„Žalgirio“ jauniai sutriuškino kroatus

2009-02-14
Diena Media inf.

Į Eurolygos atrankinio turnyro Belgrade pusfinalį nepatekę Kauno „Žalgirio" jauniai (gimę 1991 m. ir vėliau) apgynė savo garbę kovodami dėl 5-8 vietų. Šeštadienį kauniečiai, po pirmojo kėlinio atsilikinėję 13 taškų skirtumu, atsitiesė ir nugalėjo Zadaro „Zadar" bendraamžius 115:96 (20:33, 36:16, 17:21, 42:26).

Sekmadienį 13.00 val. žalgiriečiai dėl penktosios vietos susikaus su Liublianos „Union Olimpija" komanda, kuri šiandien įveikė Maskvos CSKA aštuoniolikmečius 68:64.

Antruoju penketu mačą pradėję „Žalgirio" treneriai greitai turėjo imtis korekcijų, nes „Zadar" krepšininkai startavo pataikydami keturis tritaškius per trejetą minučių (16:5). Rolando Jakšto ir Arūno Sakalausko pastangomis kauniečių puolimas įsivažiavo (14:20), tačiau kroatų lyderis Ivanas Baturas, pelnydamas savo 12-ąjį tašką, vėl gražino Zadaro ekipai dviženklį pranašumą – 33:20.

Sunku patikėti, bet 16-ąją mačo minutę 10 taškų persvarą jau turėjo žalgiriečiai. Antrąjį kėlinį jie pradėjo įspūdinga atkarpa 26:3 ir po dviejų Karolio Babkausko tritaškių ir Giedriaus Staniulio dėjimo pirmavo 46:36. „Zadar" ekipa pabudo iš letargo miego, tačiau dar po 5 taškus surinkę A.Sakalauskas ir K.Babkauskas išlaikė rezultatą mūsiškių naudai – 56:49.

Trečiasis kėlinys klostėsi atkakliai. Zadaro krepšininkai porą kartų lygino rezultatą (56:56, 61:61). Tuo tarpu Taurantas Tamošiūnas ir Giedrius Staniulis savo sėkmingu žaidimu vėl gražino „Žalgiriui" kelių taškų persvarą (72:64), kurią kroatai sugebėjo aptirpdyti iki 70:73.

Paskutiniajame ketvirtyje žalgiriečiai surengė tikrą šou. A.Sakalausko, Mato Lisajevičiaus tritaškiai ir galingas R.Jakšto žaidimas po krepšiu leido kėlinį pradėti pelnant 17 taškų be atsako ir pasiekti triuškinantį pranašumą – 90:70. Kauniečiai ir toliau rungtyniavo pasimėgaudami – dar po vieną tritaškį įskraidino M.Lisajevičius ir T.Tamošiūnas (98:75), o R.Jakštas dviem dėjimais iš eilės ir toliau gniuždė varžovus. Per kėlinį įmetę 42 taškus „Žalgirio" krepšininkai iškovojo pergalę 115:96.

„Žalgiris": T.Tamošiūnas 21 (4/5 dvit., 4/4 trit, 4 rez. perd.), R.Jakštas 18 (9 atk. kam.), K.Babkauskas 18 (4 per. kam.), A.Sakalauskas 17, G.Staniulis 15 (7 atk. kam.), M.Lisajevičius 11 (5 per. kam.), M.Kupšas 6, T.Jogėla 5, V.Čižauskas 2, G.Ratkevičius 2, R.Narkevičius 0.

„Zadar": I.Baturas 30 (6 atk. kam., 6 kld.), E.baničius 16, D.Milinas 16, M.Crnjakas 15, I.Mikuličius 10 (6 atk. kam., 7 kld.).