketverto varžybų pusfinaliuose “Uniks” sutriuškino Kšyštofo Lavrinovičiaus ekipą Permės “Ural-Great” (Rusija) 93:68, o graikai įveikė Virginijaus Praškevičiaus klubą Tel Avivo “Hapoel” (Izraelis) 92:74.

Kaip jau pranešta, puikias rungtynes sužaidė S.Štombergas, per 33 min. pelnęs 29 taškus (dvitaškiai 5/8, tritaškiai 6/8, baudos 1/2). Sėkmingai rungtyniavo ir Eurelijus Žukauskas, kuris per 23 min. surinko 15 taškų (dvitaškiai 5/6, baudos 5/8), atkovojo 7 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Sergejaus Belovo ir Valdemaro Chomičiaus treniruojamai Permės ekipai K.Lavrinovičius per 32 min. įmetė 26 taškus (dvitaškiai 4/7, tritaškiai 3/5, baudos 9/12), atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, blokavo 1 metimą, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, suklydo 6 ir prasižengė 4 kartus.  

Žydai ir graikai derėjosi viešbutyje  

Kitame pusfinalyje po dviejų kėlinių graikai dar buvo besivejančiųjų vaidmenyje (37:41), tačiau trečiąjį laimėjo net 31:13 ir nepaliko jokių vilčių Izraelio klubui. Beje, vienas iš šio mačo teisėjų buvo kaunietis Virginijus Dovidavičius.

V.Praškevičius “Hapoel” ekipai per 31 min. pelnė 6 taškus (dvitaškiai 2/6, tritaškiai 0/2, baudos 2/4), atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, padarė 1 klaidą ir prasižengė 4 kartus.

Beje, Rusijos žiniasklaida atkreipė dėmesį į tai, kad į Kazanę atvykusios “Maroussi” ir “Hapoel” delegacijos nenorėjo gyventi viename viešbutyje “Miraž” ir sutiko įsikurti jame tik po derybų, kurioms tarpininkavo net FIBA-Europa atstovai.

Dienraščio “Sovetskij sport” reporteris suskaičiavo, kad į finalo ketverto varžybas “Hapoel” atsivežė 100 sirgalių, kelias dėžes mineralinio vandens ir 300 paketų servetėlių bei tualetinio popieriaus.  

FEL direktorius kalbėjo apie ULEB  

Spaudos konferencijoje FEL direktorius Naras Zanolinas neiškentė neaptaręs FIBA-Europa ir ULEB santykių. Jis pareiškė, jog dialogas tarp šių konkuruojančių organizacijų yra nutrūkęs.

“Dėl to nieko nekaltinu. Mūsų prieštaravimai - ne dalykinio, bet filosofinio pobūdžio. FIBA-Europa nesivadovauja vien biznio prioritetais, o ULEB krepšinį vertina pirmiausiai kaip verslo rūšį. Mes, skirtingai nei ULEB, suteikiame galimybes varžytis visiems - ir turtingiems, ir kukliai gyvenantiems klubams.

Būkime realistai: modelis, kurį Europos krepšiniui pasiūlė ULEB, žlunga. Jis nukopijuotas nuo Ispanijos ACB lygos. O kas dabar vyksta šioje šalyje? ACB biudžetas sumažintas 50 procentų, pajamos iš televizijos transliacijų sumažėjo nuo 13 milijonų iki 1,3 milijono eurų per metus. Tas pats ir ULEB varžybose.

Mes niekam nežadame mistinių pajamų, todėl tvirtinti, kad FIBA-Europa nemoka uždirbti pinigų - nekorektiška. Tai, ką mums skiria rėmėjai, atitenka klubams. Tokia pozicija sąžiningesnė”, - aiškino FIBA-Europa pareigūnas.

KD inf.