Čempiono nesutrikdė braziliški pavojai

2011-07-21
Romas Poderys

Lietuvos orientacininkas Simonas Krėpšta savo sportinių trofėjų kolekciją papildė dar vienu apdovanojimu – pasaulio kariškių sporto žaidynių aukso medaliu.

Įspėjo apie vabzdžius

Brazilijoje vykstančiose penktosiose Tarptautinės kariškių sporto tarybos (CISM) sporto žaidynėse kaunietis S.Krėpšta laimėjo orientavimosi sporto vidutinės trasos varžybas – 4,3 km distanciją su 18 kontrolinių punktų įveikė per 24 min. 13 sek.

Sidabro medalis įteiktas austrui Gernotui Kerschbaumeriui (24 min. 38 sek.), bronzos – šveicarui Andreasas Kyburzui (24 min. 52 sek.).

Vilius Aleliūnas ir Donatas Stulgys pasidalijo 12-ąją vietą (abiejų laikas – 26 min. 12 sek.), Darius Sadeckas liko 49-asis (29 min. 59 sek.). Rungtyje dalyvavo 160 orientacininkų iš 28 šalių, 18 iš jų varžybų nebaigė – buvo diskvalifikuoti.

Moterų varžybose (2,9 km su 10 kontrolinių punktų) iš lietuvių geriausiai sekėsi Sandrai Paužaitei, kuri užėmė penktąją vietą – 26 min. 2 sek.). Indrė Valaitė buvo devinta – 26 min. 36 sek.

Aukso medalį iškovojo latvė Aija Skrastinia – 23 min. 43 sek., pasaulio vicečempione tapo lenkė Darja Lajn – 23 min. 44 sek., trečiąją vietą užėmė estė Annika Rihma – 25 min. 39 sek.

Dalis orientacininkų trasos prilygo džiunglėms. Varžybų organizatoriai įspėjo sportininkus, kad netoli Rio de Žaneiro esančioje Horto de Avelar vietovėje gyvatės ne tokios pavojingos, kaip nuodingi vabzdžiai ir patarė saugotis pirmiausia jų.

Vakar Lietuvos orientacininkai dalyvavo ilgosios trasos varžybose.

Krepšininkai – nesulaikomi

CISM žaidynių vyrų krepšinio turnyre sėkmingai kaunasi mūsų šalies rinktinė, laimėjusi trejas rungtynes iš eilės.

Pirmame B grupės mače lietuviai 65:61 nugalėjo turnyro šeimininkus brazilus, po to 82:69 – Kataro komandą ir 86:53 sutriuškino Uzbekistano krepšininkus. Vakar mūsiškiai išmėgino jėgas su kazachais, šiandien žais su italais.

A grupėje nesėkmės kartėlio kol kas nepatyrė JAV ir Graikijos rinktinės. Po du susitikimus pralaimėjo Pietų Korėjos, Kipro bei Trinidado ir Tobago ekipos, nė vienos pergalės neiškovojo kanadiečiai.

Nesiseka Lietuvos paplūdimio tinklinio duetams.

Moterų varžybose Aušra Gergelytė ir Birutė Krikščionaitytė 0:2 pralaimėjo JAV bei Šri Lankos atstovėms. Tokiais pat rezultatais šių šalių tinklininkams nusileido ir Andrius Česnauskas su Tomu Vievesiu.

Bokso turnyre Mantvydas Miliauskas (svorio kategorija iki 81 kg) 5:8 pralaimėjo Kenijos atletui Joshua Ndere.

2007-ieji buvo dosnūs

Pasaulio kariškių sporto žaidynės kas ketverius metus rengiamos nuo 1995-ųjų – tąkart jos įvyko Romoje (Italija). Nuo 2010-ųjų vyksta ir CISM jaunimo bei žiemos žaidynės.

2007 m. Indijos mieste Hyderabade Lietuvos kariuomenės sportininkai iškovojo šešis bronzos medalius.

Graikų-romėnų imtynių varžybose pasižymėjo Mindaugas Ežerskis, Svajūnas Adomaitis ir Laimutis Adomaitis. Vyrų rankinio turnyro pusfinalyje lietuviai 30:37 pralaimėjo baltarusiams, o mače dėl 3-iosios vietos 37:27 įveikė Pietų Korėjos rankininkus.

Bronzos apdovanojimus taip pat pelnė ieties metikė Indrė Jakubaitytė ir dziudo meistras Albertas Techovas.