„Žalgiris“ laimėjo dar vienas LKL rungtynes

2009-04-01
Diena Media inf.

Balandžio 1 d. Kauno „Žalgirio" krepšininkai juokavo už aikštelės ribų, tačiau buvo rimtai nusiteikę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėms su Kauno „Aisčių" komanda. Kauno sporto halėje žaidę LKL čempionai nepaliko vilčių kitai miesto komandai. Žalgiriečiai įveikė varžovus rezultatu 90:54 (22:11, 24:11, 23:11, 21:21) ir iškovojo 19-ąją pergalę LKL čempionate per tiek pat mačų.

Šeimininkai greitai šovė į priekį. Po tritaškį įmetė Jonas Mačiulis ir Paulius Jankūnas, o Tadas Klimavičius realizavo 4 baudos metimus (10:3). Naudos davė ir žalgiriečių spaudimas, po kurio Dainius Šalenga porą kartų perėmė kamuolį ir antruoju bandymu įdėjo jį į krepšį (16:3). „Aisčiams" sėkmingai užbaigus kelias atakas, tritaškiais atsakė J.Mačiulis bei Šarūnas Vasiliauskas ir po 10 minučių žaidimo „Žalgiris" pirmavo 22:11.

Antrajame kėlinyje skirtumas ir toliau palaipsniui augo. Tritaškį pataikė Artūras Milaknis, po gražaus T.Klimavičiaus perdavimo įdėjo D.Šalenga (29:13), o vėliau žalgiriečiai pelnė dar 11 taškų be atsako, kai tritaškius įmetė P.Jankūnas, J.Mačiulis ir P.Jankūnas (42:17). Po paimtos minutės pertraukėlės šeimininkai puikiai išpildė ir paskutinę kėlinio ataką: per 3 sekundes taškus pelnė D.Šalenga – 46:22.

Po didžiosios pertraukos nereikėjo daug laiko, kad „Žalgirio" pranašumas pasiektų 30 taškų ribą – tritaškius pataikė T.Klimavičius ir D.Šalenga (54:24). Vėliau Tadas dar kartą buvo taiklus iš toli bei pridėjo metimą iš po krepšio (63:33), o galiausiai pirmuosius savo taškus dėjimu pelnė Mantas Kalnietis, dar vienu prasiveržimu užbaigęs trečiąjį kėlinį – 69:33.

Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas. „Aisčiai" sugebėjo ketvirtį sužaisti lygiai, tačiau jo laimėti neleido taiklūs J.Mačiulio baudų metimai ir du tikslūs A.Milaknio tritaškiai, kurių paskutinį Artūras pataikė su finaline rungtynių sirena – 90:54.

„Žalgiris": T.Klimavičius 18 (15 atk. kam.), D.Šalenga 18, J.Mačiulis 17 (7 atk. kam.), P.Jankūnas 12 (7 atk. kam.), A.Milaknis 9, M.Kalnietis 6 (5 rez. perd.), Š.Vasiliauskas 5, Ž.Janavičius 4, V.Čižauskas 1.

„Aisčiai": D.Motiejūnas 15 (7 atk. kam.), T.Barštys 9, E.Dimša 8 (9 atk. kam.).