”Kaunas” išnaudojo nesėkmių limitą


2005-05-19
”Kaunas” išnaudojo nesėkmių limitą

Lietuvos futbolo A lygos čempionato pirmojo rato staigmena - permainingas titulą ginančios komandos žaidimas

Lietuvos futbolo A lygos pirmenybių pirmąjį ratą užtikrintai laimėjo Panevėžio “Ekrano” komanda, įveikusi visus varžovus ir nepraradusi nė taško, tačiau tai - ne staigmena.

Didžiausias šio etapo netikėtumas - trys šalies čempiono Kauno FBK “Kaunas” pralaimėjimai. Nustebino Šilutės “Šilutė”, prasčiau nei laukta pasirodė Vilniaus “Žalgiris”.

Specialistų pagyros “Ekranui”

Po pirmojo rato čempionato lyderis “Ekranas” prieš pagrindinius konkurentus kauniečius buvo įgijęs solidžią devynių taškų persvarą (neskaičiuojame “Kauno” pergalės prieš “Žalgirį” 2:0 ir “Ekrano” pralaimėjimo Klaipėdos “Atlantui” 1:2, nes tai buvo atkelti antrojo ir trečiojo ratų mačai).

Futbolo specialistai pripažįsta, kad kol kas panevėžiečiai demonstruoja geriausią žaidimą.

“Iš Lietuvos komandų “Ekranas” palieka geriausią įspūdį. Kolektyvas subalansuotas, žaidėjai subrendę”, - Panevėžio ekipą gyrė “Žalgirio” vyriausiasis treneris Saulius Širmelis.

Dar daugiau komplimentų lyderiams išsakė Marijampolės “Sūduvos” strategas italas Rinas Lavezinis.

“Šį sezoną “Ekraną” jau drąsiai galima vadinti europinio lygio komanda. Mane nustebino panevėžiečių mentalitetas, žaidimo supratimas ir atakuojantis futbolas. “Ekranas” - puiki ekipa”.

“Mačiau tik vienerias panevėžiečių rungtynes. Per jas “Ekranas” paliko solidžios komandos įspūdį”, - “Kauno dienai” teigė Lietuvos futbolo rinktinės vyriausiasis treneris Algimantas Liubinskas.

Po pralaimėjimų pakeitė trenerį

Šešiskart šalies čempionas “Kaunas” pirmajame rate nusileido Vilniaus “Vilniui” (0:1), Vilniaus “Vėtrai” (0:2) ir “Ekranui” (0:1).

Kauniečių pralaimėjimai netikėti. Klubo savininką suerzino jau pirmoji komandos nesėkmė, o po antrosios su vyriausiojo trenerio pareigomis turėjo atsisveikinti Valdas Ivanauskas.

“Kauno” komandai čempionų titulas jau buvo tapęs kasdienybe. Nuo 1999-ųjų, kai kauniečiai pirmą kartą iškovojo aukso medalius, “Kaunas” šalies pirmenybėse tik du kartus buvo patyręs po tris pralaimėjimus - 2001 metais ir pernai. 2000, 2002 ir 2003 metais Lietuvos čempionai suklupo po du kartus, o 1999-aisiais vos vieną (pastarajame čempionate komandos žaidė tik du ratus).

Šiemet kauniečiai jau išnaudojo įprastą pralaimėjimų limitą, nors iki sezono pabaigos liko dar trys ratai.

Pasigenda solidumo

Futbolo specialistai nelabai linkę komentuoti, kodėl “Kaunas” šiemet žaidžia nesėkmingai.

“Nenoriu kištis į klubo vidaus reikalus. Pasakysiu tik tiek: “Kaunas” neaiškiais principais komplektuoja komandą, o jos žaidimas neatrodo solidžiai”, - sakė A.Liubinskas.

Jis prisipažino netikėjęs, jog po pirmojo rato “Ekraną” ir “Kauną” skirs net devyni taškai.

Nepaisant didoko “Ekrano” atotrūkio, neseniai prie “Kauno” vairo stojęs Rusijos futbolo specialistas Aleksandras Piskariovas panevėžiečiams komplimentų nežarsto.

“Panevėžio komanda kovinga, pirmauja čempionate, bet ji nėra aukšto lygio. “Ekranas” paprasčiausiai siekia rezultato, įveikia visus varžovus, bet gražaus žaidimo nedemonstruoja. Apie “Ekraną” aš nesu tokios pat nuomonės kaip “Sūduvos” treneris”, - mūsų dienraščiui sakė A.Piskariovas.

Paklaustas, ar skiriasi Lietuvos čempionato lygis nuo tų laikų, kai jis 1998-1999 metais treniravo Šiaulių “Karedą”, treneris atsakė: “Nei jis pakilo, nei smuko. “Kareda” tada buvo stipri komanda, jai atstovavo geri futbolininkai”.

Stebina “Šilutė”

Iš Vilniaus “Vėtros” ir “Atlanto” panašių rezultatų buvo galima tikėtis, tačiau tai, kad penktojoje vietoje atsidūrė “Šilutė” - netikėtumas.

Taip mano ir A.Liubinskas: “Šilutiškiai užima aukštesnę vietą nei tikėjausi. Pusė šios ekipos žaidėjų treniruojasi Kaune, todėl su “Šilute” planingai dirbti ir pasiekti gerų rezultatų sunku”.

Anot Lietuvos rinktinės stratego, “Vėtra” ir “Atlantas” žaidžia banguotai.

“Štai “Vėtra” sugeba įveikti “Kauną”, bet pralaimi “Šilutės” futbolininkams”, - pastebėjo A.Liubinskas.

Anot jo, problemų mušant įvarčius turi “Vilnius” ir “Žalgiris”. Pastarasis klubas per varžybas naudoja per mažai puolėjų.

“Komandai trūksta puolėjų arba norima problemą išspręsti su saugais”, - teigė treneris.

Vidutiniokai pasitempė

A.Liubinskas mano, kad šiemet čempionato lygis aukštesnis nei pernai.

“Lyderiai žaidimo nepagerino, tačiau pasitempė kitos komandos, atsirado daugiau vienodo meistriškumo ekipų. “Šiauliai” pelnė nedaug taškų, bet jie garbingai priešinosi. Be to, šiauliečiai visas varžybas žaidė išvykoje. Savo aikštėje jie tikrai rungtyniaus geriau. Beviltiškai atrodo tik Kėdainių “Nevėžis”. Jei kėdainiečiams vasarą “Kaunas” nepaskolins žaidėjų, jie liks aiškūs autsaideriai”, - tvirtino A.Liubinskas.

Tačiau jis nemano, kad kėdainiečiai be reikalo veržėsi į A lygą.

“Kėdainiai visada buvo futbolo miestas. Jei bus sutvarkytas miesto stadionas, išsispręs ir kiti klausimai”, - mano treneris.

Legionierių pagalba neefektyvi

Jau galima tvirtinti, kad Lietuvos klubai prisipirko per daug abejotino meistriškumo legionierių.

Pirmasis tai suprato “Vilnius”, nutaręs iš karto atleisti net keturis užsieniečius. Su sostinės klubu buvo priversti atsisveikinti brazilai Leonardas Rodrigesas de Santosas, Klaudias Barbosa Da Silva, Miltonas Roberto Pereira de Souza ir gruzinas Davidas Mekokašvilis.

Tai tikrai nebuvo futbolininkai, su kuriais komanda galėtų pasiekti jai iškeltą tikslą - patekti tarp prizininkų. “Vilniaus” vadovai įsitikino, kad ne visi brazilai moka žaisti futbolą. Įdomu, kada ir “Sūduvos” atstovai pripažins, kad, pasirinkdami kai kuriuos užsieniečius, padarė klaidą.

Kol kas beveik nerungtyniauja ir “Ekrano” gruzinas Georgianas Berianidzė, “Kauno” legionierius Vitalijus Gusevas, “Atlantui” mažai padeda Badras Hamdušis ir Markušas Piochas.