A.Skujytė pralaimėjo tik Atėnų žaidynių čempionei

2005-07-05

Savaitgalį Suomijoje vykusiose Europos taurės lengvosios atletikos pirmosios lygos daugiakovininkių varžybose Lietuvos rinktinė surinko 16 791 tašką ir komandinėje įskaitoje užėmė ketvirtąją vietą.

Tai - aukščiausia Lietuvos daugiakovininkių vieta per visą dalyvavimo šiose varžybose istoriją. Tokį rezultatą lėmė ne tik geras olimpinės vicečempionės Austros Skujytės startas, bet ir neblogas Viktorijos Žemaitytės rezultatas.

Pirmoji vieta atiteko Estijos (17 070 tšk.) rinktinei, kuri aplenkė Švediją (16 988 tšk.) bei Italiją (16 892 tšk.).

Žemiau Lietuvos komandos liko Graikija (16 693 tšk.), Čekija (15 998 tšk.), Prancūzija (15 186 tšk.) ir Austrija (14 954 tšk.).

Individualioje įskaitoje nugalėjo olimpinė čempionė švedė Karolina Kluft (6688 tšk.).

Antroji vieta atiteko A.Skujytei (6206 tšk.). Penktoje vietoje liko naują asmeninį septynkovės rekordą (5831 tšk.) pasiekusi kaunietė Viktorija Žemaitytė. Ankstesnis Lietuvos sportininkės rekordas buvo 5810 taškų. Varžybose Suomijoje ji pagerino 200 m bėgimo (25,66 sek.) ir šuolio į tolį (6,09 m) asmeninius rekordus.

Kitų Lietuvos sportininkų rezultatai buvo kuklesni: Lina Andrijauskaitė liko 28-ojoje (4754 tšk.) vietoje, o Enrika Baliutavičiūtė (4694 tšk.) - 30-ojoje.