Australijos krepšininkai laimėjo 38 taškų skirtumu

2008-08-14
kaunodiena.lt, krepsinis.net

Pirmąją pergalę olimpinių žaidynių vyrų krepšinio turnyro A grupėje iškovojo ir šansus patekti į ketvirtfinalį išsaugojo Australijos rinktinė. Ketvirtadienį australai 106:68 (28:15, 25:14,22:19, 31:20) sutriuškino autsaiderį Iraną.

Australai jau pačioje rungtynių pradžioje pasiuntė varžovus į nokdauną, kai pirmų trijų minučių atkarpą laimėjo 14:1. Nesulaikomai rungtyniavusio B.Newley dėka australai ir toliau didino savo pranašumą bei po pirmojo kėlinio jau pirmavo 28:15.

Antrajame ketvirtyje vaizdas aikštelėje nesikeitė. Po dviejų Davido Anderseno baudos metimų antrojo kėlinio viduryje australų persvara padidėjo iki dvidešimties taškų - 37:17. Nors po septynių Mohamedo Nikkhato taškų skirtumas buvo gerokai aptirpęs (39:27), B.Newley ir Patricko Millso metimų dėka dar iki pertraukos skirtumas vėl pasiekė dvidešimt taškų - 47:27. Iki pertraukos australai dar šiek tiek padidino persvarą ir įpusėjus mačui pirmavo 53:29.

Antroje mačo pusėje didesnės intrigos jau nebebuvo. Australai ne tik išlaikė per du pirmus ketvirčius įgytą persvarą, bet ir ją palaipsniui didino. Po trijų ketvirčių komandas jau skyrė 27 taškai - 75:48.

Paskutiniame ketvirtyje Australijos rinktinės gretose jau žaidė mažiau rungtyniaujantys krepšininkai, tačiau, nepaisant to, Australija tolimų metimų serija baigė rungtynes ir iškovojo triuškinančią pergalę rezultatu 106:68.