”Cavaliers” - absoliutus NBA autsaideris

2002-12-02

“Cleveland Cavaliers” klubo vidurio puolėjas Žydrūnas Ilgauskas per NBA čempionato rungtynes penktadienį namuose su “Philadephia 76ers” pelnė 21 tašką ir atkovojo 9 kamuolius, tačiau jo komanda pralaimėjo 99:106 (26:21, 25:26, 21:37, 27:22).

Starto penkete rungtynes pradėjęs Ž.Ilgauskas žaidė 33 min., pataikė 8 dvitaškius iš 17, 5 baudas iš 9, blokavo 2 varžovų metimus, perėmė 1 kamuolį, prasižengė 1 ir suklydo 2 kartus. Nugalėtojams taip pat 29 taškus pelnė Alenas Aiversonas, kuris pataikė lemiamus metimus, kai ketvirtajame kėlinyje “Cavaliers” sumažino skirtumą nuo 18 iki dviejų taškų.

Šeštadienį NBA čempionate abu klubai, kuriuose rungtyniauja lietuviai, patyrė pralaimėjimus, o mūsiškiai savo ekipoms pelnė po 7 taškus.

Ž.Ilgausko “Cleveland Cavaliers” patyrė 14-ąjį pralaimėjimą iš eilės, svečiuose nusileidęs “Miami Heat” ekipai 79:85 (17:21, 24:21, 14:21, 24:22). Lietuvis žaidė 34 minutes, pataikė 3 dvitaškius iš 11, 1 baudą iš 3, atkovojo 8 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, suklydo ir prasižengė po 4 kartus.

Tik 2 pergalės ir net 16 pralaimėjimų turintis Klivlendo klubas absoliučioje įskaitoje užima paskutiniąją vietą. Per 17 šio sezono rungtynių Ž.Ilgauskas žaidė 559 min., pelnė 201 tašką (vid. - 17,7) ir atkovojo 148 kamuolius (vid. - 8,7).

A.Sabonio klubas “Portland Trail Blazers” namuose suklupo prieš “New Jersey Nets” ekipą 86:93 (21:17, 20:28, 16:32, 29:16) ir patyrė 8-ąją nesėkmę per 15-ąsias rungtynes. Vakarų konferencijoje jis smuktelėjo į devintąją vietą.

Lietuvos vidurio puolėjas žaidė 25 minutes, pataikė 3 dvitaškius iš 5, 1 baudą iš 2, atkovojo 9 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, blokavo 2 metimus, suklydo 1 ir prasižengė 3 kartus.

Per 12 šio sezono rungtynių A.Sabonis žaidė 207 min., pelnė 83 taškus (vid. - 6,9) ir atkovojo 67 kamuolius (vid. - 5,6).

Absoliutus lyderis “Dallas Mavericks” iškovojo 15-ąją pergalę iš 16 galimų, namuose įveikęs “Chicago Bulls” ekipą 103:90. 14-ąją pergalę iš 18 galimų iškovojo nauju Rytų konferencijos lyderiu tapęs “Philadelphia 76ers” klubas, kuris svečiuose po dramatiškos kovos 95:94 nugalėjo “Washington Wizards” ekipą. Kitų šeštadienį įvykusių rungtynių rezultatai: “New York Knicks” - “New Orleans Hornets” 92:86 (po pratęsimo), “Orlando Magic” - “Atlanta Hawks” 117:92, “San Antonio Spurs” - “Utah Jazz” 107:85, “Milwaukee Bucks” - “Detroit Pistons” 109:86, “Golden State Warriors” - “Phoenix Suns” 100:90.