”Žalgiris” žengia į finalą

2004-04-24

Kauno krepšininkai pergale pradėjo LKL pusfinalį

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionai Kauno žalgiriečiai vakar savo aikštėje rezultatu 101:76 (29:22, 27:23, 18:21, 27:10) nugalėjo Vilniaus “Sakalų” komandą ir pusfinalio iki trijų pergalių serijoje pirmauja 1:0. Antrasis šių komandų susitikimas vyks sekmadienį vilniečių aikštėje.

“Sakalai” palūžo ketvirtajame kėlinyje

Reguliarųjį LKL sezoną kauniečiai visus keturis kartus be problemų buvo įveikę “Sakalus” - 106:88, 101:83, 86:61 ir 104:93. Be didesnės intrigos susiklostė ir vakarykštė dvikova.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo vilniečiai, išsiveržę į priekį 5:1, tačiau jau 4-ąją minutę rezultatas buvo lygus. Dar po penkių minučių žalgiriečiai pirmavo 27:20, o 13-ąją antrojo kėlinio minutę - 39:22.

Šiuo momentu atrodė, kad “Žalgiris” pradėjo triuškinti varžovus, juolab kad keturis kartus buvo prasižengęs Artūras Masiulis, tris - Rolandas Matulis.

Vis dėlto tiksliais tolimais metimais “Sakalai” priartėjo - 47:43. Susitelkę gynyboje, kauniečiai vėl perėmė iniciatyvą ir padidino persvarą - 56:45.

Vilniečiai nepalūžo ir beveik visą trečiąjį kėlinį neleido “Žalgiriui” įsibėgėti, kol galiausiai sušvelnino skirtumą iki minimalaus - 65:64. LKL čempionai atsitiesė tik Arvydo Sabonio dėka.

Ketvirtąjį kėlinį Kauno krepšininkai žaidė taip, kaip pridera favoritams, todėl skirtumas iškart šoktelėjo jų naudai - 35-ąją minutę “Žalgiris” pirmavo 86:69.

Čempionai nepamiršo nesėkmės Tel Avive

“Neblogai žaidėme trisdešimt penkias minutes, tačiau per paskutines penkias pakrikome. Daugiausiai nerimo kelia gynyba, per daug taškų mums žalgiriečiai įmetė po greitų kontratakų. Kauniečiai - stiprūs varžovai, tačiau pasistengsime su jais dar rimčiau susigrumti Vilniuje”, - po mačo sakė “Sakalų” vyriausiasis treneris Linas Šalkus, pridūręs, jog jo ekipai trūko traumuoto Aivaro Kiaušo.

“Tai, kad esame stipresni, įrodėme, bet žaidėme negražiai. Vilniečiai išsiaiškino mūsų trūkumus, o mes, be to, dar neišnaudojome Arvydo Sabonio. Tas juodas šleifas po skaudaus pralaimėjimo Tel Avive vis dar velkasi paskui mus ir tebeturi įtakos krepšininkų nuotaikai bei žaidimui”, - teigė “Žalgirio” strategas Antanas Sireika.

Iš rungtynių protokolo.

Taškus pelnė: “Žalgiriui” - M.Timinskas 20 (7 atkovoti kamuoliai), A.Sabonis 17 (10 atkovotų kamuolių), T.Berdas (7 atkovoti kamuoliai) ir E.Kota (5 rezultatyvūs perdavimai) po 12, S.Serapinas 11 (6 rezultatyvūs perdavimai), V.Ginevičius 9, A.Javtokas 8, D.Šalenga 7, G.Gustas 3, A.Bagatskis 2; “Sakalams” - G.Vileita, M.Sakalauskas (8 atkovoti kamuoliai) ir R.Matulis po 14, R.Seibutis 8, E.Redeckas 7, A.Masiulis 6, M.Česnauskis 5, E.Kučiauskas ir R.Skaisgirys po 3, R.Vaičius 2. Taiklumas: dvitaškiai - 33/49 (67 proc.) ir 17/40 (42 proc.), tritaškiai - 5/16 (31) ir 10/27 (37), baudų metimai - 20/28 (71) ir 12/19 (63). Atkovota kamuolių - 45 ir 23, perimta - po 13. Rezultatyvūs perdavimai - 27 ir 9. Klaidos - 22 ir 20.

Pirmoji dvikova - be R.Javtoko

Šiandien pirmąsias pusfinalio rungtynes žais kitos dvi ekipos - Vilniaus “Lietuvos rytas” ir Šiaulių “Šiauliai”.

Vilniečiai - mačo favoritai, laimėję visas ketverias šio čempionato tarpusavio rungtynes (81:49, 75:62, 93:65 ir 97:70), tačiau sostinės komandai šį vakarą dar negalės padėti diskvalifikuotas vidurio puolėjas Robertas Javtokas.

Lig šiol “Lietuvos rytas” ir “Šiauliai” LKL atkrintamosiose varžybose buvo susitikę vieną kartą: 2001 metais pusfinalį vilniečiai laimėjo 2:0.

Vilniaus klubas LKL pusfinalyje rungtyniaus septintą kartą. “Lietuvos rytas” yra laimėjęs penkias pusfinalio serijas iš šešių ir iškovojo 11 pergalių per 13 rungtynių. Vilniečiams į finalą nepavyko patekti tik 1998 metais, kai jie nusileido “Žalgiriui” 0:2.

Šiaulių ekipa pusfinalyje kovos aštuntą kartą. Šiauliečiai šiame varžybų etape pralaimėjo visas 15 rungtynių.