Pchenjanas atkakliai siekia tikslo


2003-07-19
Pchenjanas atkakliai siekia tikslo
Šiaurės Korėja turi užtektinai plutonio, kad pasigamintų atominę bombą

Reuters-ELTA. Šiaurės Korėja, Kinijos nuomone, yra perdirbusi užtektinai plutonio, kad pasigamintų atominę bombą, tvirtinama Azijos regionui skirtame žurnalo “Wall Street Journal” numeryje.

Pietų Korėjos žvalgyba praėjusią savaitę teigė, kad Šiaurės Korėja pradėjo perdirbti nedidelę dalį iš 8 tūkst. panaudoto branduolinio kuro kasečių, kurias ji saugojo Jongbjongo branduoliniame komplekse.

Žurnalas dabar cituoja Kinijos sostinėje akredituotus diplomatus ir Europos atstovus, kurių teigimu, Kinijos žvalgybos tarnybos pastarosiomis savaitėmis nusprendė, kad komunistinė Šiaurės Korėja pasigamina pakankamai ginklo gamybai tinkamo plutonio ir turi visų branduolinėms raketoms gaminti reikalingų komponentų.

“Kinija mano, kad Šiaurės Korėja perdirbo pakankamai plutonio, kad baigtų kurti atominę bombą. Pekinas viešai to nepripažįsta, tačiau ši aplinkybė paskatino Kinijos diplomatus imtis skubių priemonių, siekiant sureguliuoti Pchenjano konfliktą su JAV”, - teigė “Wall Street Journal”. Šiais duomenimis, diplomatams ir atsakingiems pareigūnams buvo duota susipažinti su slaptomis Kinijos tarnybų ataskaitomis arba jiems buvo nušviestas jų turinys.

Kinijos užsienio reikalų viceministras Dai Bingou vakar turėjo informuoti JAV valstybės sekretorių Koliną Pauelą apie savo apsilankymo Pchenjane rezultatus. Šią savaitę lankydamasis Šiaurės Korėjos sostinėje, aukštas Kinijos diplomatas siekė išspręsti konfliktą dėl Šiaurės Korėjos branduolinės programos.

Konfliktas kilo praėjusių metų spalį, kai JAV pareigūnai pareiškė, kad Pchenjanas vykdo slaptą atominio ginklo kūrimo programą. Aukšto rango JAV atstovai užvakar sakė, jog, nepaisant įtampos ir apsišaudymo Šiaurės ir Pietų Korėjos pasienyje, jie įžvelgia ženklų, leidžiančių manyti, kad greitai gali būti atnaujintos daugiašalės derybos su Šiaurės Korėja.