Eurolygos ketvirtfinalyje - šeimininkų pergalės

2006-04-06
Dovilė KAMARAUSKIENĖ

Mače su čempionų klubu itin naudingai žaidė “Olympiakos” legionierius iš Lietuvos R.Seibutis

Eurolygos vyrų krepšinio turnyre šiandien vyks antrosios ketvirtfinalių rungtynės, po kurių gali paaiškėti pirmieji finalo ketverto dalyviai.

Pirmuosius mačus užvakar laimėjo namuose žaidusios ir porų favoritėmis vadinamos komandos. Šiame etape ekipos kovos iki dviejų pergalių. Eurolygos finalo ketverto varžybos vyks balandžio 28-30 dienomis Prahoje (Čekija).

J.Kazlauskas tikisi revanšo

Pirėjo “Olympiakos” (Graikija), vienintelis iš aštuonių stipriausių Europos klubų, turintis savo gretose lietuvių, Tel Avive (Izraelis) turėjo pripažinti čempionų titulą ginančios “Maccabi” ekipos pranašumą 87:78 (27:23, 24:19, 19:20, 17:16).

“Tikiuosi, kitą savaitę grįšime į Tel Avivą žaisti trečiųjų rungtynių, - po mačo sakė “Olympiakos” strategas iš Lietuvos Jonas Kazlauskas. - Šįkart turėjome daug problemų gindamiesi, o paskutinėmis minutėmis neįmetėme ir svarbių metimų. Jeigu būtų galėjęs ilgiau žaisti Sofoklis Skortsanitis, būtume turėję daugiau šansų laimėti”.

206 cm ūgio vidurio puolėjas S.Skortsanitis dėl greitai surinktų trijų pražangų daug laiko praleido ant atsarginių suolo, o trečiajame kėlinyje sugrįžęs į aikštę jis iškart prasižengė ir ketvirtąjį kartą. Iš viso “Olympiakos” milžinas žaidė tik 13 minučių, per kurias spėjo pelnyti 10 taškų ir atkovoti 7 kamuolius.

Rezultatyviausias Pirėjo gretose buvo 20 taškų pelnęs Tajusas Ednis. Efektyviausiai rungtyniavo 13 taškų įmetęs ir 19 naudingumo balų surinkęs lietuvis Renaldas Seibutis. Jis per 27 minutes pataikė visus 3 tritaškius, 7 iš 9 baudų, prametė tritaškį, atliko rezultatyvų perdavimą, atkovojo 7 kamuolius, išprovokavo 5 varžovų pražangas ir kartą suklydo.

Rezultatyviausi - amerikiečiai

Maskvos CSKA (Rusija) namuose 66:57 (26:17, 11:14, 15:10, 14:16) įveikė Stambulo “Efes Pilsen” (Turkija). Džonas Holdenas CSKA ekipai pelnė 19 taškų. “Efes Pilsen” legionierius Henris Domerkantas įmetė 24.

Atėnų “Panathinaikos” (Graikija) 84:72 (24:21, 19:16, 18:21, 23:14) laimėjo prieš Vitorijos “TAU Ceramica” (Ispanija). Maikas Batistė nugalėtojams pelnė 15 taškų. “Tau Ceramica” pasižymėjo 20 taškų surinkęs Luisas Skola.

Ispanų derbyje Barselonos “Winterthur FCB” 72:58 (17:18, 17:8, 16:14, 22:18) nepaliko vilčių Madrido “Real” klubui.

Rezultatyviausi buvo amerikiečiai: Barselonos ekipai Šeimondas Viljamsas įmetė 23 taškus, “Real” gynėjas Luisas Bulokas - 19.

Turo naudingiausieji

Naudingiausiu savaitės žaidėju, surinkęs 38 balus, tapo “Maccabi” vidurio puolėjas iš Kroatijos Nikola Vujčičius. Per 36 minutes į “Olympiakos” krepšį jis įmetė 23 taškus (dvitaškiai 9/12, tritaškiai 1/2, baudos 2/4), atkovojo 7 ir perėmė 4 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, blokavo du varžovų metimus, 4 kartus suklydo ir privertė prasižengti varžovus 9 kartus.

Antrąją vietą tarp naudingiausių pirmųjų ketvirtfinalio rungtynių žaidėjų užėmė 30 balų surinkęs “Efes Pilsen” (Turkija) gynėjas amerikietis H.Domerkantas.

Dar vienas amerikietis Š.Viljamsas iš “Winterthur FCB”, surinkęs 29 naudingumo balus, liko trečias.