BBL čempionate – dešimtoji pergalė

2009-02-14
KD inf.

Dešimtąją pergalę Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) Elito divizione iškovojo Kauno "Žalgiris", namuose 69:64 įveikęs Latvijos čempionę Rygos "Barons-LMT" ekipą.

Kauniečiai atsirevanšavo už pralaimėjimą pirmajame varžybų rate - 77:83.

Šį kartą pirmieji taškus pelnė latviai, tačiau po to jie įklimpo žalgiriečių gynybos užtvarose. Kauno komanda atsiplėšė 14:3, o antrajame kėlinyje dar labiau padidino persvarą – 34:22. Svečiai iš Latvijos gelbėjosi tiksliais tolimais metimais ir priartėjo – 31:38, 45:48 ir baigiantis trečiajam kėliniui išlygino – 54:54.

Paskutinįjį ketvirtį Rygos ekipa pradėjo tolimais Armando Škelės ir Kasparo Berzinio šūviais ir "Barons-LMT" išsiveržė į priekį 60:56. Tritaškiu atsakęs Mantas Kalnietis ir iš vidutinio nuotolio pataikęs Dainius Šalenga sugrąžino pusiausvyrą – 61:60. Iki dvikovos pabaigos likus maždaug dviem minutėms, žalgiriečiai baudų metimais šiek tiek atitrūko - 67:62.

Rezultatas

"Žalgiris" – "Barons-LMT" 69:64 (23:18, 15:13, 16:23, 15:10). J.Mačiulis (7 atkovoti, 4 perimti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai) ir P.Jankūnas (6/9 dvitaškių, 2/2 baudų, 8 atkovoti kamuoliai) – po 14, D.Šalenga 11, T.Klimavičius 10 (11 atkovotų kamuolių, 6 iš jų – puolime), M.Kalnietis 8 (6 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai), Ž.Janavičius 7, E.Žukauskas 5/A.Škelė 20, K.Beržinis 15, T.Abernethy 9.