„Žalgiris“ pralaimėjo italams

2008-09-19
Diena Media inf.

Kauno „Žalgirio" krepšininkai tęsia pasiruošimą sezonui Italijoje. Penktadienį ryte persikėlę į Termoli miestą tos pačios dienos vakare žalgiriečiai sužaidė draugiško turnyro pusfinalio rungtynes. Prametę net 16 baudų metimų kauniečiai po atkaklios kovos nusileido Kasertos „Eldo" komandai 80:84 (22:20, 19:18, 17:24, 22:22).

Šeštadienį „Žalgiris" susitiks su Neapolio „Basket" ekipa, kuri šiandien pralaimėjo Teramo „Banca Tercas" ekipai 90:100.

Taškų sąskaitą rungtynėse dėjimu kaire ranka atidarė Lorenas Woodsas. Po Marcuso Browno tritaškio žalgiriečiai pirmavo 7:4, bet puolime per keletą atakų prarado 4 kamuolius ir po visų klaidų Kasertos žaidėjai pelnė lengvus taškus (12:9). Kai kauniečiai ėmė labiau branginti kamuolį, reikalai iš karto pasitaisė. Jonas Mačiulis buvo taiklus iš toli, o M.Brownas pridėjo 6 taškus bei vėl išvedė „Žalgirį" į priekį – 20:16.

Antrąjį kėlinį žalgiriečiai pradėjo kitu penketu: Žygimantas Janavičius, Mantas Kalnietis, Dainius Šalenga, Tadas Klimavičius ir Ratko Varda. Iš pradžių keturis taškus surinko R.Varda, o vėliau vienas po kito pasižymėjo visi žaidėjai. Prasiveržus D.Šalengai rezultatas buvo 28:22. M.Kalnietis pats pelnė 7 taškus ir dar atliko gražų perdavimą Ž.Janavičiui, po kurio metimo „Žalgiris" atsiplėšė 38:29. Išlaikyti tokios persvaros iki didžiosios pertraukos nepavyko, nes koją pakišo anksti surinktas pražangų limitas. T.Klimavičiui dukart įmetus po 1 baudą kauniečiai išėjo ilsėtis švieslentėje degant skaičiams 41:38.

J.Mačiulis, R.Varda ir P.Jankūnas trečiojo kėlinio pradžioje galingai sužaidė po krepšiu ir pelnė po 2 taškus. Puikią atkarpą sužaidė L.Woodsas: gynyboje apdovanojo varžovą bloku, pradėjo greitą ataką, kurią užbaigė „alley-oop" dėjimu, ir kito antpuolio metu pridėjęs 2 baudas suteikė „Žalgiriui" 8 taškų pranašumą (53:45). Tačiau tada kauniečiai pateko į duobę ir du tritaškius iš eilės pataikę italų klubo amerikiečiai laimėjo atkarpą 10:1. Minimalią skirtumą iki trečiojo kėlinio pabaigos „Eldo" krepšininkai padidino iki 4 – 62:58.

Paskutinįjį kėlinį žalgiriečiai pradėjo susikaupę ir po M.Kalniečio 5 taškų bei ryžtingo W.Deane‘o prasiveržimo vėl išsiveržė pirmyn – 68:67. Kasertos komanda ir vėl buvo taikli iš trijų taškų zonos, bet kamuolį perėmęs J.Mačiulis įdėjo su grubia varžovo pražanga ir pataikęs baudą grąžino pusiausvyrą (74:74). Tuo tarpu kitose dvejose atakose L.Woodsas po kartą nuo baudų metimų linijos metė netaikliai. W.Deane‘ui prasiveržus po krepšiu likus žaisti daugiau nei 2 minutes „Žalgiris" dar pirmavo 80:78, bet po to trys jų atakos nebuvo sėkmingos. „Eldo" įžaidėjas Jamalas Butleris esant lygiam rezultatui įskraidino tritaškį iš krašto, o du M.Browno bandymai iš toli per paskutines 30 sekundžių tikslo nepasiekė.

„Žalgiris": L.Woodsas 13 (11 atk. kam.), M.Kalnietis 12, P.Jankūnas 11, J.Mačiulis 9, M.Brownas 9, W.Deane‘as 8, R.Varda 6, D.Šalenga 5, Ž.Janavičius 4, T.Klimavičius 3.

„Eldo": G.Diazas 24, S.Fosteris 16, J.Butleris 11, R.Slay 11.